Turkije meldt aanhouding van ruim honderd IS-verdachten
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft 119 mensen aangehouden op verdenking van lidmaatschap van terreurbeweging Islamitische Staat, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya. Turkije heeft vaker grote aantallen aanhoudingen verricht.
Volgens de minister zijn de mensen in de loop van de week op verschillende plekken in het land aangehouden, waaronder in hoofdstad Ankara en de grootste stad Istanbul. Hij deelde daarbij beelden van gewapende agenten, onderzoek en aanhoudingen.
Begin deze maand zei Turkije al 99 mensen aangehouden te hebben voor lidmaatschap van IS. Sinds juni vorig jaar zouden in het land ruim 3600 mensen zijn aangehouden met banden met de organisatie.
IS wordt verantwoordelijk gehouden voor meerdere aanslagen in Turkije, waaronder de aanval op een nachtclub in Istanbul. Begin 2017 werden daarbij 39 mensen doodgeschoten die Nieuwjaarsdag vierden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
7 uur geleden