'Turkije zet Nieuw-Zeelandse vrouw en kinderen uit'
ANKARA (ANP) - De Nieuw-Zeelandse vrouw, die begin deze week samen met haar twee kinderen betrapt werd op het illegaal binnenkomen in Turkije via Syrië, wordt volgens Nieuw-Zeelandse media uitgezet. De Turkse autoriteiten zouden de aanklacht tegen haar, lidmaatschap van Islamitische Staat (IS), hebben ingetrokken. Ze is inmiddels naar een deportatiecentrum overgebracht.
De 25-jarige Suhayra Aden verwierf een dubbele nationaliteit toen ze op 6-jarige leeftijd vanuit Nieuw-Zeeland naar Australië verhuisde. Van daaruit vertrok ze in 2014 naar Syrië en sloot zich aan bij IS. Reden voor Australië om haar vorig jaar het burgerschap te ontnemen. Tot woede van de Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern, die het land dinsdag verweet zijn verantwoordelijkheid te ontlopen. Ardern en de Australische premier Scott Morrison bespraken de kwestie dinsdagavond in een telefoongesprek, waarbij Ardern de gesprekken bestempelde als "constructief".
Hoe het met de vrouw en haar kinderen gaat, is onbekend. Evenmin is duidelijk naar welk land zij worden gedeporteerd.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD/KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen in Afghanistan met luchtaanvallen 22 doelen aangevallen. Daarbij zijn volgens de Pakistaanse cijfers 274 Talibanstrijders of terroristen om het leven gekomen. Ze maken ook melding van de inname van achttien posten van de Taliban in het Afghaans-Pakistaanse grensgebied.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België schaft de verplichte anonimiteit van spermadonoren af. Dat is vrijdag in de ministerraad in dat land besloten, aldus minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke en zijn ambtgenoot op Justitie Annelies Verlinden. Met de afschaffing wordt het voor donorkinderen makkelijker informatie over hun donorouder op te vragen, ook als die wenst anoniem te blijven.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag met de Slowaakse premier Robert Fico gebeld over hun ruzie over energieleveringen. Zelensky's kantoor meldt op X dat hij Fico heeft uitgenodigd om naar Oekraïne te komen, zodat ze het uit kunnen praten.
1 uur geledenTOKYO (ANP) - De Japanse keizerstroon staat niet open voor vrouwen. Dat heeft premier Sanae Takaichi gezegd in het parlement. Ze verwees daarbij naar een oordeel van een expertpanel uit 2021 dat het "gepast" is de troonopvolging te beperken tot mannelijke nakomelingen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een Nederlandse activist meldt het Winston Churchill-standbeeld nabij het Britse parlement in Londen te hebben besmeurd met spuitverf. De man, Olax Outis (38, een schuilnaam), claimt dat op Instagram. Eerder gooide hij een steen door de ruit van de Britse ambassade in Den Haag.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.
6 uur geleden