Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije stelt overleg tussen Zelensky, Poetin en Trump voor

Turkije stelt overleg tussen Zelensky, Poetin en Trump voor

ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - Turkije is bereid een ontmoeting tussen de presidenten van Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten te organiseren, zegt minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan. Volodymyr Zelensky, Vladimir Poetin en Donald Trump zouden dan na een volgende gespreksronde in Istanbul kunnen samenkomen.

Turkije was eerder deze maand gastheer bij de eerste directe gesprekken tussen Rusland en Oekraïne in zo'n drie jaar. Zelensky had toen al met Poetin om de tafel willen gaan, maar die sloeg de uitnodiging toen af. Wel spraken de delegaties over een mogelijke toekomstige ontmoeting tussen die twee.

Trump suggereerde destijds al dat hij misschien ook wel wilde aanschuiven bij de onderhandelingen, maar omdat Poetin niet kwam opdagen sloeg de Amerikaanse president die reis ook over.

Bestandsvoorwaarden

Rusland heeft voorgesteld om komende maandag verder te praten in Istanbul. De Oekraïners willen hun aanwezigheid nog niet bevestigen tot de Russen een document met bestandsvoorwaarden opsturen.

Het Kremlin zegt sowieso een team naar Turkije te sturen. En alleen als die gesprekken resultaten opleveren zou Poetin een ontmoeting met Trump en Zelensky overwegen, aldus woordvoerder Dmitri Peskov.

Meer uit Buitenland

Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

15 minuten geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

1 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

2 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

2 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

4 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

4 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

5 uur geleden