Turkije schakelt Oostenrijk uit en treft Oranje in kwartfinale EK
LEIPZIG (ANP) - Het Nederlands elftal speelt zaterdag in de kwartfinale van het EK tegen Turkije. De formatie van de Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella was in Leipzig met 2-1 te sterk voor Oostenrijk, dat in de groepsfase nog van Oranje had gewonnen (3-2).
Turkije opende tegen Oostenrijk al na 57 seconden de score. Na een scrimmage voor het doel schoot Merih Demiral een rebound binnen. De verdediger verdubbelde na een uur de voorsprong door een corner binnen te koppen. De Oostenrijkse invaller Michael Gregoritsch maakte het weer spannend, maar verder kwam de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick niet.
Oranje won eerder op de dinsdag met 3-0 van Roemenië dankzij een treffer van Cody Gakpo en twee doelpunten van Donyell Malen.
De wedstrijd tussen Nederland en Turkije staat zaterdag om 21.00 uur in Berlijn op het programma.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
6 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
9 uur geleden