Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije: honderden Koerdische militanten 'geneutraliseerd'

Turkije: honderden Koerdische militanten 'geneutraliseerd'

ANKARA (ANP/DPA) - Turkije zegt meer dan driehonderd Koerdische militanten te hebben "geneutraliseerd" in een offensief dat zondag begon in het noorden van Syrië en Irak. Dat offensief richt zich op de Syrisch-Koerdische YPG en de Koerdische PKK.

Ankara gebruikt de term neutraliseren voor het doden of gevangennemen van militanten. Er worden luchtaanvallen uitgevoerd op locaties die zouden worden gebruikt om aanvallen op Turks grondgebied te plannen. President Recep Tayyip Erdogan zei eerder deze week mogelijk ook grondtroepen te zullen sturen.

Het Turkse offensief begon een week na een bomaanslag in een drukke winkelstraat in Istanbul. Bij de explosie vielen zes doden en meer dan tachtig gewonden. Ankara houdt de YPG en de PKK verantwoordelijk, maar deze Koerdische groeperingen ontkennen bij de aanslag betrokken te zijn geweest.

De opgelopen spanningen leiden tot internationale zorgen. Onder meer de Verenigde Staten en Rusland roepen op tot terughoudendheid. De PKK wordt door onder meer Turkije, de Verenigde Staten en de Europese Unie gezien als terroristische organisatie. De VS steunen de YPG in de strijd tegen Islamitische Staat (IS).

Meer uit Buitenland

Vooralsnog geen aanwijzing voor opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.

3 uur geleden
Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

5 uur geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

6 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

6 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

9 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

9 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

11 uur geleden