Turkije wil Russen terughalen bij graandeal Zwarte Zee
ISTANBUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Turkije gaat een nieuwe poging doen Rusland over te halen weer mee te doen aan een internationale graandeal. Die overeenkomst maakte de uitvoer van Oekraïense landbouwproducten over de Zwarte Zee mogelijk, ondanks de oorlog. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zal volgende week de Russische president Vladimir Poetin ontmoeten tijdens een bezoek aan Rusland, is van Turkse functionarissen vernomen.
Het Kremlin had onlangs al gemeld dat er een afspraak is dat de twee elkaar binnenkort persoonlijk zullen ontmoeten.
De graanovereenkomst, die door bemiddeling van de Verenigde Naties en Turkije tot stand was gekomen, eindigde toen Moskou er vorige maand mee ophield. Ankara wil de deal nieuw leven inblazen. Dankzij de regeling konden er tientallen miljoenen tonnen graan worden verscheept ondanks de Russische invasie in Oekraïne.
Erdogan zou mogelijk op 8 september naar Rusland kunnen gaan, voordat hij naar India reist om een top in New Delhi bij te wonen. De Turkse leider en Poetin hebben uitgebreid contact onderhouden na de Russische invasie in Oekraïne begin vorig jaar.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
27 minuten geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
4 uur geleden