Turkije wint mede door treffer Kökcü van Armenië
JEREVAN (ANP) - Turkije is met een overwinning op Armenië begonnen aan de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal. Onder meer door een doelpunt van Feyenoord-aanvoerder Orkun Kökcü won het land de uitwedstrijd met 2-1.
Armenië kwam al snel op voorsprong door een eigen doelpunt van Ozan Kabak, die in een poging een voorzet te onderscheppen de bal achter zijn eigen doelman tikte.
Na ruim een half uur werd het gelijk. Kökcü verraste doelman Arsen Beglaryan met een hard en laag schot in de uiterste hoek. Kerem Aktürkoglu zette Turkije na iets meer dan een uur op voorsprong. Hij kon alleen op het doel af na een snel genomen vrije trap van Enes Ünal, voormalig spits van onder meer FC Twente en NAC Breda.
Kökcü werd een kwartier voor tijd gewisseld door de Duitse coach Stefan Kuntz.
Kroatië begon in deze groep aan de kwalificatiereeks met een gelijkspel tegen Wales, 1-1. Na ongeveer een half uur zette Andrej Kramaric Kroatië op voorsprong. In de extra tijd maakte Nathan Broadhead gelijk tegen de vicewereldkampioen van 2018, nog steeds spelend met routinier Luka Modric als aanvoerder.
Gareth Bale, de grote vedette van Wales, is na het WK in Qatar gestopt.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
10 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
12 uur geleden