
Turkije heropent grens met Syrië voor terugkerende vluchtelingen
ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Turkije heeft besloten een grensovergang met Syrië weer te openen, zodat Syrische vluchtelingen kunnen terugkeren. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan sprak de verwachting uit dat de "wind van verandering" in Syrië ervoor zal zorgen dat veel Syriërs weer "veilig en vrijwillig" naar hun land kunnen gaan.
Na het uitbreken van de burgeroorlog in Syrië zijn miljoenen mensen op de vlucht geslagen. Momenteel wonen er nog ruim 3 miljoen van hen in Turkije. Velen van hen gingen zondag de straat op om de val van het regime van Bashar al-Assad te vieren en er werd in Turkije openlijk gespeculeerd dat een terugkeer nu misschien mogelijk is.
Erdogan benadrukte maandag na een kabinetsberaad dat Turkije jarenlang een "veilige haven" is geweest voor de vluchtelingen uit het buurland. Maar met de val van Assad is een "donkere periode" ten einde gekomen, stelde hij.
Turkije heeft tijdens de burgeroorlog verschillende rebellenbewegingen gesteund in de strijd tegen Assad.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische geheime dienst opent een onderzoek naar Kremlincriticus Michaïl Chodorkovski. De voormalige olietycoon leeft sinds 2013 in ballingschap en heeft sinds zijn vertrek uit Rusland organisaties gesteund die zich uitspreken tegen het Kremlin. Chodorkovski zou volgens de FSB een terroristische organisatie hebben opgezet en uit zijn op een gewelddadige machtsgreep.
40 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Journalisten van verschillende nieuwsorganisaties hebben aangekondigd dat ze de nieuwe regels van het Pentagon niet accepteren. Het gaat onder meer om The New York Times, NPR, Newsmax en The Guardian. Dat leidt er in principe toe dat de journalisten dinsdag aan het eind van de dag hun toegang kwijtraken.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft nu de kans om een vreedzame machtsoverdracht te bewerkstelligen, aldus Nobelprijswinnares en oppositieleidster María Corina Machado.
5 uur geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, heeft maandag met succes een testvlucht met de raket Starship uitgevoerd vanuit zijn basis in de Amerikaanse staat Texas.
5 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gewaarschuwd voor een doorgaande dreiging van Hamas na het tekenen van een akkoord voor een staakt-het-vuren in Gaza.
6 uur geledenEL CALLAO (ANP) - Door het instorten van een mijn in de Venezolaanse plaats El Callao in de staat Bolívar zijn maandag zeker veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden plaatselijke media, waaronder La Prensa de Monagas.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - De gevluchte president van Madagaskar, Andry Rajoelina, heeft gezegd dat hij naar een veilige plek moest vertrekken om zijn leven te beschermen. Hij verdween plotseling uit de openbaarheid in de voormalige Franse kolonie na weken van protesten door jongeren die zijn aftreden eisten.
12 uur geleden