Turkije heft blokkade Instagram op
ANKARA (ANP/DPA) - Turkije heeft de toegang tot het socialemediaplatform Instagram na ruim een week weer hersteld, schrijft de Turkse minister voor Transport en Infrastructuur Abdulkadir Uraloglu op X. Volgens de minister heeft moederbedrijf Meta ingestemd met Turkse regelgeving over het verwijderen van illegale posts.
Het gaat volgens Uraloglu onder meer om content gerelateerd aan groepen die Ankara als terroristisch beschouwt, zoals de verboden Koerdische partij PKK. Maar het zou ook gaan om content waarin seksueel misbruik voorkomt, gokken wordt aangemoedigd of de grondlegger van de republiek Mustafa Kemal Atatürk wordt beledigd. Meta heeft vooralsnog niet gereageerd.
Aanvankelijk gaf Ankara geen reden voor de blokkade, maar het verbod werd ingesteld nadat een hoge Turkse functionaris Instagram beschuldigde van censuur rond posts over de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh. Turkije onderhoudt goede relaties met Hamas en riep een dag van nationale rouw uit na de dood van Haniyeh.
Sinds donderdag heeft Turkije ook de toegang tot het populaire gameplatform Roblox geblokkeerd, uit zorgen over risico's voor kindermisbruik op het platform.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.
3 uur geleden