Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije rekent in 'thuisduel' op fans, passie en 'Turkse Messi'

Turkije rekent in 'thuisduel' op fans, passie en 'Turkse Messi'

BERLIJN (ANP) - Turkije wil zaterdagavond tegen het Nederlands elftal alles geven om zich voor de tweede keer bij de beste vier ploegen van een Europese eindronde te voegen, na een nederlaag in de halve finale tegen Duitsland (3-2) op het EK van 2008. De Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella rekent op de massale steun van Turkse fans in het Olympiastadion van Berlijn om zijn spelers nog meer energie te geven.

Turkije speelt tegen Oranje een soort thuiswedstrijd in de hoofdstad van Duitsland, waar bijna 300.000 Turken wonen. Zij steunen tijdens het EK eensgezind hun landenploeg, in plaats van Fenerbahçe, Galatasaray of Besiktas. Dit is vooral zichtbaar in de wijk Kreuzberg, die de bijnaam 'Klein Istanbul' heeft. Daar wapperen geen Duitse, maar rode nationale vlaggen met de bekende witte krimpende maan en ster.

Turken zijn weer trots op hun nationale ploeg na het vertrek van Stefan Kuntz. De Duitse bondscoach slaagde er niet in Turkije naar het WK van Qatar te brengen. Onder leiding van Montella kwalificeerde Turkije zich als winnaar van een poule met Kroatië voor het EK in Duitsland. Turkije overleefde de groepsfase na een nederlaag tegen Portugal (3-0) en overwinningen op Georgië (3-1) en Tsjechië (2-1). In de achtste finale versloeg de ploeg van Montella Oostenrijk met 2-1, dat in de poule nog van Oranje won (3-2).

Turkse Messi

Montella heeft naar eigen zeggen wat hoofdpijn na de zege op Oostenrijk. Hij moet een probleem op het middenveld oplossen, omdat oud-Feyenoorder Orkun Kökcü en Ismail Yüksek geschorst zijn. Hakan Calhanoglu, ploeggenoot van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij bij Internazionale, is wel beschikbaar.

Montella weet nog niet of hij een beroep kan doen op Merih Demiral, die beide doelpunten tegen Oostenrijk maakte. De UEFA is een onderzoek naar de verdediger gestart omdat hij zijn tweede treffer vierde met de zogenoemde 'wolvengroet', een symbool van de ultranationalistische en extreemrechtse Turkse groepering Grijze Wolven.

Arda Güler is de grote ster van Turkije. Hij wordt zo bewonderd dat ze hem de 'Turkse Messi' noemen. Güler stond vorig jaar nog in de belangstelling van Ajax, maar koos uiteindelijk voor Real Madrid. Hij speelt afwisselend als aanvallende middenvelder, tweede spits of rechtsbuiten. Supporters die hem tegen Oranje in het Olympiastadion van Berlijn willen zien voetballen, die zijn op de zwarte markt minimaal 500 euro kwijt voor een entreebewijs.

Meer uit Voetbal

Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

4 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

4 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

5 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

6 uur geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

6 uur geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

6 uur geleden
Gelijkspel voetbalsters Barcelona bij Bayern in Champions League

MÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.

7 uur geleden