Turkije zegt 184 Koerdische militanten te hebben gedood
ISTANBUL (ANP/RTR/DPA) - Turkije heeft de afgelopen dagen 184 Koerdische militanten "geneutraliseerd" door middel van het uitvoeren van gerichte aanvallen op posities van Koerdische milities in het noorden van Syrië en Irak. Dat zei de Turkse minister van Defensie Hulusi Akar maandag. De minister noemde de aanvallen, die werden uitgevoerd via de lucht en via land, een "offensief ter bestrijding van terrorisme".
De operatie, Klauw Zwaard genaamd, ging zondag van start en is gericht tegen de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), die Noord-Irak als uitvalsbasis heeft, en de Syrisch-Koerdische strijdgroep YPG. De Turkse regering stelt dat Koerdische extremisten achter een bomaanslag in Istanbul zitten die eerder deze maand zes mensen het leven kostte en waarbij ruim tachtig gewonden vielen. De aangehouden hoofdverdachte, een vrouw uit Syrië, zou hebben bekend.
Volgens Akar zijn tijdens de eerste fase van de operatie 89 doelwitten verwoest, waaronder schuilplaatsen, bunkers en opslagplaatsen die in het bezit van militanten waren. Turkije had de operatie vorige week al aangekondigd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.
10 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
10 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
10 uur geleden