Turkije plaatst zich voor EK, Wales klopt Kroaten
KONYA (ANP) - Turkije heeft zich gekwalificeerd voor het EK voetbal van 2024 in Duitsland. De Turken van bondscoach Vincenzo Montella waren in Konya met 4-0 te sterk voor Letland en zijn in ieder geval verzekerd van een van de bovenste twee plekken in groep D.
Yunus Akgün opende in de tweede helft de score voor de Turken, nadat een treffer van hem in de eerste helft nog was afgekeurd. Invaller Cenk Tosun maakte in de slotfase de tweede treffer en na de derde van Kerem Aktürkoglu zorgde hij ook voor de 4-0-eindstand.
Turkije leidt in de groep met 16 punten uit zeven wedstrijden. Achter de Turken is het nog spannend. Wales versloeg Kroatië met 2-1 en houdt daarmee kans op kwalificatie voor het EK. Harry Wilson maakte beide treffers voor Wales dat net als de Kroaten op 10 punten komt. Mario Pasalic scoorde nog voor de bezoekers, die in de slotfase alles probeerden om gelijk te komen.
Beide ploegen hebben nog twee wedstrijden te spelen. Armenië heeft met 7 punten ook nog een kans om tweede te worden in de groep.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de Amerikaanse linksback Kevin Paredes transfervrij vastgelegd. De 23-jarige voetballer stond sinds begin 2022 onder contract bij VfL Wolfsburg, waarmee hij vorige maand degradeerde uit de Bundesliga. De viervoudig international van de VS kwam door een voetblessure de afgelopen twee seizoenen niet veel in actie. Daarvoor kreeg hij wel veel speeltijd.
2 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.
4 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
11 uur geleden