Turkije: we sturen militaire experts naar Libië
ANKARA (ANP) - Turkije stuurt militaire experts en technische teams naar Libië. Zij gaan daar de regering in Tripoli ondersteunen, zegt de Turkse minister Mevlut Cavusoglu (Buitenlandse Zaken).
De regering van de Libische premier Fayez al-Sarraj, die internationaal wordt erkend, vroeg Turkije vorige maand om hulp. Troepen van de machtige krijgsheer Khalifa Haftar belegeren hoofdstad Tripoli, de zetel van de regering. Haftar wordt gesteund door landen als de Verenigde Arabische Emiraten en Egypte. Ook zou hij gebruikmaken van Russische huurlingen.
Het parlement van Turkije gaf vorige week groen licht voor de inzet van Turkse troepen in Libië. President Erdogan bevestigde zondag dat militairen vertrekken naar het Noord-Afrikaanse land. Zijn minister Cavusoglu liet later weten dat experts, adviseurs en technische teams worden ingezet.
Turkse functionarissen hebben eerder gezegd dat Ankara overweegt om ook Syrische rebellen naar Libië te sturen. Een bron binnen een aan Turkije gelieerde rebellenbeweging zegt dat sommige opstandelingen zich op individuele basis hebben aangemeld om als "lijfwachten" te werken voor een Turks beveiligingsbedrijf in Libië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis Katie Zacharia heeft toegegeven dat ze nooit is geslaagd voor het zogenoemde bar-examen dat nodig is om advocaat te worden in de Verenigde Staten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.
4 uur geledenBEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - In delen van de Oekraïense hoofdstad Kyiv en de omliggende regio is de elektriciteit uitgevallen na een Russische aanval op cruciale energie-infrastructuur. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Volgens burgemeester Vitali Klitsjko heeft schade bij een nutsbedrijf ook gezorgd voor problemen met de waterdruk in de stad.
5 uur geledenBEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.
7 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.
7 uur geledenCALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.
10 uur geleden