Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije stevent af op tweede ronde presidentsverkiezingen

Turkije stevent af op tweede ronde presidentsverkiezingen

ANKARA (ANP/RTR) - De uitslag van de presidentsverkiezingen in Turkije laat een dag later nog op zich wachten. De zittende president Recep Tayyip Erdogan heeft volgens de laatste tussenstand 49,4 procent van de stemmen gekregen en loopt daarmee nog steeds voor op zijn concurrent Kemal Kilicdaroglu, maar zijn voorsprong is nu niet groot genoeg om de verkiezingen in één ronde te winnen.

Kilicdaroglu heeft volgens de Turkse verkiezingsautoriteit 44,96 procent van de stemmen gekregen. De derde kandidaat Sinan Ogan staat op 5,2 procent. Als geen enkele kandidaat 50 procent van de stemmen krijgt, volgt op 28 mei een tweede stemronde.

Bijna alle stemmen zijn nu geteld. Ruim 64 miljoen Turken mochten hun stem uitbrengen voor de presidents- en parlementsverkiezing van zondag. De AK-partij van Erdogan lijkt de grootste te worden, melden Turkse media, gevolgd door de centrumlinkse Republikeinse Volkspartij van Kilicdaroglu.

Zes oppositiepartijen

Dat de strijd tussen Erdogan en Kilicdaroglu zou gaan, was te verwachten. De twee waren volgens de laatste peilingen voorafgaand aan de stembusgang de populairste presidentskandidaten. Kilicdaroglu liep zelfs op een gegeven moment voor op de zittende president.

Kilicdaroglu is door zes oppositiepartijen als kandidaat naar voren geschoven. Deze partijen zijn het op veel vlakken niet met elkaar eens, maar hebben zich verenigd in de hoop Erdogan eindelijk te kunnen verslaan. Erdogan is al twintig jaar aan de macht. Eerst als premier en sinds 2014 als president.

Meer uit Buitenland

Trump-activist Charlie Kirk overleden na schietpartij

OREM (ANP) - De Amerikaanse conservatieve activist Charlie Kirk is overleden nadat hij was neergeschoten tijdens een evenement op de Utah Valley University, meldt president Trump op Truth Social.

5 minuten geleden
Conservatieve Amerikaanse activist Charlie Kirk neergeschoten

OREM (ANP/RTR) - Bij een evenement van de Amerikaanse conservatieve commentator Charlie Kirk op de Utah Valley University zijn woensdag schoten gelost. Een verslaggever van NBC News meldt dat de 31-jarige Kirk daarbij is getroffen. Kirk staat bekend als bondgenoot van president Donald Trump.

1 uur geleden
Dodental in Jemen na Israëlische aanval loopt op

SANAA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van de Israëlische aanval op Jemen is opgelopen tot 35, meldt het door de Houthi's bestuurde gezondheidsministerie op X. Ook vielen er 131 gewonden. De woordvoerder schrijft daarbij dat het geen definitief dodental is.

1 uur geleden
Harry arriveert bij Clarence House voor ontmoeting met Charles

LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry is woensdagavond aangekomen bij Clarence House, de officiële residentie van koning Charles en koningin Camilla. Dat melden Britse media, waaronder Sky News. Het wordt de eerste ontmoeting tussen Harry en zijn vader in ruim een jaar tijd.

2 uur geleden
NASA vindt nieuwe aanwijzingen voor oud leven op Mars

WASHINGTON (ANP) - In een rots op Mars zijn aanwijzingen gevonden dat er vroeger misschien leven op de planeet mogelijk was. De steen heeft "potentiële tekenen voor oud leven van microbes". De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zegt "niet eerder zo dicht bij het ontdekken van leven op Mars te zijn geweest". De organisatie houdt nog wel een slag om de arm en zegt dat er ook andere verklaringen mogelijk zijn.

2 uur geleden
Europese Commissie stopt directe betaling 14 miljoen euro Israël

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie gaat 14 miljoen euro die het direct zou uitkeren aan Israël, niet meer betalen. Daarmee verduidelijkt een woordvoerder van de Europese Commissie de toespraak van voorzitter Ursula von der Leyen eerder op woensdag, waarin ze zei dat de Commissie alle directe steun en betalingen aan Israël opschort.

5 uur geleden
Israëlische aanval op ministerie in de hoofdstad van Jemen

SANAA (ANP/RTR) - Een Israëlische luchtaanval heeft het ministerie van Defensie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa getroffen, meldt persbureau Reuters op basis van Jemenitische overheidsbronnen. Boven de inslagpunten zou rook opstijgen. Er zouden vijf explosies zijn geweest. Volgens een eerste telling van het Jemenitische ministerie van Volksgezondheid zijn er negen doden gevallen en 118 mensen gewond geraakt.

5 uur geleden