'Turkije zet Nieuw-Zeelandse vrouw en kinderen uit'
ANKARA (ANP) - De Nieuw-Zeelandse vrouw, die begin deze week samen met haar twee kinderen betrapt werd op het illegaal binnenkomen in Turkije via Syrië, wordt volgens Nieuw-Zeelandse media uitgezet. De Turkse autoriteiten zouden de aanklacht tegen haar, lidmaatschap van Islamitische Staat (IS), hebben ingetrokken. Ze is inmiddels naar een deportatiecentrum overgebracht.
De 25-jarige Suhayra Aden verwierf een dubbele nationaliteit toen ze op 6-jarige leeftijd vanuit Nieuw-Zeeland naar Australië verhuisde. Van daaruit vertrok ze in 2014 naar Syrië en sloot zich aan bij IS. Reden voor Australië om haar vorig jaar het burgerschap te ontnemen. Tot woede van de Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern, die het land dinsdag verweet zijn verantwoordelijkheid te ontlopen. Ardern en de Australische premier Scott Morrison bespraken de kwestie dinsdagavond in een telefoongesprek, waarbij Ardern de gesprekken bestempelde als "constructief".
Hoe het met de vrouw en haar kinderen gaat, is onbekend. Evenmin is duidelijk naar welk land zij worden gedeporteerd.
Meer uit Buitenland
HANOI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. De hevige regenval in Vietnam houdt nog zeker aan tot en met dinsdag.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.
12 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.
14 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.
14 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.
14 uur geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.
17 uur geleden