Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije wil wapenverkoop aan Oekraïne niet stopzetten

Turkije wil wapenverkoop aan Oekraïne niet stopzetten

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije is niet van plan om terug te komen op wapendeals met Oekraïne. De militaire samenwerking tussen Ankara en Kiev is niet gericht tegen Rusland en wordt ook niet stopgezet om Moskou gunstig te stemmen, zei de woordvoerder van president Recep Tayyip Erdogan.

NAVO-lidstaat Turkije heeft Oekraïne onder meer militaire drones verkocht van het type Bayraktar TB2. Erdogan brengt donderdag een bezoek aan het Oost-Europese land. Daar sluit hij naar verwachting nieuwe deals over economische samenwerking met zijn ambtgenoot Volodimir Zelenski.

Zelenski mocht deze week ook leiders van andere NAVO-landen verwelkomen. Het ging onder meer om de Britse premier Boris Johnson en de Nederlandse minister-president Mark Rutte. Westerse landen maken zich zorgen over een Russische troepenopbouw aan de grens met Oekraïne. Er wordt gevreesd voor een invasie.

Turkije heeft aangeboden een bemiddelende rol te spelen om escalatie te voorkomen. De Turken hebben een relatief goede relatie met zowel Moskou als Kiev. Zo ergert het andere NAVO-landen dat Turkije een Russisch luchtafweersysteem heeft aangeschaft. Dat leidde zelfs tot Amerikaanse strafmaatregelen.

Meer uit Buitenland

HRW: Iran pleegde massamoorden op demonstranten

TEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.

2 uur geleden
Bus crasht in gebouw in Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul

SEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.

2 uur geleden
Oud-president Yoon van Zuid-Korea veroordeeld tot 5 jaar cel

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.

2 uur geleden
Grote brand in achtergestelde wijk van Gangnam in Seoul

SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.

5 uur geleden
Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

6 uur geleden
Trump: internationale vredesraad voor Gazastrook is gevormd

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.

8 uur geleden
Machado: heb Trump mijn Nobelprijs aangeboden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zei de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dat Trump van plan is de medaille te houden.

11 uur geleden