Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije pakt weer pro-Koerdische burgemeesters op

Turkije pakt weer pro-Koerdische burgemeesters op

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben vrijdag weer vijf pro-Koerdische burgemeesters opgepakt omdat ze banden zouden hebben met de verboden Koerdische Arbeiderspartij (PKK). Dat heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt.

De burgemeesters van Siirt, Igdir en drie andere kleine steden in het overwegend Koerdische oosten en zuidoosten van Turkije zijn in hechtenis genomen, aldus het ministerie in een verklaring. Zij zijn ook "tijdelijk geschorst" en vervangen door door de regering aangewezen bestuurders, voegde de minister van Binnenlandse Zaken toe.

De vijf gearresteerde burgemeesters zijn lid van de HDP, de belangrijkste pro-Koerdische partij in Turkije. De partij is al jaren het doelwit van repressies. Het boegbeeld van de partij, Selahattin Demirtas, en een voormalige presidentiële rivaal van president Erdogan, zit sinds 2016 in de gevangenis.

Burgemeesters vervangen

Na de gemeenteraadsverkiezingen vorig jaar hebben de Turkse autoriteiten in het zuidoosten van Turkije tientallen burgemeesters gearresteerd of vervangen. Volgens de HDP gaat het om 45 van haar 65 burgemeesters.

De regering zegt dat de HDP verbonden is met de PKK, een groep die door Ankara en haar westerse bondgenoten wordt beschouwd als "terroristisch". De HDP verwerpt deze beschuldigingen en beweert vervolgd te worden vanwege haar felle verzet tegen Erdogan.

"Door de vijf burgemeesters vrijdag te arresteren heeft de regering nogmaals haar vijandigheid jegens het volk en de wil van het volk getoond", reageerde de HDP op Twitter.

Meer uit Buitenland

Chef VN-atoomwaakhond waarschuwt voor nieuwe kernwapenwedloop

GENÈVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.

17 minuten geleden
Iran: eerste inkomsten binnen van tol Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.

1 uur geleden
ICC gaat over tot vervolging Filipijnse ex-president Duterte

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.

1 uur geleden
Senaat stemt in met financiering ICE, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.

1 uur geleden
Washington Post: maanden nodig voor ontmijning Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.

1 uur geleden
Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

4 uur geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

4 uur geleden