Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije: we sturen militaire experts naar Libië

Turkije: we sturen militaire experts naar Libië

ANKARA (ANP) - Turkije stuurt militaire experts en technische teams naar Libië. Zij gaan daar de regering in Tripoli ondersteunen, zegt de Turkse minister Mevlut Cavusoglu (Buitenlandse Zaken).

De regering van de Libische premier Fayez al-Sarraj, die internationaal wordt erkend, vroeg Turkije vorige maand om hulp. Troepen van de machtige krijgsheer Khalifa Haftar belegeren hoofdstad Tripoli, de zetel van de regering. Haftar wordt gesteund door landen als de Verenigde Arabische Emiraten en Egypte. Ook zou hij gebruikmaken van Russische huurlingen.

Het parlement van Turkije gaf vorige week groen licht voor de inzet van Turkse troepen in Libië. President Erdogan bevestigde zondag dat militairen vertrekken naar het Noord-Afrikaanse land. Zijn minister Cavusoglu liet later weten dat experts, adviseurs en technische teams worden ingezet.

Turkse functionarissen hebben eerder gezegd dat Ankara overweegt om ook Syrische rebellen naar Libië te sturen. Een bron binnen een aan Turkije gelieerde rebellenbeweging zegt dat sommige opstandelingen zich op individuele basis hebben aangemeld om als "lijfwachten" te werken voor een Turks beveiligingsbedrijf in Libië.

Meer uit Buitenland

Tientallen arrestaties bij woonprotest in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese politie heeft in Lissabon opgetreden tegen burgers die demonstreren tegen hoge kosten van huisvesting. Er zijn tientallen arrestaties verricht.

36 minuten geleden
Bronnen: Britse luchtmacht gaat luchtruim Saudi-Arabië beschermen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtmacht gaat het Saudische luchtruim beschermen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Premier Andy Burnham heeft gevraagd om de missie.

37 minuten geleden
Ruim 250.000 mensen ontheemd na oplaaien burgeroorlog Jemen

GENÈVE (ANP/AFP) - Door het oplaaien van de burgeroorlog in Jemen zijn meer dan 250.000 mensen ontheemd geraakt. De cijfers van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR hebben betrekking op de periode tussen 1 augustus en 17 oktober.

1 uur geleden
Ruim 70 doden door aanval in grensgebied Soedan en Zuid-Soedan

ABYEI (ANP/RTR) - Zeker 73 mensen zijn omgekomen bij een drone-aanval op een markt in een grensgebied bij Soedan en Zuid-Soedan, zeggen de lokale autoriteiten. Die schrijven de aanval toe aan het Soedanese regeringsleger.

1 uur geleden
Duitse rechter legt Google beperkingen op bij tonen woningen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtbeelden van woningen in Duitsland mogen niet op Google Earth en Google Maps worden getoond als de eigenaar bezwaar maakt. Dat heeft een Duitse rechtbank besloten nadat een man uit Frankfurt het Amerikaanse techbedrijf had aangeklaagd.

2 uur geleden
EU-parlement: hybride oorlog niet meer juiste term in Zwarte Zee

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere politieke groepen in het Europees Parlement vinden dat 'een hybride oorlog' niet langer een juiste term is voor de situatie in de Zwarte Zee. Dat zeiden ze in een debat met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, onder meer over vermoedelijke Russische drones die afgelopen weken Bulgaarse schepen geraakt hebben en drones die door Roemenië zijn neergehaald.

2 uur geleden
Amerikaanse gezanten doen mee aan Oekraïne-overleg met Zelensky

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.

4 uur geleden