Turkije, Zweden en Finland bespreken in maart NAVO-lidmaatschap
BRUSSEL (ANP/RTR) - Turkije heeft toegezegd om in maart weer om de tafel te gaan zitten met Zweden en Finland over het NAVO-lidmaatschap van die twee landen. Dat bevestigt NAVO-chef Jens Stoltenberg.
Het gesprek tussen de landen moet op het Brusselse hoofdkantoor van de NAVO plaatsvinden. Stoltenberg zegt vooruitgang te zien in de vastgelopen gesprekken tussen Turkije en Zweden over lidmaatschap. Hij herhaalde dat het doel is dat zowel Finland als Zweden volledig toetreden voor de jaarlijkse NAVO-top in juli.
Zweden en Finland vroegen na de Russische inval in Oekraïne samen het NAVO-lidmaatschap aan. Alle andere lidstaten moeten daarmee instemmen, maar Turkije blokkeert de aansluiting. Het land wil dat Zweden en Finland mensen uitleveren die Turkije als Koerdische terroristen of als betrokkenen bij de couppoging van 2016 beschouwt. Na recente anti-islamitische protesten in Zweden deed Ankara de deur helemaal dicht voor dit Scandinavische land.
Ook Hongarije heeft nog niet ingestemd met de toetreding van de twee noordelijke landen. De verwachting is dat de goedkeuring uit Boedapest begin maart komt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
8 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
9 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
10 uur geleden