Turkije: we sturen militaire experts naar Libië
ANKARA (ANP) - Turkije stuurt militaire experts en technische teams naar Libië. Zij gaan daar de regering in Tripoli ondersteunen, zegt de Turkse minister Mevlut Cavusoglu (Buitenlandse Zaken).
De regering van de Libische premier Fayez al-Sarraj, die internationaal wordt erkend, vroeg Turkije vorige maand om hulp. Troepen van de machtige krijgsheer Khalifa Haftar belegeren hoofdstad Tripoli, de zetel van de regering. Haftar wordt gesteund door landen als de Verenigde Arabische Emiraten en Egypte. Ook zou hij gebruikmaken van Russische huurlingen.
Het parlement van Turkije gaf vorige week groen licht voor de inzet van Turkse troepen in Libië. President Erdogan bevestigde zondag dat militairen vertrekken naar het Noord-Afrikaanse land. Zijn minister Cavusoglu liet later weten dat experts, adviseurs en technische teams worden ingezet.
Turkse functionarissen hebben eerder gezegd dat Ankara overweegt om ook Syrische rebellen naar Libië te sturen. Een bron binnen een aan Turkije gelieerde rebellenbeweging zegt dat sommige opstandelingen zich op individuele basis hebben aangemeld om als "lijfwachten" te werken voor een Turks beveiligingsbedrijf in Libië.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP/AFP) - Bahrein en Koeweit hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. In de Bahreinse hoofdstad Manama klonken explosies terwijl het luchtalarm afging.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben ondanks hun opgelaaide strijd nog steeds diplomatiek contact. Dat gebeurt via bemiddelaars, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenODESA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door een aanval op een vrachtschip bij de haven van Odesa is verder opgelopen. De Oekraïense autoriteiten melden dat er tien doden vielen en houden Rusland verantwoordelijk voor het beschieten van het vaartuig.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - In New Delhi zijn de ordediensten slaags geraakt met demonstranten. Duizenden veelal jonge demonstranten zijn daar de straat opgegaan uit onvrede met de regering en specifiek de minister van Onderwijs. Eerder werd internet in delen van de stad al aan banden gelegd, uit angst voor onlusten. De protesten werden op voorhand verboden.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Festiviteiten na de door Spanje gewonnen WK-finale hadden in het westen van dat land een tragische afloop. Een 13-jarige jongen kwam om het leven in Ciudad Rodrigo, melden de lokale autoriteiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het luxevliegtuig dat de Amerikaanse president Donald Trump van Qatar kreeg, wordt binnenkort ongeveer een maand aan de grond gehouden. Dat vertelde Trump nadat discussie was ontstaan over de veiligheid van de Boeing 747-8. Het toestel krijgt volgens de president upgrades.
4 uur geledenKUMZAR (ANP) - In de Straat van Hormuz staat volgens de Britse scheepvaartmonitor UKMTO een schip in brand. UKMTO kreeg melding van een incident voor de kust van Oman, bij het dorp Kumzar.
6 uur geleden