Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije neemt eigen Turkovac-vaccin tegen corona in gebruik

Turkije neemt eigen Turkovac-vaccin tegen corona in gebruik

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - Turkije heeft voor het eerst een coronavaccin in gebruik genomen dat in eigen land is ontwikkeld. Het middel heet Turkovac en wordt toegediend in ziekenhuizen.

Turkije maakte al gebruik van de vaccins van het Chinese Sinovac en Pfizer/BioNTech. Het 84 miljoen inwoners tellende land heeft ongeveer 130 miljoen vaccindoses toegediend.

Turken die in eerste instantie een buitenlands vaccin hebben gekregen, kunnen ook nog worden ingeënt met het nieuwe middel. "Ongeacht wat voor vaccin je hiervoor hebt gekregen, je kan Turkovac krijgen als booster", zei minister van Volksgezondheid Fahrettin Koca.

De Turkse president Erdogan maakte vorige week bekend dat het nieuwe vaccin via een spoedprocedure was goedgekeurd. Hij heeft ook aangekondigd dat zijn land Turkovac wereldwijd beschikbaar wil maken. Turkije heeft nog geen gedetailleerde informatie vrijgegeven over hoe effectief het middel precies is.

Meer uit Buitenland

Rutte: Iraanse raket kon Amerikanen in Turkije treffen

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse raket die op weg naar Turkije uit de lucht werd geschoten, zou "mogelijk Amerikaanse belangen in Turkije raken", zegt NAVO-topman Mark Rutte. De ballistische raket was gericht op de NAVO-basis in het Turkse Incirlik, enkele tientallen kilometers verderop, melden meerdere media.

35 minuten geleden
Iraanse minister waarschuwt voor vergelding na aanval VS op schip

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.

1 uur geleden
Eerste Israëliërs sinds begin Iran-oorlog gerepatrieerd

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.

1 uur geleden
Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

4 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

8 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

8 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

10 uur geleden