Turkije heropent grens met Syrië voor terugkerende vluchtelingen
ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Turkije heeft besloten een grensovergang met Syrië weer te openen, zodat Syrische vluchtelingen kunnen terugkeren. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan sprak de verwachting uit dat de "wind van verandering" in Syrië ervoor zal zorgen dat veel Syriërs weer "veilig en vrijwillig" naar hun land kunnen gaan.
Na het uitbreken van de burgeroorlog in Syrië zijn miljoenen mensen op de vlucht geslagen. Momenteel wonen er nog ruim 3 miljoen van hen in Turkije. Velen van hen gingen zondag de straat op om de val van het regime van Bashar al-Assad te vieren en er werd in Turkije openlijk gespeculeerd dat een terugkeer nu misschien mogelijk is.
Erdogan benadrukte maandag na een kabinetsberaad dat Turkije jarenlang een "veilige haven" is geweest voor de vluchtelingen uit het buurland. Maar met de val van Assad is een "donkere periode" ten einde gekomen, stelde hij.
Turkije heeft tijdens de burgeroorlog verschillende rebellenbewegingen gesteund in de strijd tegen Assad.
Meer uit Buitenland
SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
4 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
10 uur geleden