Turkije neemt eigen Turkovac-vaccin tegen corona in gebruik
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - Turkije heeft voor het eerst een coronavaccin in gebruik genomen dat in eigen land is ontwikkeld. Het middel heet Turkovac en wordt toegediend in ziekenhuizen.
Turkije maakte al gebruik van de vaccins van het Chinese Sinovac en Pfizer/BioNTech. Het 84 miljoen inwoners tellende land heeft ongeveer 130 miljoen vaccindoses toegediend.
Turken die in eerste instantie een buitenlands vaccin hebben gekregen, kunnen ook nog worden ingeënt met het nieuwe middel. "Ongeacht wat voor vaccin je hiervoor hebt gekregen, je kan Turkovac krijgen als booster", zei minister van Volksgezondheid Fahrettin Koca.
De Turkse president Erdogan maakte vorige week bekend dat het nieuwe vaccin via een spoedprocedure was goedgekeurd. Hij heeft ook aangekondigd dat zijn land Turkovac wereldwijd beschikbaar wil maken. Turkije heeft nog geen gedetailleerde informatie vrijgegeven over hoe effectief het middel precies is.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil helpen bij het terugbrengen van de opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Buitenlandminister Hakan Fidan zal de hulp vrijdag aanbieden tijdens een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi, aldus een bron binnen zijn ministerie.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.
57 minuten geledenNORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
5 uur geleden