Turkije met bescheiden zege terug aan kop in WK-kwalificatie
GIBRALTAR (ANP) - De Turkse voetbalploeg heeft zich met een bescheiden overwinning op Gibraltar weer aan kop genesteld in de WK-kwalificatiepoule van het Nederlands elftal. De ploeg van bondscoach Senol Günes wist pas na rust afstand te nemen van Gibraltar: 0-3. Invaller Halil Dervisoglu, geboren in Rotterdam en oud-speler van Sparta en FC Twente, opende in de 54e minuut de score.
Bij Turkije had Feyenoorder Orkun Kökcü een basisplaats. Enes Ünal, oud-speler van FC Twente, miste al in de openingsfase een strafschop. Bij rust stond het nog altijd 0-0 in Gibraltar. De voor Ünal ingevallen Dervisoglu opende in de 54e minuut dan toch de score voor de Turken. Hakan Çalhanoglu tekende 10 minuten later voor de 0-2, invaller Kenan Karaman maakte in de slotfase de derde treffer.
Turkije kwam door de zege op 11 punten en nam de eerste plaats in groep G weer over van Noorwegen, dat eerder op de avond met 2-0 had gewonnen bij Letland. De Noren hebben net als Oranje 1 punt minder dan de Turken. Dinsdag neemt het Nederlands elftal het in Amsterdam op tegen de koploper. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK van volgend jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
13 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
13 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
21 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden