Turkije verspeelt punten tegen Montenegro
ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de strijd om kwalificatie voor het wereldkampioenschap voetbal punten verspeeld tegen Montenegro. In Istanbul werd het 2-2. Beide landen zitten in dezelfde groep als Nederland. Turkije blijft koploper, met 1 punt meer dan Oranje en Noorwegen.
Halverwege leidde Turkije al met 2-1. De formatie van coach Senol Günes liep uit door doelpunten van Cengiz Ünder en Yusuf Yazici. Vlak voor rust scoorde Adam Marusic voor Montenegro. Risto Radunovic maakte er in de zevende minuut van de extra tijd 2-2 van.
Orkun Kökçü van Feyenoord viel na ruim een uur in bij Turkije.
Letland won in dezelfde poule van Gibraltar: 3-1. Vladislavs Gutkovskis zette Letland in de 50e minuut op voorsprong. Hij benutte een strafschop. Zo'n 20 minuten later maakte Tjay de Barr gelijk, ook vanaf elf meter. Vervolgens zette Gutkovskis de Letten op 2-1. Andrejs Ciganiks maakte er 3-1 van. Beide landen spelen geen rol van betekenis in de strijd om kwalificatie.
Meer uit Voetbal
HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
53 minuten geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
1 uur geledenHERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
1 uur geledenHERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
8 uur geleden