Turkije wint mede door treffer Kökcü van Armenië
JEREVAN (ANP) - Turkije is met een overwinning op Armenië begonnen aan de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal. Onder meer door een doelpunt van Feyenoord-aanvoerder Orkun Kökcü won het land de uitwedstrijd met 2-1.
Armenië kwam al snel op voorsprong door een eigen doelpunt van Ozan Kabak, die in een poging een voorzet te onderscheppen de bal achter zijn eigen doelman tikte.
Na ruim een half uur werd het gelijk. Kökcü verraste doelman Arsen Beglaryan met een hard en laag schot in de uiterste hoek. Kerem Aktürkoglu zette Turkije na iets meer dan een uur op voorsprong. Hij kon alleen op het doel af na een snel genomen vrije trap van Enes Ünal, voormalig spits van onder meer FC Twente en NAC Breda.
Kökcü werd een kwartier voor tijd gewisseld door de Duitse coach Stefan Kuntz.
Kroatië begon in deze groep aan de kwalificatiereeks met een gelijkspel tegen Wales, 1-1. Na ongeveer een half uur zette Andrej Kramaric Kroatië op voorsprong. In de extra tijd maakte Nathan Broadhead gelijk tegen de vicewereldkampioen van 2018, nog steeds spelend met routinier Luka Modric als aanvoerder.
Gareth Bale, de grote vedette van Wales, is na het WK in Qatar gestopt.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
7 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
8 uur geleden