Turkije met bescheiden zege terug aan kop in WK-kwalificatie
GIBRALTAR (ANP) - De Turkse voetbalploeg heeft zich met een bescheiden overwinning op Gibraltar weer aan kop genesteld in de WK-kwalificatiepoule van het Nederlands elftal. De ploeg van bondscoach Senol Günes wist pas na rust afstand te nemen van Gibraltar: 0-3. Invaller Halil Dervisoglu, geboren in Rotterdam en oud-speler van Sparta en FC Twente, opende in de 54e minuut de score.
Bij Turkije had Feyenoorder Orkun Kökcü een basisplaats. Enes Ünal, oud-speler van FC Twente, miste al in de openingsfase een strafschop. Bij rust stond het nog altijd 0-0 in Gibraltar. De voor Ünal ingevallen Dervisoglu opende in de 54e minuut dan toch de score voor de Turken. Hakan Çalhanoglu tekende 10 minuten later voor de 0-2, invaller Kenan Karaman maakte in de slotfase de derde treffer.
Turkije kwam door de zege op 11 punten en nam de eerste plaats in groep G weer over van Noorwegen, dat eerder op de avond met 2-0 had gewonnen bij Letland. De Noren hebben net als Oranje 1 punt minder dan de Turken. Dinsdag neemt het Nederlands elftal het in Amsterdam op tegen de koploper. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK van volgend jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
19 uur geleden