Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije wint tegen debutant Georgië eerste EK-openingsduel ooit

Turkije wint tegen debutant Georgië eerste EK-openingsduel ooit

DORTMUND (ANP) - Turkije heeft voor het eerst een openingswedstrijd op een EK voetbal gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella was in Dortmund met 3-1 te sterk voor EK-debutant Georgië. Het was voor Turkije de eerste zege in een openingsduel, na vijf eerdere deelnames aan een EK.

Onder luide aanmoedigingen van de vele Turkse supporters op de tribune nam de ploeg van oud-Feyenoorder Orkun Kökcü meteen het initiatief. Na twee kopkansen van Turkije schoot Kaan Ayhan op de binnenkant van de paal. In de 25e minuut tekende Mert Müldür voor de 1-0 van Turkije met een fraaie volley in de kruising. Twee minuten later werd een treffer van Kenan Yildiz afgekeurd om buitenspel, nadat Kökcü de voorzet ongelukkig had aangeraakt.

Georgië, dat tot het doelpunt afwachtend had gespeeld, kwam na ruim een half uur alweer langszij. Op aangeven van Giorgi Kochorashvili schoot oud-Ajacied Georges Mikautadze het eerste EK-doelpunt ooit voor zijn land in de korte hoek. Aan de hand van de aanvaller bleef Georgië na de treffer goed spelen, maar het was Turkije dat de marge na rust herstelde. Toptalent Arda Güler vond de verre hoek met een schot van grote afstand, 2-1.

Doelman Georgië

Kökcü verzuimde twee minuten later om de wedstrijd te beslissen, waarna Giorgi Kochorashvili nog dicht bij de gelijkmaker van Georgië was. De middenvelder raakte na een mooie actie de lat. Mikautadze verprutste in de blessuretijd nog een grote kans op de 2-2 en Khvicha Kvaratskhelia raakte de paal. Kerem Aktürkoglu maakte in de laatste seconden de 3-1, nadat de keeper van Georgië mee naar voren was gegaan.

Turkije speelt zaterdag tegen Portugal, Georgië treft dan Tsjechië. Die landen spelen later op dinsdag hun eerste duel.

Meer uit Voetbal

Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

2 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

3 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

4 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

5 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

5 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

5 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

6 uur geleden