Turkije: we sturen militaire experts naar Libië
ANKARA (ANP) - Turkije stuurt militaire experts en technische teams naar Libië. Zij gaan daar de regering in Tripoli ondersteunen, zegt de Turkse minister Mevlut Cavusoglu (Buitenlandse Zaken).
De regering van de Libische premier Fayez al-Sarraj, die internationaal wordt erkend, vroeg Turkije vorige maand om hulp. Troepen van de machtige krijgsheer Khalifa Haftar belegeren hoofdstad Tripoli, de zetel van de regering. Haftar wordt gesteund door landen als de Verenigde Arabische Emiraten en Egypte. Ook zou hij gebruikmaken van Russische huurlingen.
Het parlement van Turkije gaf vorige week groen licht voor de inzet van Turkse troepen in Libië. President Erdogan bevestigde zondag dat militairen vertrekken naar het Noord-Afrikaanse land. Zijn minister Cavusoglu liet later weten dat experts, adviseurs en technische teams worden ingezet.
Turkse functionarissen hebben eerder gezegd dat Ankara overweegt om ook Syrische rebellen naar Libië te sturen. Een bron binnen een aan Turkije gelieerde rebellenbeweging zegt dat sommige opstandelingen zich op individuele basis hebben aangemeld om als "lijfwachten" te werken voor een Turks beveiligingsbedrijf in Libië.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
50 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
2 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.
5 uur geleden