Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije staat toch Koerdische burgemeester toe na protesten

Turkije staat toch Koerdische burgemeester toe na protesten

ANKARA (ANP/DPA) - De Turkse verkiezingsautoriteit heeft woensdag een besluit van de regionale kiescommissie teruggedraaid, waardoor een pro-Koerdische partij alsnog de burgemeester kan leveren voor de stad Van. Het besluit volgt op demonstraties en arrestaties in verschillende Turkse steden.

Abdullah Zeydan van de pro-Koerdische Volkspartij voor Gelijkheid en Democratie (DEM) won volgens zijn partij zondag de verkiezingen met 55 procent van de stemmen. De lokale verkiezingsautoriteit stelde echter dat Zeydan een strafblad heeft en dat hij zich niet kandidaat had mogen stellen. De burgemeesterspost zou daarom naar een kandidaat van de AKP van president Recep Tayyip Erdogan moeten gaan.

De Hoge Verkiezingsraad in Ankara heeft nu besloten dat Zeydan toch burgemeester kan worden van Van. DEM verwelkomde het besluit. Op X schrijft de partij dat het besluit komt "dankzij het verzet van het Koerdische volk".

Ontslagen

Waarnemers vreesden dat de situatie net als in 2019 zou kunnen leiden tot een nieuwe massale golf van ontslagen van pro-Koerdische lokale politici. Toen had de pro-Koerdische partij onder de naam HDP op 65 plaatsen de burgemeestersverkiezingen gewonnen, maar de regering zette de meerderheid van de burgemeesters uit hun ambt om vermeende banden met terroristen.

Erdogans partij AKP leed zondag een nederlaag bij de lokale verkiezingen. Politieke waarnemers spraken zelfs van het grootste verlies voor Erdogan in de twintig jaar dat hij aan de macht is.

Meer uit Buitenland

Nederlandse verkenningsdrone-missie halfjaar langer in Roemenië

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.

30 minuten geleden
Media: sluiting luchtruim El Paso door gebruik anti-dronelaser

EL PASO (ANP) - De sluiting woensdag van het luchtruim bij het Amerikaanse El Paso volgde op onenigheid tussen overheidsdiensten. Dat zeggen bronnen tegen media als CBS News en The New York Times. De grensbewakingsdienst zou een anti-dronelaser hebben ingezet zonder de luchtvaartautoriteiten voldoende tijd te geven om risico's voor het vliegverkeer in te schatten.

39 minuten geleden
Nils veroorzaakt gevaarlijk weer en stroomuitval in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Noodweer leidt in het zuiden van Frankrijk tot problemen. 850.000 mensen zitten zonder stroom, meldt BFMTV op basis van energiebedrijf Enedis. Weerdienst Météo France waarschuwt dat lagedrukgebied Nils in grote delen van het land zorgt voor gevaarlijke situaties door harde wind, zware regenval en onweer.

47 minuten geleden
Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

9 uur geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

11 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

11 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

11 uur geleden