Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije: we sturen militaire experts naar Libië

Turkije: we sturen militaire experts naar Libië

ANKARA (ANP) - Turkije stuurt militaire experts en technische teams naar Libië. Zij gaan daar de regering in Tripoli ondersteunen, zegt de Turkse minister Mevlut Cavusoglu (Buitenlandse Zaken).

De regering van de Libische premier Fayez al-Sarraj, die internationaal wordt erkend, vroeg Turkije vorige maand om hulp. Troepen van de machtige krijgsheer Khalifa Haftar belegeren hoofdstad Tripoli, de zetel van de regering. Haftar wordt gesteund door landen als de Verenigde Arabische Emiraten en Egypte. Ook zou hij gebruikmaken van Russische huurlingen.

Het parlement van Turkije gaf vorige week groen licht voor de inzet van Turkse troepen in Libië. President Erdogan bevestigde zondag dat militairen vertrekken naar het Noord-Afrikaanse land. Zijn minister Cavusoglu liet later weten dat experts, adviseurs en technische teams worden ingezet.

Turkse functionarissen hebben eerder gezegd dat Ankara overweegt om ook Syrische rebellen naar Libië te sturen. Een bron binnen een aan Turkije gelieerde rebellenbeweging zegt dat sommige opstandelingen zich op individuele basis hebben aangemeld om als "lijfwachten" te werken voor een Turks beveiligingsbedrijf in Libië.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse politicus en 72 anderen vrijgelaten door Israël

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft gezegd 73 vrijwilligers vrij te hebben gelaten die eerder woensdag waren opgepakt toen ze Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Ook Brad Lander, een kandidaat van de Amerikaanse Democratische Partij voor het Congres, meldt op X dat hij is vrijgelaten.

45 minuten geleden
Tumor paus niet uitgezaaid, geen verdere behandeling nodig

VATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.

1 uur geleden
Demonstraties in delen Parijs donderdag verboden

PARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.

2 uur geleden
Cuba beschuldigt VS van druk op landen voor VN-stemming

HAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.

2 uur geleden
Khamenei en Qalibaf bespreken ontwikkelingen VS-oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.

4 uur geleden
Spaanse regering boos na uitspraken Milei over 'dictator' Sánchez

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft verontwaardigd gereageerd op de uitspraken die de Argentijnse president Javier Milei tijdens zijn bezoek aan Madrid heeft gedaan. Hij noemde de Spaanse premier Pedro Sánchez onder meer een "dictator" en riep de Spanjaarden op om hem weg te stemmen bij de verkiezingen van volgende maand. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt deze "inmenging" van Milei.

4 uur geleden
Netanyahu: dreiging elimineren kan alleen door omverwerpen Iran

DIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.

5 uur geleden