Turkije met bescheiden zege terug aan kop in WK-kwalificatie
GIBRALTAR (ANP) - De Turkse voetbalploeg heeft zich met een bescheiden overwinning op Gibraltar weer aan kop genesteld in de WK-kwalificatiepoule van het Nederlands elftal. De ploeg van bondscoach Senol Günes wist pas na rust afstand te nemen van Gibraltar: 0-3. Invaller Halil Dervisoglu, geboren in Rotterdam en oud-speler van Sparta en FC Twente, opende in de 54e minuut de score.
Bij Turkije had Feyenoorder Orkun Kökcü een basisplaats. Enes Ünal, oud-speler van FC Twente, miste al in de openingsfase een strafschop. Bij rust stond het nog altijd 0-0 in Gibraltar. De voor Ünal ingevallen Dervisoglu opende in de 54e minuut dan toch de score voor de Turken. Hakan Çalhanoglu tekende 10 minuten later voor de 0-2, invaller Kenan Karaman maakte in de slotfase de derde treffer.
Turkije kwam door de zege op 11 punten en nam de eerste plaats in groep G weer over van Noorwegen, dat eerder op de avond met 2-0 had gewonnen bij Letland. De Noren hebben net als Oranje 1 punt minder dan de Turken. Dinsdag neemt het Nederlands elftal het in Amsterdam op tegen de koploper. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK van volgend jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
24 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
53 minuten geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
56 minuten geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
5 uur geleden