
Turkije wint tegen debutant Georgië eerste EK-openingsduel ooit
DORTMUND (ANP) - Turkije heeft voor het eerst een openingswedstrijd op een EK voetbal gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella was in Dortmund met 3-1 te sterk voor EK-debutant Georgië. Het was voor Turkije de eerste zege in een openingsduel, na vijf eerdere deelnames aan een EK.
Onder luide aanmoedigingen van de vele Turkse supporters op de tribune nam de ploeg van oud-Feyenoorder Orkun Kökcü meteen het initiatief. Na twee kopkansen van Turkije schoot Kaan Ayhan op de binnenkant van de paal. In de 25e minuut tekende Mert Müldür voor de 1-0 van Turkije met een fraaie volley in de kruising. Twee minuten later werd een treffer van Kenan Yildiz afgekeurd om buitenspel, nadat Kökcü de voorzet ongelukkig had aangeraakt.
Georgië, dat tot het doelpunt afwachtend had gespeeld, kwam na ruim een half uur alweer langszij. Op aangeven van Giorgi Kochorashvili schoot oud-Ajacied Georges Mikautadze het eerste EK-doelpunt ooit voor zijn land in de korte hoek. Aan de hand van de aanvaller bleef Georgië na de treffer goed spelen, maar het was Turkije dat de marge na rust herstelde. Toptalent Arda Güler vond de verre hoek met een schot van grote afstand, 2-1.
Doelman Georgië
Kökcü verzuimde twee minuten later om de wedstrijd te beslissen, waarna Giorgi Kochorashvili nog dicht bij de gelijkmaker van Georgië was. De middenvelder raakte na een mooie actie de lat. Mikautadze verprutste in de blessuretijd nog een grote kans op de 2-2 en Khvicha Kvaratskhelia raakte de paal. Kerem Aktürkoglu maakte in de laatste seconden de 3-1, nadat de keeper van Georgië mee naar voren was gegaan.
Turkije speelt zaterdag tegen Portugal, Georgië treft dan Tsjechië. Die landen spelen later op dinsdag hun eerste duel.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Ajax begint met Kian Fitz-Jim en Jorthy Mokio aan de uitwedstrijd tegen FC Groningen. Ze krijgen de voorkeur boven Davy Klaassen en Daniele Rugani, die zondag aan het verloren thuisduel met NEC (0-3) begonnen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV begint de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo met Ismael Saibari in de basis. De Marokkaan krijgt op het middenveld de voorkeur boven Guus Til, die zondag in het met 3-2 gewonnen uitduel met Feyenoord nog vanaf het begin meedeed.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Voetballer Shane van Aarle verruilt deze zomer FC Eindhoven voor de Italiaanse club Juventus. De 18-jarige verdediger debuteerde pas in december voor de huidige nummer 11 van de Keuken Kampioen Divisie.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski keert donderdag terug in de selectie van FC Barcelona voor de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Espanyol. De Poolse spits miste de laatste drie competitieduels door een spierblessure.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA verwacht in de toekomst een opbrengst van 1 miljard dollar (bijna 900 miljoen euro) van het WK voetbal voor vrouwen. Dat zei FIFA-baas Gianni Infantino op een bijeenkomst voor investeerders in Riyad in Saudi-Arabië.
6 uur geledenGENUA (ANP) - Sampdoria is dinsdagavond voor het eerst in de clubhistorie gedegradeerd naar de Serie C, het derde niveau in het Italiaanse voetbal. De club speelde met 0-0 gelijk tegen Juve Stabia en eindigde daarmee als achttiende in de Serie B.
11 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest-spits Taiwo Awoniyi is in een kunstmatige coma gebracht om te herstellen van een spoedoperatie aan zijn buik, melden Britse media. Hij was zondag in de slotminuten van de thuiswedstrijd tegen Leicester City (2-2) tegen een doelpaal aangelopen, in een uiterste poging te scoren. De coma was volgens de artsen nodig om zijn hartslag te reguleren.
20 uur geleden