Turkije schakelt Oostenrijk uit en treft Oranje in kwartfinale EK
LEIPZIG (ANP) - Het Nederlands elftal speelt zaterdag in de kwartfinale van het EK tegen Turkije. De formatie van de Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella was in Leipzig met 2-1 te sterk voor Oostenrijk, dat in de groepsfase nog van Oranje had gewonnen (3-2).
Turkije opende tegen Oostenrijk al na 57 seconden de score. Na een scrimmage voor het doel schoot Merih Demiral een rebound binnen. De verdediger verdubbelde na een uur de voorsprong door een corner binnen te koppen. De Oostenrijkse invaller Michael Gregoritsch maakte het weer spannend, maar verder kwam de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick niet.
Oranje won eerder op de dinsdag met 3-0 van Roemeniƫ dankzij een treffer van Cody Gakpo en twee doelpunten van Donyell Malen.
De wedstrijd tussen Nederland en Turkije staat zaterdag om 21.00 uur in Berlijn op het programma.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
11 uur geleden