Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije wint tegen debutant Georgië eerste EK-openingsduel ooit

Turkije wint tegen debutant Georgië eerste EK-openingsduel ooit

DORTMUND (ANP) - Turkije heeft voor het eerst een openingswedstrijd op een EK voetbal gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella was in Dortmund met 3-1 te sterk voor EK-debutant Georgië. Het was voor Turkije de eerste zege in een openingsduel, na vijf eerdere deelnames aan een EK.

Onder luide aanmoedigingen van de vele Turkse supporters op de tribune nam de ploeg van oud-Feyenoorder Orkun Kökcü meteen het initiatief. Na twee kopkansen van Turkije schoot Kaan Ayhan op de binnenkant van de paal. In de 25e minuut tekende Mert Müldür voor de 1-0 van Turkije met een fraaie volley in de kruising. Twee minuten later werd een treffer van Kenan Yildiz afgekeurd om buitenspel, nadat Kökcü de voorzet ongelukkig had aangeraakt.

Georgië, dat tot het doelpunt afwachtend had gespeeld, kwam na ruim een half uur alweer langszij. Op aangeven van Giorgi Kochorashvili schoot oud-Ajacied Georges Mikautadze het eerste EK-doelpunt ooit voor zijn land in de korte hoek. Aan de hand van de aanvaller bleef Georgië na de treffer goed spelen, maar het was Turkije dat de marge na rust herstelde. Toptalent Arda Güler vond de verre hoek met een schot van grote afstand, 2-1.

Doelman Georgië

Kökcü verzuimde twee minuten later om de wedstrijd te beslissen, waarna Giorgi Kochorashvili nog dicht bij de gelijkmaker van Georgië was. De middenvelder raakte na een mooie actie de lat. Mikautadze verprutste in de blessuretijd nog een grote kans op de 2-2 en Khvicha Kvaratskhelia raakte de paal. Kerem Aktürkoglu maakte in de laatste seconden de 3-1, nadat de keeper van Georgië mee naar voren was gegaan.

Turkije speelt zaterdag tegen Portugal, Georgië treft dan Tsjechië. Die landen spelen later op dinsdag hun eerste duel.

Meer uit Voetbal

Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

2 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

4 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

4 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

5 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

7 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

11 uur geleden