Turkije wint mede door treffer Kökcü van Armenië
JEREVAN (ANP) - Turkije is met een overwinning op Armenië begonnen aan de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal. Onder meer door een doelpunt van Feyenoord-aanvoerder Orkun Kökcü won het land de uitwedstrijd met 2-1.
Armenië kwam al snel op voorsprong door een eigen doelpunt van Ozan Kabak, die in een poging een voorzet te onderscheppen de bal achter zijn eigen doelman tikte.
Na ruim een half uur werd het gelijk. Kökcü verraste doelman Arsen Beglaryan met een hard en laag schot in de uiterste hoek. Kerem Aktürkoglu zette Turkije na iets meer dan een uur op voorsprong. Hij kon alleen op het doel af na een snel genomen vrije trap van Enes Ünal, voormalig spits van onder meer FC Twente en NAC Breda.
Kökcü werd een kwartier voor tijd gewisseld door de Duitse coach Stefan Kuntz.
Kroatië begon in deze groep aan de kwalificatiereeks met een gelijkspel tegen Wales, 1-1. Na ongeveer een half uur zette Andrej Kramaric Kroatië op voorsprong. In de extra tijd maakte Nathan Broadhead gelijk tegen de vicewereldkampioen van 2018, nog steeds spelend met routinier Luka Modric als aanvoerder.
Gareth Bale, de grote vedette van Wales, is na het WK in Qatar gestopt.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
50 minuten geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
4 uur geleden