Turkije rekent in 'thuisduel' op fans, passie en 'Turkse Messi'
BERLIJN (ANP) - Turkije wil zaterdagavond tegen het Nederlands elftal alles geven om zich voor de tweede keer bij de beste vier ploegen van een Europese eindronde te voegen, na een nederlaag in de halve finale tegen Duitsland (3-2) op het EK van 2008. De Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella rekent op de massale steun van Turkse fans in het Olympiastadion van Berlijn om zijn spelers nog meer energie te geven.
Turkije speelt tegen Oranje een soort thuiswedstrijd in de hoofdstad van Duitsland, waar bijna 300.000 Turken wonen. Zij steunen tijdens het EK eensgezind hun landenploeg, in plaats van Fenerbahçe, Galatasaray of Besiktas. Dit is vooral zichtbaar in de wijk Kreuzberg, die de bijnaam 'Klein Istanbul' heeft. Daar wapperen geen Duitse, maar rode nationale vlaggen met de bekende witte krimpende maan en ster.
Turken zijn weer trots op hun nationale ploeg na het vertrek van Stefan Kuntz. De Duitse bondscoach slaagde er niet in Turkije naar het WK van Qatar te brengen. Onder leiding van Montella kwalificeerde Turkije zich als winnaar van een poule met Kroatië voor het EK in Duitsland. Turkije overleefde de groepsfase na een nederlaag tegen Portugal (3-0) en overwinningen op Georgië (3-1) en Tsjechië (2-1). In de achtste finale versloeg de ploeg van Montella Oostenrijk met 2-1, dat in de poule nog van Oranje won (3-2).
Turkse Messi
Montella heeft naar eigen zeggen wat hoofdpijn na de zege op Oostenrijk. Hij moet een probleem op het middenveld oplossen, omdat oud-Feyenoorder Orkun Kökcü en Ismail Yüksek geschorst zijn. Hakan Calhanoglu, ploeggenoot van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij bij Internazionale, is wel beschikbaar.
Montella weet nog niet of hij een beroep kan doen op Merih Demiral, die beide doelpunten tegen Oostenrijk maakte. De UEFA is een onderzoek naar de verdediger gestart omdat hij zijn tweede treffer vierde met de zogenoemde 'wolvengroet', een symbool van de ultranationalistische en extreemrechtse Turkse groepering Grijze Wolven.
Arda Güler is de grote ster van Turkije. Hij wordt zo bewonderd dat ze hem de 'Turkse Messi' noemen. Güler stond vorig jaar nog in de belangstelling van Ajax, maar koos uiteindelijk voor Real Madrid. Hij speelt afwisselend als aanvallende middenvelder, tweede spits of rechtsbuiten. Supporters die hem tegen Oranje in het Olympiastadion van Berlijn willen zien voetballen, die zijn op de zwarte markt minimaal 500 euro kwijt voor een entreebewijs.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
28 minuten geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
18 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
18 uur geleden