Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije: we sturen militaire experts naar Libië

Turkije: we sturen militaire experts naar Libië

ANKARA (ANP) - Turkije stuurt militaire experts en technische teams naar Libië. Zij gaan daar de regering in Tripoli ondersteunen, zegt de Turkse minister Mevlut Cavusoglu (Buitenlandse Zaken).

De regering van de Libische premier Fayez al-Sarraj, die internationaal wordt erkend, vroeg Turkije vorige maand om hulp. Troepen van de machtige krijgsheer Khalifa Haftar belegeren hoofdstad Tripoli, de zetel van de regering. Haftar wordt gesteund door landen als de Verenigde Arabische Emiraten en Egypte. Ook zou hij gebruikmaken van Russische huurlingen.

Het parlement van Turkije gaf vorige week groen licht voor de inzet van Turkse troepen in Libië. President Erdogan bevestigde zondag dat militairen vertrekken naar het Noord-Afrikaanse land. Zijn minister Cavusoglu liet later weten dat experts, adviseurs en technische teams worden ingezet.

Turkse functionarissen hebben eerder gezegd dat Ankara overweegt om ook Syrische rebellen naar Libië te sturen. Een bron binnen een aan Turkije gelieerde rebellenbeweging zegt dat sommige opstandelingen zich op individuele basis hebben aangemeld om als "lijfwachten" te werken voor een Turks beveiligingsbedrijf in Libië.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden protesteren in Barcelona tegen woningnood

BARCELONA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben maandagavond in Barcelona gedemonstreerd tegen de wooncrisis. De schattingen over de opkomst bij de bijeenkomst in het centrum van de Catalaanse metropool liepen sterk uiteen. De autoriteiten spraken van 20.000 deelnemers, de organisatoren schatten het aantal op 120.000.

3 uur geleden
Trump na kritiek: ik betaal tv-spots zelf of met MAGA-geld

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social verklaard dat hij de kosten voor drie recente tv-commercials zelf zal dragen, of zal betalen met geld dat is ingezameld via het politieke comité MAGA. Daarmee reageerde de Amerikaanse president op kritiek over het gebruik van Republikeinse tv-spots waarin hijzelf te zien is en die vlak voor de parlementsverkiezingen van november met belastinggeld werden gefinancierd.

4 uur geleden
Staat New York roept noodtoestand uit vanwege mazelenuitbraak

ALBANY (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Amerikaanse staat New York, Kathy Hochul, heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege het stijgende aantal mazelengevallen in haar staat. Hochuls decreet stelt New York in staat sneller op de uitbraak te reageren en het testen en vaccineren te versnellen, aldus Hochul in een verklaring.

4 uur geleden
Nepal staakt zoektocht naar vermisten overstromingen

KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.

12 uur geleden
Omstreden oud-Congresvoorzitter Dennis Hastert (84) overleden

WASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.

13 uur geleden
Meloni wil stem registreren tegen deepfakes en AI

ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).

15 uur geleden
Brussel maakt 130 miljoen extra vrij voor drones bij EU-grenzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.

16 uur geleden