Turkije wint mede door treffer Kökcü van Armenië
JEREVAN (ANP) - Turkije is met een overwinning op Armenië begonnen aan de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal. Onder meer door een doelpunt van Feyenoord-aanvoerder Orkun Kökcü won het land de uitwedstrijd met 2-1.
Armenië kwam al snel op voorsprong door een eigen doelpunt van Ozan Kabak, die in een poging een voorzet te onderscheppen de bal achter zijn eigen doelman tikte.
Na ruim een half uur werd het gelijk. Kökcü verraste doelman Arsen Beglaryan met een hard en laag schot in de uiterste hoek. Kerem Aktürkoglu zette Turkije na iets meer dan een uur op voorsprong. Hij kon alleen op het doel af na een snel genomen vrije trap van Enes Ünal, voormalig spits van onder meer FC Twente en NAC Breda.
Kökcü werd een kwartier voor tijd gewisseld door de Duitse coach Stefan Kuntz.
Kroatië begon in deze groep aan de kwalificatiereeks met een gelijkspel tegen Wales, 1-1. Na ongeveer een half uur zette Andrej Kramaric Kroatië op voorsprong. In de extra tijd maakte Nathan Broadhead gelijk tegen de vicewereldkampioen van 2018, nog steeds spelend met routinier Luka Modric als aanvoerder.
Gareth Bale, de grote vedette van Wales, is na het WK in Qatar gestopt.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
57 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.
3 uur geleden