Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije wint tegen debutant Georgië eerste EK-openingsduel ooit

Turkije wint tegen debutant Georgië eerste EK-openingsduel ooit

DORTMUND (ANP) - Turkije heeft voor het eerst een openingswedstrijd op een EK voetbal gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella was in Dortmund met 3-1 te sterk voor EK-debutant Georgië. Het was voor Turkije de eerste zege in een openingsduel, na vijf eerdere deelnames aan een EK.

Onder luide aanmoedigingen van de vele Turkse supporters op de tribune nam de ploeg van oud-Feyenoorder Orkun Kökcü meteen het initiatief. Na twee kopkansen van Turkije schoot Kaan Ayhan op de binnenkant van de paal. In de 25e minuut tekende Mert Müldür voor de 1-0 van Turkije met een fraaie volley in de kruising. Twee minuten later werd een treffer van Kenan Yildiz afgekeurd om buitenspel, nadat Kökcü de voorzet ongelukkig had aangeraakt.

Georgië, dat tot het doelpunt afwachtend had gespeeld, kwam na ruim een half uur alweer langszij. Op aangeven van Giorgi Kochorashvili schoot oud-Ajacied Georges Mikautadze het eerste EK-doelpunt ooit voor zijn land in de korte hoek. Aan de hand van de aanvaller bleef Georgië na de treffer goed spelen, maar het was Turkije dat de marge na rust herstelde. Toptalent Arda Güler vond de verre hoek met een schot van grote afstand, 2-1.

Doelman Georgië

Kökcü verzuimde twee minuten later om de wedstrijd te beslissen, waarna Giorgi Kochorashvili nog dicht bij de gelijkmaker van Georgië was. De middenvelder raakte na een mooie actie de lat. Mikautadze verprutste in de blessuretijd nog een grote kans op de 2-2 en Khvicha Kvaratskhelia raakte de paal. Kerem Aktürkoglu maakte in de laatste seconden de 3-1, nadat de keeper van Georgië mee naar voren was gegaan.

Turkije speelt zaterdag tegen Portugal, Georgië treft dan Tsjechië. Die landen spelen later op dinsdag hun eerste duel.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

11 minuten geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

44 minuten geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

56 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

5 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

16 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

17 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

19 uur geleden