Turkije wil Russen terughalen bij graandeal Zwarte Zee
ISTANBUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Turkije gaat een nieuwe poging doen Rusland over te halen weer mee te doen aan een internationale graandeal. Die overeenkomst maakte de uitvoer van Oekraïense landbouwproducten over de Zwarte Zee mogelijk, ondanks de oorlog. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zal volgende week de Russische president Vladimir Poetin ontmoeten tijdens een bezoek aan Rusland, is van Turkse functionarissen vernomen.
Het Kremlin had onlangs al gemeld dat er een afspraak is dat de twee elkaar binnenkort persoonlijk zullen ontmoeten.
De graanovereenkomst, die door bemiddeling van de Verenigde Naties en Turkije tot stand was gekomen, eindigde toen Moskou er vorige maand mee ophield. Ankara wil de deal nieuw leven inblazen. Dankzij de regeling konden er tientallen miljoenen tonnen graan worden verscheept ondanks de Russische invasie in Oekraïne.
Erdogan zou mogelijk op 8 september naar Rusland kunnen gaan, voordat hij naar India reist om een top in New Delhi bij te wonen. De Turkse leider en Poetin hebben uitgebreid contact onderhouden na de Russische invasie in Oekraïne begin vorig jaar.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
2 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
4 uur geleden