Turkije in spanning na sluiting stembureaus
ANKARA (ANP) - De stembureaus in Turkije zijn om 16.00 uur Nederlandse tijd gesloten. Zo’n 61 miljoen Turken hadden zondag de gelegenheid hun stem uit te brengen voor de presidentsverkiezingen.
Inwoners wachten nu met spanning op de eerste uitslagen. De verkiezingsdag lijkt over het algemeen ordentelijk te zijn verlopen, op enkele door de oppositie gemelde incidenten na.
De kiesraad gaf media twee weken geleden bij de eerste ronde toestemming ongeveer 1,5 uur na de sluiting van de stembussen over eigen prognoses te berichten. Dat is naar verwachting ook nu het geval.
Erdogan
Zittend president Recep Tayyip Erdogan is favoriet. Het 69-jarige staatshoofd stond in de laatste peilingen op circa 53 procent van de stemmen.
Zijn 74-jarige tegenstrever Kemal Kilicdaroglu heeft afgelopen week zijn toon verhard in een poging een nederlaag af te wenden. Hij heeft verzekerd dat de circa 3,5 miljoen Syriërs die Turkije heeft opgevangen naar hun thuisland worden teruggestuurd als hij aan de macht komt.
Kilicdaroglu riep zijn aanhangers zondag op "de stembureaus te beschermen, want deze verkiezingen worden onder erg moeilijke omstandigheden gehouden". Hij stelt dat Turkije onder Erdogan afstevent op een autocratie.
Meer uit Buitenland
KRYVY RIH (ANP/DPA/RTR) - Russische drones hebben een dodelijke aanval uitgevoerd op een winkelcentrum in de Oekraïense stad Kryvy Rih, meldt Oekraïne. Volgens het land zijn er minstens vijftien doden gevallen en ruim 130 gewonden, onder wie ook enkele tientallen kinderen.
3 uur geledenFAGERSTA (ANP/RTR) - De aanval met een zwaard op een middelbare school in Zweden heeft een persoon het leven gekost, meldt de politie. Die heeft ook bekendgemaakt dat de verdachte een 18-jarige oud-leerling is.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft bepaald dat president Donald Trump voorlopig mag doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Twee lagere rechtbanken zeiden eerder dat al het werk boven de grond moest worden gepauzeerd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/DPA) - Franse autoriteiten hebben zo'n 300.000 condooms teruggeroepen, nadat uit laboratoriumtests naar voren was gekomen dat twee producten het risico op scheuren of gaatjes vertonen. Mensen die de condooms al hebben gebruikt, wordt aangeraden zich te laten testen op seksueel overdraagbare aandoeningen en een zwangerschapstest te doen als de menstruatie uitblijft.
6 uur geledenFAGERSTA (ANP/AFP) - Bij een zwaardaanval op een middelbare school in Zweden zijn zeker drie gewonden gevallen. Twee jongens van 12 en 17 jaar raakten ernstig gewond. Hun toestand is stabiel. Er zijn nog geen details bekend over de derde gewonde.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins Harry en zes anderen moeten van het Britse gerechtshof 9,54 miljoen pond (11,1 miljoen euro) betalen aan Associated Newspapers Limited, dat onder meer The Daily Mail uitgeeft. Deze beslissing volgt op een eerdere uitspraak van het hof in de zaak die de prominenten tegen de uitgeverij hadden aangespannen. Het wees de eisen af omdat het niet bewezen achtte dat journalisten van de krant de privacy van de prins en de prominenten hebben geschonden.
10 uur geledenFAGERSTA (ANP/RTR/DPA) - De Zweedse politie heeft een persoon met een zwaard neergeschoten bij een middelbare school in Fagersta. Dat meldden Zweedse media. Volgens de gemeente ten noordwesten van hoofdstad Stockholm zijn meerdere mensen gewond geraakt.
10 uur geleden