Turkije zegt 184 Koerdische militanten te hebben gedood
ISTANBUL (ANP/RTR/DPA) - Turkije heeft de afgelopen dagen 184 Koerdische militanten "geneutraliseerd" door middel van het uitvoeren van gerichte aanvallen op posities van Koerdische milities in het noorden van Syrië en Irak. Dat zei de Turkse minister van Defensie Hulusi Akar maandag. De minister noemde de aanvallen, die werden uitgevoerd via de lucht en via land, een "offensief ter bestrijding van terrorisme".
De operatie, Klauw Zwaard genaamd, ging zondag van start en is gericht tegen de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), die Noord-Irak als uitvalsbasis heeft, en de Syrisch-Koerdische strijdgroep YPG. De Turkse regering stelt dat Koerdische extremisten achter een bomaanslag in Istanbul zitten die eerder deze maand zes mensen het leven kostte en waarbij ruim tachtig gewonden vielen. De aangehouden hoofdverdachte, een vrouw uit Syrië, zou hebben bekend.
Volgens Akar zijn tijdens de eerste fase van de operatie 89 doelwitten verwoest, waaronder schuilplaatsen, bunkers en opslagplaatsen die in het bezit van militanten waren. Turkije had de operatie vorige week al aangekondigd.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
48 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
1 uur geledenCAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
4 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
11 uur geleden