Turkije neemt eigen Turkovac-vaccin tegen corona in gebruik
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - Turkije heeft voor het eerst een coronavaccin in gebruik genomen dat in eigen land is ontwikkeld. Het middel heet Turkovac en wordt toegediend in ziekenhuizen.
Turkije maakte al gebruik van de vaccins van het Chinese Sinovac en Pfizer/BioNTech. Het 84 miljoen inwoners tellende land heeft ongeveer 130 miljoen vaccindoses toegediend.
Turken die in eerste instantie een buitenlands vaccin hebben gekregen, kunnen ook nog worden ingeënt met het nieuwe middel. "Ongeacht wat voor vaccin je hiervoor hebt gekregen, je kan Turkovac krijgen als booster", zei minister van Volksgezondheid Fahrettin Koca.
De Turkse president Erdogan maakte vorige week bekend dat het nieuwe vaccin via een spoedprocedure was goedgekeurd. Hij heeft ook aangekondigd dat zijn land Turkovac wereldwijd beschikbaar wil maken. Turkije heeft nog geen gedetailleerde informatie vrijgegeven over hoe effectief het middel precies is.
Meer uit Buitenland
HUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.
7 uur geleden