Turkije zegt 184 Koerdische militanten te hebben gedood
ISTANBUL (ANP/RTR/DPA) - Turkije heeft de afgelopen dagen 184 Koerdische militanten "geneutraliseerd" door middel van het uitvoeren van gerichte aanvallen op posities van Koerdische milities in het noorden van Syrië en Irak. Dat zei de Turkse minister van Defensie Hulusi Akar maandag. De minister noemde de aanvallen, die werden uitgevoerd via de lucht en via land, een "offensief ter bestrijding van terrorisme".
De operatie, Klauw Zwaard genaamd, ging zondag van start en is gericht tegen de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), die Noord-Irak als uitvalsbasis heeft, en de Syrisch-Koerdische strijdgroep YPG. De Turkse regering stelt dat Koerdische extremisten achter een bomaanslag in Istanbul zitten die eerder deze maand zes mensen het leven kostte en waarbij ruim tachtig gewonden vielen. De aangehouden hoofdverdachte, een vrouw uit Syrië, zou hebben bekend.
Volgens Akar zijn tijdens de eerste fase van de operatie 89 doelwitten verwoest, waaronder schuilplaatsen, bunkers en opslagplaatsen die in het bezit van militanten waren. Turkije had de operatie vorige week al aangekondigd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
5 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
56 minuten geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
2 uur geleden