Turkije heropent grens met Syrië voor terugkerende vluchtelingen
ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Turkije heeft besloten een grensovergang met Syrië weer te openen, zodat Syrische vluchtelingen kunnen terugkeren. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan sprak de verwachting uit dat de "wind van verandering" in Syrië ervoor zal zorgen dat veel Syriërs weer "veilig en vrijwillig" naar hun land kunnen gaan.
Na het uitbreken van de burgeroorlog in Syrië zijn miljoenen mensen op de vlucht geslagen. Momenteel wonen er nog ruim 3 miljoen van hen in Turkije. Velen van hen gingen zondag de straat op om de val van het regime van Bashar al-Assad te vieren en er werd in Turkije openlijk gespeculeerd dat een terugkeer nu misschien mogelijk is.
Erdogan benadrukte maandag na een kabinetsberaad dat Turkije jarenlang een "veilige haven" is geweest voor de vluchtelingen uit het buurland. Maar met de val van Assad is een "donkere periode" ten einde gekomen, stelde hij.
Turkije heeft tijdens de burgeroorlog verschillende rebellenbewegingen gesteund in de strijd tegen Assad.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
6 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
6 uur geleden