Turkije wil Russen terughalen bij graandeal Zwarte Zee
ISTANBUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Turkije gaat een nieuwe poging doen Rusland over te halen weer mee te doen aan een internationale graandeal. Die overeenkomst maakte de uitvoer van Oekraïense landbouwproducten over de Zwarte Zee mogelijk, ondanks de oorlog. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zal volgende week de Russische president Vladimir Poetin ontmoeten tijdens een bezoek aan Rusland, is van Turkse functionarissen vernomen.
Het Kremlin had onlangs al gemeld dat er een afspraak is dat de twee elkaar binnenkort persoonlijk zullen ontmoeten.
De graanovereenkomst, die door bemiddeling van de Verenigde Naties en Turkije tot stand was gekomen, eindigde toen Moskou er vorige maand mee ophield. Ankara wil de deal nieuw leven inblazen. Dankzij de regeling konden er tientallen miljoenen tonnen graan worden verscheept ondanks de Russische invasie in Oekraïne.
Erdogan zou mogelijk op 8 september naar Rusland kunnen gaan, voordat hij naar India reist om een top in New Delhi bij te wonen. De Turkse leider en Poetin hebben uitgebreid contact onderhouden na de Russische invasie in Oekraïne begin vorig jaar.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
3 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
14 uur geleden