Turkije met bescheiden zege terug aan kop in WK-kwalificatie
GIBRALTAR (ANP) - De Turkse voetbalploeg heeft zich met een bescheiden overwinning op Gibraltar weer aan kop genesteld in de WK-kwalificatiepoule van het Nederlands elftal. De ploeg van bondscoach Senol Günes wist pas na rust afstand te nemen van Gibraltar: 0-3. Invaller Halil Dervisoglu, geboren in Rotterdam en oud-speler van Sparta en FC Twente, opende in de 54e minuut de score.
Bij Turkije had Feyenoorder Orkun Kökcü een basisplaats. Enes Ünal, oud-speler van FC Twente, miste al in de openingsfase een strafschop. Bij rust stond het nog altijd 0-0 in Gibraltar. De voor Ünal ingevallen Dervisoglu opende in de 54e minuut dan toch de score voor de Turken. Hakan Çalhanoglu tekende 10 minuten later voor de 0-2, invaller Kenan Karaman maakte in de slotfase de derde treffer.
Turkije kwam door de zege op 11 punten en nam de eerste plaats in groep G weer over van Noorwegen, dat eerder op de avond met 2-0 had gewonnen bij Letland. De Noren hebben net als Oranje 1 punt minder dan de Turken. Dinsdag neemt het Nederlands elftal het in Amsterdam op tegen de koploper. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK van volgend jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
18 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
1 dag geleden