Turkije pakt journalisten satirisch blad op om Mohammed-cartoon
ISTANBUL (ANP/AFP) - De hoofdaanklager van Istanbul heeft maandag de arrestatie bevolen van de twee redacteuren en algemeen directeur van het Turkse satirische tijdschrift LeMan voor het publiceren van een cartoon van de profeet Mohammed. De cartoonist achter de "walgelijke tekening" is al gearresteerd, aldus minister Ali Yerlikaya van Binnenlandse Zaken op X.
De gewraakte cartoon lijkt de profeet Mohammed, de meest vereerde figuur in de islam, en Mozes te tonen terwijl ze zichzelf voorstellen en elkaar de hand schudden in de lucht boven een stad die wordt gebombardeerd.
LeMan-hoofdredacteur Tuncay Akgun zei tegen persbureau AFP dat de afbeelding verkeerd is geïnterpreteerd. "In dit werk wordt de naam van een moslim die omkwam bij de bombardementen op Israël gefictionaliseerd als Mohammed. Meer dan 200 miljoen mensen in de islamitische wereld heten Mohammed," zei hij. "Het heeft niets te maken met de profeet Mohammed. Wij zouden nooit zo'n risico nemen."
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
1 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
4 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
6 uur geleden