Turkije houdt 184 mensen vast om aardbevingsschade gebouwen
ANKARA (ANP/DPA) - In Turkije zijn zeker 184 mensen, onder wie aannemers en een burgemeester, vastgezet wegens vermeende nalatigheid met betrekking tot ingestorte gebouwen. Door de zware aardbevingen van deze maand hebben volgens de regering meer dan 173.000 gebouwen schade opgelopen.
Ook relatief nieuwe gebouwen zijn beschadigd, ondanks een aanscherping van de bouwvoorschriften onder president Recep Tayyip Erdogan. De oppositie beschuldigt de regering er onder meer van de voorschriften niet te hebben gehandhaafd. Voordat Erdogan aan de macht kwam, had hij veilige woningen beloofd, na een aardbeving in 1999 waarbij meer dan 17.000 doden vielen.
Het zuiden van Turkije en het noorden van Syrië werden op 6 februari getroffen door twee zware aardbevingen. Die hebben voor zover bekend aan zeker 50.000 mensen het leven gekost. Vooral in Turkije zijn veel slachtoffers gevallen. Na de bevingen volgden nog duizenden naschokken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
38 minuten geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
1 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
3 uur geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
4 uur geleden