Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije heft blokkade Instagram op

Turkije heft blokkade Instagram op

ANKARA (ANP/DPA) - Turkije heeft de toegang tot het socialemediaplatform Instagram na ruim een week weer hersteld, schrijft de Turkse minister voor Transport en Infrastructuur Abdulkadir Uraloglu op X. Volgens de minister heeft moederbedrijf Meta ingestemd met Turkse regelgeving over het verwijderen van illegale posts.

Het gaat volgens Uraloglu onder meer om content gerelateerd aan groepen die Ankara als terroristisch beschouwt, zoals de verboden Koerdische partij PKK. Maar het zou ook gaan om content waarin seksueel misbruik voorkomt, gokken wordt aangemoedigd of de grondlegger van de republiek Mustafa Kemal Atatürk wordt beledigd. Meta heeft vooralsnog niet gereageerd.

Aanvankelijk gaf Ankara geen reden voor de blokkade, maar het verbod werd ingesteld nadat een hoge Turkse functionaris Instagram beschuldigde van censuur rond posts over de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh. Turkije onderhoudt goede relaties met Hamas en riep een dag van nationale rouw uit na de dood van Haniyeh.

Sinds donderdag heeft Turkije ook de toegang tot het populaire gameplatform Roblox geblokkeerd, uit zorgen over risico's voor kindermisbruik op het platform.

Meer uit Financieel

Duitse bankpresident ziet nieuwe renteverhoging ECB volgende week

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) gaat naar alle waarschijnlijkheid volgende week donderdag de rente in de eurozone opnieuw verhogen. Dat denkt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. In juni kwam de ECB ook met een renteverhoging met een kwart procentpunt om de hoge inflatie tegen te gaan.

14 minuten geleden
Warmtefonds verstrekt meer leningen en hoger bedrag

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft in de eerste acht maanden van dit jaar al meer leningen verstrekt voor energiebesparende maatregelen dan over heel 2025. Ook het verstrekte bedrag nam flink toe vergeleken met vorig jaar.

29 minuten geleden
AEX-index opent vrijwel onveranderd, olieprijzen blijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.

1 uur geleden
Consumentenbond: veel producten TikTok Shop zijn teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.

2 uur geleden
BP benoemt nieuwe voorzitter na plotseling ontslag voorganger

LONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.

2 uur geleden
Onderzoek: tientallen biljoenen naar AI-datacenters in toekomst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.

2 uur geleden
Benzineprijs stijgt tot nieuwe recordhoogte door Iranoorlog

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft woensdag een nieuw record bereikt. Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers kost een liter Euro95 nu 2,666 euro, bijna 3 cent meer dan dinsdag. Daarmee is het vorige record van 6 mei verbroken, aldus UnitedConsumers. Toen kostte een liter benzine 2,646 euro.

3 uur geleden