Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije rekent in 'thuisduel' op fans, passie en 'Turkse Messi'

Turkije rekent in 'thuisduel' op fans, passie en 'Turkse Messi'

BERLIJN (ANP) - Turkije wil zaterdagavond tegen het Nederlands elftal alles geven om zich voor de tweede keer bij de beste vier ploegen van een Europese eindronde te voegen, na een nederlaag in de halve finale tegen Duitsland (3-2) op het EK van 2008. De Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella rekent op de massale steun van Turkse fans in het Olympiastadion van Berlijn om zijn spelers nog meer energie te geven.

Turkije speelt tegen Oranje een soort thuiswedstrijd in de hoofdstad van Duitsland, waar bijna 300.000 Turken wonen. Zij steunen tijdens het EK eensgezind hun landenploeg, in plaats van Fenerbahçe, Galatasaray of Besiktas. Dit is vooral zichtbaar in de wijk Kreuzberg, die de bijnaam 'Klein Istanbul' heeft. Daar wapperen geen Duitse, maar rode nationale vlaggen met de bekende witte krimpende maan en ster.

Turken zijn weer trots op hun nationale ploeg na het vertrek van Stefan Kuntz. De Duitse bondscoach slaagde er niet in Turkije naar het WK van Qatar te brengen. Onder leiding van Montella kwalificeerde Turkije zich als winnaar van een poule met Kroatië voor het EK in Duitsland. Turkije overleefde de groepsfase na een nederlaag tegen Portugal (3-0) en overwinningen op Georgië (3-1) en Tsjechië (2-1). In de achtste finale versloeg de ploeg van Montella Oostenrijk met 2-1, dat in de poule nog van Oranje won (3-2).

Turkse Messi

Montella heeft naar eigen zeggen wat hoofdpijn na de zege op Oostenrijk. Hij moet een probleem op het middenveld oplossen, omdat oud-Feyenoorder Orkun Kökcü en Ismail Yüksek geschorst zijn. Hakan Calhanoglu, ploeggenoot van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij bij Internazionale, is wel beschikbaar.

Montella weet nog niet of hij een beroep kan doen op Merih Demiral, die beide doelpunten tegen Oostenrijk maakte. De UEFA is een onderzoek naar de verdediger gestart omdat hij zijn tweede treffer vierde met de zogenoemde 'wolvengroet', een symbool van de ultranationalistische en extreemrechtse Turkse groepering Grijze Wolven.

Arda Güler is de grote ster van Turkije. Hij wordt zo bewonderd dat ze hem de 'Turkse Messi' noemen. Güler stond vorig jaar nog in de belangstelling van Ajax, maar koos uiteindelijk voor Real Madrid. Hij speelt afwisselend als aanvallende middenvelder, tweede spits of rechtsbuiten. Supporters die hem tegen Oranje in het Olympiastadion van Berlijn willen zien voetballen, die zijn op de zwarte markt minimaal 500 euro kwijt voor een entreebewijs.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

8 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

8 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

8 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

9 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

12 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

12 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

12 uur geleden