Turkije wil wapenverkoop aan Oekraïne niet stopzetten
ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije is niet van plan om terug te komen op wapendeals met Oekraïne. De militaire samenwerking tussen Ankara en Kiev is niet gericht tegen Rusland en wordt ook niet stopgezet om Moskou gunstig te stemmen, zei de woordvoerder van president Recep Tayyip Erdogan.
NAVO-lidstaat Turkije heeft Oekraïne onder meer militaire drones verkocht van het type Bayraktar TB2. Erdogan brengt donderdag een bezoek aan het Oost-Europese land. Daar sluit hij naar verwachting nieuwe deals over economische samenwerking met zijn ambtgenoot Volodimir Zelenski.
Zelenski mocht deze week ook leiders van andere NAVO-landen verwelkomen. Het ging onder meer om de Britse premier Boris Johnson en de Nederlandse minister-president Mark Rutte. Westerse landen maken zich zorgen over een Russische troepenopbouw aan de grens met Oekraïne. Er wordt gevreesd voor een invasie.
Turkije heeft aangeboden een bemiddelende rol te spelen om escalatie te voorkomen. De Turken hebben een relatief goede relatie met zowel Moskou als Kiev. Zo ergert het andere NAVO-landen dat Turkije een Russisch luchtafweersysteem heeft aangeschaft. Dat leidde zelfs tot Amerikaanse strafmaatregelen.
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
6 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
5 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
5 uur geleden