Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije rekent in 'thuisduel' op fans, passie en 'Turkse Messi'

Turkije rekent in 'thuisduel' op fans, passie en 'Turkse Messi'

BERLIJN (ANP) - Turkije wil zaterdagavond tegen het Nederlands elftal alles geven om zich voor de tweede keer bij de beste vier ploegen van een Europese eindronde te voegen, na een nederlaag in de halve finale tegen Duitsland (3-2) op het EK van 2008. De Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella rekent op de massale steun van Turkse fans in het Olympiastadion van Berlijn om zijn spelers nog meer energie te geven.

Turkije speelt tegen Oranje een soort thuiswedstrijd in de hoofdstad van Duitsland, waar bijna 300.000 Turken wonen. Zij steunen tijdens het EK eensgezind hun landenploeg, in plaats van Fenerbahçe, Galatasaray of Besiktas. Dit is vooral zichtbaar in de wijk Kreuzberg, die de bijnaam 'Klein Istanbul' heeft. Daar wapperen geen Duitse, maar rode nationale vlaggen met de bekende witte krimpende maan en ster.

Turken zijn weer trots op hun nationale ploeg na het vertrek van Stefan Kuntz. De Duitse bondscoach slaagde er niet in Turkije naar het WK van Qatar te brengen. Onder leiding van Montella kwalificeerde Turkije zich als winnaar van een poule met Kroatië voor het EK in Duitsland. Turkije overleefde de groepsfase na een nederlaag tegen Portugal (3-0) en overwinningen op Georgië (3-1) en Tsjechië (2-1). In de achtste finale versloeg de ploeg van Montella Oostenrijk met 2-1, dat in de poule nog van Oranje won (3-2).

Turkse Messi

Montella heeft naar eigen zeggen wat hoofdpijn na de zege op Oostenrijk. Hij moet een probleem op het middenveld oplossen, omdat oud-Feyenoorder Orkun Kökcü en Ismail Yüksek geschorst zijn. Hakan Calhanoglu, ploeggenoot van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij bij Internazionale, is wel beschikbaar.

Montella weet nog niet of hij een beroep kan doen op Merih Demiral, die beide doelpunten tegen Oostenrijk maakte. De UEFA is een onderzoek naar de verdediger gestart omdat hij zijn tweede treffer vierde met de zogenoemde 'wolvengroet', een symbool van de ultranationalistische en extreemrechtse Turkse groepering Grijze Wolven.

Arda Güler is de grote ster van Turkije. Hij wordt zo bewonderd dat ze hem de 'Turkse Messi' noemen. Güler stond vorig jaar nog in de belangstelling van Ajax, maar koos uiteindelijk voor Real Madrid. Hij speelt afwisselend als aanvallende middenvelder, tweede spits of rechtsbuiten. Supporters die hem tegen Oranje in het Olympiastadion van Berlijn willen zien voetballen, die zijn op de zwarte markt minimaal 500 euro kwijt voor een entreebewijs.

Meer uit Voetbal

Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

1 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

1 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

4 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

7 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

7 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

22 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

22 uur geleden