Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

Omdat Trump geregeld scherp uithaalt naar het bondgenootschap, blijft de vrees voor een mogelijke afzegging van de Amerikaanse president voor een NAVO-top leven. Als de officieuze leider van de alliantie wegblijft, is het volgens diplomaten meteen crisis. Ook in aanloop naar de top vorig jaar in Den Haag waren er zorgen, maar kwam Trump toch.

"Voor zover we weten is hij van plan deel te nemen", zei de Turkse buitenlandminister Hakan Fidan tegen Bloomberg TV. Afgelopen maand heeft Trump in telefoontjes met de Turkse president "bij elke gelegenheid duidelijk gemaakt dat hij zou komen".

Op de top van 7 en 8 juli bespreken de leiders van de 32 NAVO-landen onder meer het afbouwen van de Amerikaanse bescherming van Europa. Ook hun onvrede over de Europese afzijdigheid in de Iran-oorlog zal aan bod komen, zeggen de VS.

Meer uit Buitenland

DRC: bijna duizend doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebola-gevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 2423, waarvan 967 met dodelijke afloop. Dat heeft de Congolese regering maandag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Burnham belt op eerste dag als Britse premier met Trump

LONDEN (ANP) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.

4 uur geleden
Save the Children: sluiting Hormuz verergert honger in Jemen

SANAA (ANP) - De sluiting van de Straat van Hormuz heeft de al bestaande voedselcrisis in Jemen verergerd, zegt Save the Children. De sluiting van de belangrijke zeestraat heeft de prijzen van voedsel en brandstof opgedreven. De ngo ziet dat steeds meer mensen zich daardoor melden bij ondervoedingsklinieken.

4 uur geleden
Saudi-Arabië veroordeelt zeeblokkade door Houthi's

RIYAD (ANP/RTR/AFP) - Saudi-Arabië veroordeelt de zeeblokkade die de Jemenitische Houthi's zeggen te hebben ingesteld tegen het land. De Houthi's noemen Saudi-Arabië crimineel en noemen de maandag aangekondigde blokkade wraak voor het blokkeren van havens en vliegvelden in Jemen.

5 uur geleden
Ophef in Italië na dood van Marokkaanse man bij politieoptreden

ROME (ANP/AFP) - In Italië is ophef ontstaan om het overlijden van een Marokkaanse man die door de politie in bedwang werd gehouden en om hulp smeekte. Mensenrechtenactivisten en oppositiepartijen eisen opheldering. Ook zijn betogers de straat opgegaan.

6 uur geleden
Israël bevestigt begin proef terugtrekking uit Zuid-Libanon

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) bevestigt te zijn begonnen met een proef waarbij militairen gebieden in het zuiden van Libanon verlaten. Het plan is dat de Libanese strijdkrachten, die bekendstaan als zwakker dan Hezbollah, de controle daar overnemen.

6 uur geleden
Zus Lindsey Graham stelt zich kandidaat voor zijn zetel in Senaat

COLUMBIA (ANP) - De zus van de overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham, Darline Graham, stelt zich kandidaat voor zijn zetel. Dat laat ze weten in een interview met FOX News. Darline verving haar broer al tot het einde van zijn ambtsperiode. President Donald Trump wilde dat ze daarna mee zou doen aan de verkiezingen.

8 uur geleden