Turkije wil Russen terughalen bij graandeal Zwarte Zee
ISTANBUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Turkije gaat een nieuwe poging doen Rusland over te halen weer mee te doen aan een internationale graandeal. Die overeenkomst maakte de uitvoer van Oekraïense landbouwproducten over de Zwarte Zee mogelijk, ondanks de oorlog. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zal volgende week de Russische president Vladimir Poetin ontmoeten tijdens een bezoek aan Rusland, is van Turkse functionarissen vernomen.
Het Kremlin had onlangs al gemeld dat er een afspraak is dat de twee elkaar binnenkort persoonlijk zullen ontmoeten.
De graanovereenkomst, die door bemiddeling van de Verenigde Naties en Turkije tot stand was gekomen, eindigde toen Moskou er vorige maand mee ophield. Ankara wil de deal nieuw leven inblazen. Dankzij de regeling konden er tientallen miljoenen tonnen graan worden verscheept ondanks de Russische invasie in Oekraïne.
Erdogan zou mogelijk op 8 september naar Rusland kunnen gaan, voordat hij naar India reist om een top in New Delhi bij te wonen. De Turkse leider en Poetin hebben uitgebreid contact onderhouden na de Russische invasie in Oekraïne begin vorig jaar.
Meer uit Buitenland
AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
4 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
9 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
9 uur geleden