Turkije heft blokkade Instagram op
ANKARA (ANP/DPA) - Turkije heeft de toegang tot het socialemediaplatform Instagram na ruim een week weer hersteld, schrijft de Turkse minister voor Transport en Infrastructuur Abdulkadir Uraloglu op X. Volgens de minister heeft moederbedrijf Meta ingestemd met Turkse regelgeving over het verwijderen van illegale posts.
Het gaat volgens Uraloglu onder meer om content gerelateerd aan groepen die Ankara als terroristisch beschouwt, zoals de verboden Koerdische partij PKK. Maar het zou ook gaan om content waarin seksueel misbruik voorkomt, gokken wordt aangemoedigd of de grondlegger van de republiek Mustafa Kemal Atatürk wordt beledigd. Meta heeft vooralsnog niet gereageerd.
Aanvankelijk gaf Ankara geen reden voor de blokkade, maar het verbod werd ingesteld nadat een hoge Turkse functionaris Instagram beschuldigde van censuur rond posts over de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh. Turkije onderhoudt goede relaties met Hamas en riep een dag van nationale rouw uit na de dood van Haniyeh.
Sinds donderdag heeft Turkije ook de toegang tot het populaire gameplatform Roblox geblokkeerd, uit zorgen over risico's voor kindermisbruik op het platform.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets heeft haar achterban versneld gemobiliseerd om te voorkomen dat bezitters van ondeugdelijke Babboe-fietsen geen compensatie meer kunnen krijgen bij een mogelijk faillissement van Babboe-moederbedrijf Accell. De fietsenfabrikant, tevens eigenaar van de merken Batavus en Sparta, kreeg woensdag uitstel van betaling van de rechter. Zo'n surseance is vaak een voorbode voor een bankroet.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk is door een forse koerswinst van ruimtevaart- en AI-bedrijf SpaceX hersteld tot 817 miljard dollar. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd in zijn Billionaires Index. Omgerekend is dat ongeveer 707 miljard euro.
7 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP) - Amazon investeert in een enorme gascentrale in Texas. Dit project dreigt de grootste uitstoter van broeikasgassen in de Verenigde Staten te worden. Het techconcern heeft de extra energie nodig om meer te kunnen doen met kunstmatige intelligentie, wat heel veel rekenkracht vergt.
8 uur geledenDELFT (ANP) - Het Hoogheemraadschap van Delfland en Glastuinbouw Nederland kijken of er extra water beschikbaar kan komen voor met droogte kampende tuinders. In een gesprek tussen het waterschap en de sector zijn zaterdag drie mogelijke oplossingen besproken, die zullen worden onderzocht. Een daarvan is zoet oppervlaktewater van buiten het gebied met tankwagens aanvoeren.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Hiermee zet hij zijn aanvallen op de onafhankelijkheid van de centrale bank door, schrijft persbureau Reuters op basis van een deze week door het Witte Huis verstuurde brief. In juni weigerde het Hooggerechtshof Trump nog de toestemming om Cook uit haar functie te zetten.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Verschillende Duitse deelstaten staan bij hoge uitzondering toe dat vrachtwagens ook op zondag de weg op mogen in verband met de lage waterstanden in de Rijn. Hiermee moet worden voorkomen dat de bevoorradingsketens vastlopen nu de binnenvaart wordt beperkt.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) heeft Facebook-moederbedrijf Meta en TikTok bekritiseerd om hun aanpak van desinformatie tijdens de recente migratiecrisis in Ceuta. Ze heeft na een gesprek met de twee bedrijven op X gepleit voor strenger toezicht op socialemediaplatforms tijdens crises.
13 uur geleden