Turkish Airlines geeft personeel forse opslag wegens herstel
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Turkish Airlines heeft zijn personeel dat op internationale routes werkt een forse loonsverhoging gegeven van ten minste 10 procent. De Turkse luchtvaartmaatschappij rekent op verder herstel van de luchtvaartsector omdat "coronamaatregelen in veel landen worden versoepeld" en er "voorzichtig optimisme is over vaccinatieprogramma's".
Het bedrijf houdt met de loonsverhoging naar eigen zeggen ook rekening met de offers die de werknemers tijdens de coronapandemie hebben gebracht. Zo zette Turkish Airlines vorig jaar buitenlandse piloten op onbetaald verlof om geld te besparen en werden lonen gehalveerd. De luchtvaartsector werd zwaar getroffen door de coronacrisis.
Turkish Airlines boekte in de eerste drie maanden van het jaar een winst. Daarmee was het een van de eerste bedrijven in de sector die geen verlies meer draaide. Turkish Airlines zette volop in op vrachtvervoer, waar veel vraag naar bleef.
Oranje reisadvies
Eerder deze week werd bekend dat reisconcern TUI deze zomer geen reizen aanbiedt naar Turkije. Het reisadvies van de Europese Unie voor het land staat nog altijd op oranje en TUI verwacht niet dat dit snel wordt aangepast. Met oranje adviseert de Nederlandse overheid alleen naar het gebied af te reizen als dat strikt noodzakelijk is. Een reiziger moet zich voor de terugreis naar Nederland laten testen en krijgt het dringende advies om bij terugkomst tien dagen in thuisquarantaine te gaan.
Eerder besloot concurrent Corendon ondanks het oranje reisadvies wel weer vakanties naar Turkije aan te bieden. Volgens de reisorganisatie hadden de Turkse kusten al lang op een geel reisadvies gestaan als er volgens Europese normen naar was gekeken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.
6 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.
8 uur geleden