Turkije heft blokkade Instagram op
ANKARA (ANP/DPA) - Turkije heeft de toegang tot het socialemediaplatform Instagram na ruim een week weer hersteld, schrijft de Turkse minister voor Transport en Infrastructuur Abdulkadir Uraloglu op X. Volgens de minister heeft moederbedrijf Meta ingestemd met Turkse regelgeving over het verwijderen van illegale posts.
Het gaat volgens Uraloglu onder meer om content gerelateerd aan groepen die Ankara als terroristisch beschouwt, zoals de verboden Koerdische partij PKK. Maar het zou ook gaan om content waarin seksueel misbruik voorkomt, gokken wordt aangemoedigd of de grondlegger van de republiek Mustafa Kemal Atatürk wordt beledigd. Meta heeft vooralsnog niet gereageerd.
Aanvankelijk gaf Ankara geen reden voor de blokkade, maar het verbod werd ingesteld nadat een hoge Turkse functionaris Instagram beschuldigde van censuur rond posts over de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh. Turkije onderhoudt goede relaties met Hamas en riep een dag van nationale rouw uit na de dood van Haniyeh.
Sinds donderdag heeft Turkije ook de toegang tot het populaire gameplatform Roblox geblokkeerd, uit zorgen over risico's voor kindermisbruik op het platform.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
8 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
9 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
11 uur geleden