Turkije verbiedt betalingen met cryptomunten om risico's
ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije gaat vanaf eind april alle betalingen met digitale munten zoals bitcoins verbieden. De Turkse centrale bank zegt dat vanwege de anonimiteit achter dergelijke betalingen de risico's op verliezen met cryptobetalingen te groot zijn.
Betalingsdienstverleners worden ook verboden transacties te doen waarbij handelsplatformen voor digitale valuta betrokken zijn. De centrale bank wijst op een gebrek aan regelgeving en toezicht bij cryptobetalingen en ook de risico's op criminele activiteiten zoals bijvoorbeeld witwassen. Daarbovenop komen nog de grote waardeschommelingen van digitale munten, aldus de centrale bank.
In maart zei het Turkse ministerie van Financiën de "wereldwijde zorgen" te delen over digitale valuta. Zo gaf president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) eerder dit jaar aan dat crypto's kunnen worden misbruikt voor de financiering van illegale activiteiten. Ook de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen heeft zich kritisch uitgelaten over digitale valuta. India zou inmiddels werken aan wetgeving om digitale munten te verbieden met boetes voor mensen die handelen in cryptomunten.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
15 uur geleden