Turkije vraagt VN om stopzetting wapenleveranties aan Israël
DJIBOUTI (ANP/AFP) - De Turkse minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan heeft een brief naar de Verenigde Naties gestuurd waarin opgeroepen wordt tot het stopzetten van wapenleveranties aan Israël. De brief werd door onder andere Saudi-Arabië, Brazilië, China, Iran en Rusland ondertekend.
"We hebben een gezamenlijke brief geschreven waarin we alle landen oproepen om de verkoop van wapens en munitie aan Israël te stoppen", zei Hakan in het Oost-Afrikaanse land Djibouti, waar hij een top over samenwerking tussen Turkije en Afrika bijwoont. "We moeten op elk mogelijk moment herhalen dat het verkopen van wapens aan Israël gelijkstaat aan deelname aan genocide", aldus Fidan.
Vorige maand riep de Turkse president Tayyip Erdogan de VN al op een wapenembargo tegen Israël in te stellen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
4 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
12 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
13 uur geleden