Turkije verbiedt betalingen met cryptomunten om risico's
ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije gaat vanaf eind april alle betalingen met digitale munten zoals bitcoins verbieden. De Turkse centrale bank zegt dat vanwege de anonimiteit achter dergelijke betalingen de risico's op verliezen met cryptobetalingen te groot zijn.
Betalingsdienstverleners worden ook verboden transacties te doen waarbij handelsplatformen voor digitale valuta betrokken zijn. De centrale bank wijst op een gebrek aan regelgeving en toezicht bij cryptobetalingen en ook de risico's op criminele activiteiten zoals bijvoorbeeld witwassen. Daarbovenop komen nog de grote waardeschommelingen van digitale munten, aldus de centrale bank.
In maart zei het Turkse ministerie van Financiën de "wereldwijde zorgen" te delen over digitale valuta. Zo gaf president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) eerder dit jaar aan dat crypto's kunnen worden misbruikt voor de financiering van illegale activiteiten. Ook de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen heeft zich kritisch uitgelaten over digitale valuta. India zou inmiddels werken aan wetgeving om digitale munten te verbieden met boetes voor mensen die handelen in cryptomunten.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
6 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
12 uur geleden