Turkije verspeelt punten tegen Montenegro
ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de strijd om kwalificatie voor het wereldkampioenschap voetbal punten verspeeld tegen Montenegro. In Istanbul werd het 2-2. Beide landen zitten in dezelfde groep als Nederland. Turkije blijft koploper, met 1 punt meer dan Oranje en Noorwegen.
Halverwege leidde Turkije al met 2-1. De formatie van coach Senol Günes liep uit door doelpunten van Cengiz Ünder en Yusuf Yazici. Vlak voor rust scoorde Adam Marusic voor Montenegro. Risto Radunovic maakte er in de zevende minuut van de extra tijd 2-2 van.
Orkun Kökçü van Feyenoord viel na ruim een uur in bij Turkije.
Letland won in dezelfde poule van Gibraltar: 3-1. Vladislavs Gutkovskis zette Letland in de 50e minuut op voorsprong. Hij benutte een strafschop. Zo'n 20 minuten later maakte Tjay de Barr gelijk, ook vanaf elf meter. Vervolgens zette Gutkovskis de Letten op 2-1. Andrejs Ciganiks maakte er 3-1 van. Beide landen spelen geen rol van betekenis in de strijd om kwalificatie.
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
14 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
15 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
18 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
19 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
1 dag geleden