Turkije verspeelt eerste punten in groep van Nederland
ISTANBUL (ANP) - Het Turkse voetbalelftal heeft in de derde kwalificatiewedstrijd voor de wereldtitelstrijd de eerste punten verspeeld. Het elftal van bondscoach Senol Günes kwam thuis tegen Letland niet verder dan 3-3. Turkije, dat eerder won van Nederland en Noorwegen, heeft in de stand nu nog maar 1 punt voorsprong op Oranje. Noorwegen en Montenegro staan gelijk met Nederland.
Kenan Karaman zette Turkije al na 2 minuten op voorsprong. Na zo'n half uur vergrootte Hakan Çalhanoglu de voorsprong. Nog voor rust scoorden de Letten tegen via Roberts Savalnieks.
Na de hervatting liep Turkije verder uit. Uit een strafschop zorgde Burak Yilmaz voor de 3-1. Roberts Uldrikis bracht de spanning na een klein uur echter weer terug. Vervolgens zorgde Davis Ikaunieks zelfs voor de gelijkmaker, 3-3. Feyenoorder Orkun Kökçü viel in de slotfase in bij Turkije.
Noorwegen
Letland had zaterdag in Amsterdam met 2-0 van Nederland verloren.
Noorwegen won bij Montenegro, 0-1. Halverwege stonden ze al voor door een doelpunt van Alexander Sørloth. Noorwegen speelde met onder meer Erling Haaland, de wonderbaarlijke topschutter van Borussia Dortmund. Ook Martin Ødegaard, oud-speler van onder meer Vitesse en Heerenveen, deed mee.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
7 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
22 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
23 uur geleden