Turkije houdt 184 mensen vast om aardbevingsschade gebouwen
ANKARA (ANP/DPA) - In Turkije zijn zeker 184 mensen, onder wie aannemers en een burgemeester, vastgezet wegens vermeende nalatigheid met betrekking tot ingestorte gebouwen. Door de zware aardbevingen van deze maand hebben volgens de regering meer dan 173.000 gebouwen schade opgelopen.
Ook relatief nieuwe gebouwen zijn beschadigd, ondanks een aanscherping van de bouwvoorschriften onder president Recep Tayyip Erdogan. De oppositie beschuldigt de regering er onder meer van de voorschriften niet te hebben gehandhaafd. Voordat Erdogan aan de macht kwam, had hij veilige woningen beloofd, na een aardbeving in 1999 waarbij meer dan 17.000 doden vielen.
Het zuiden van Turkije en het noorden van Syrië werden op 6 februari getroffen door twee zware aardbevingen. Die hebben voor zover bekend aan zeker 50.000 mensen het leven gekost. Vooral in Turkije zijn veel slachtoffers gevallen. Na de bevingen volgden nog duizenden naschokken.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
22 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
9 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
10 uur geleden