Turkije houdt 184 mensen vast om aardbevingsschade gebouwen
ANKARA (ANP/DPA) - In Turkije zijn zeker 184 mensen, onder wie aannemers en een burgemeester, vastgezet wegens vermeende nalatigheid met betrekking tot ingestorte gebouwen. Door de zware aardbevingen van deze maand hebben volgens de regering meer dan 173.000 gebouwen schade opgelopen.
Ook relatief nieuwe gebouwen zijn beschadigd, ondanks een aanscherping van de bouwvoorschriften onder president Recep Tayyip Erdogan. De oppositie beschuldigt de regering er onder meer van de voorschriften niet te hebben gehandhaafd. Voordat Erdogan aan de macht kwam, had hij veilige woningen beloofd, na een aardbeving in 1999 waarbij meer dan 17.000 doden vielen.
Het zuiden van Turkije en het noorden van Syrië werden op 6 februari getroffen door twee zware aardbevingen. Die hebben voor zover bekend aan zeker 50.000 mensen het leven gekost. Vooral in Turkije zijn veel slachtoffers gevallen. Na de bevingen volgden nog duizenden naschokken.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
2 uur geledenBERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.
4 uur geleden