Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije heft blokkade Instagram op

Turkije heft blokkade Instagram op

ANKARA (ANP/DPA) - Turkije heeft de toegang tot het socialemediaplatform Instagram na ruim een week weer hersteld, schrijft de Turkse minister voor Transport en Infrastructuur Abdulkadir Uraloglu op X. Volgens de minister heeft moederbedrijf Meta ingestemd met Turkse regelgeving over het verwijderen van illegale posts.

Het gaat volgens Uraloglu onder meer om content gerelateerd aan groepen die Ankara als terroristisch beschouwt, zoals de verboden Koerdische partij PKK. Maar het zou ook gaan om content waarin seksueel misbruik voorkomt, gokken wordt aangemoedigd of de grondlegger van de republiek Mustafa Kemal Atatürk wordt beledigd. Meta heeft vooralsnog niet gereageerd.

Aanvankelijk gaf Ankara geen reden voor de blokkade, maar het verbod werd ingesteld nadat een hoge Turkse functionaris Instagram beschuldigde van censuur rond posts over de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh. Turkije onderhoudt goede relaties met Hamas en riep een dag van nationale rouw uit na de dood van Haniyeh.

Sinds donderdag heeft Turkije ook de toegang tot het populaire gameplatform Roblox geblokkeerd, uit zorgen over risico's voor kindermisbruik op het platform.

Meer uit Financieel

Nederlands duurzaam kledingmerk Mud Jeans maakt doorstart

WEESP (ANP) - Het Nederlandse duurzame kledingmerk MUD Jeans maakt een doorstart. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren. De nieuwe eigenaar is N5 Holding, dat 255.000 euro voor de merkrechten, domeinnamen, website en voorraden betaalde. N5 Holding heeft onder meer de rechten van het schoenenmerk Van Lier, dat halverwege 2025 failliet ging.

33 minuten geleden
EU legt Google 403 miljoen euro boete op om overtreden privacywet

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse privacytoezichthouder heeft Google een boete van 403 miljoen euro opgelegd vanwege het schenden van de regels voor locatiegegevens van gebruikers. De waakhond in Ierland treedt op namens andere toezichthouders in de Europese Unie, omdat het Europese hoofdkantoor van het techconcern in dat land is gevestigd.

2 uur geleden
Storing bij Britse luchtverkeersleiding leidt weer tot vertraging

LONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.

2 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in Japan door naderende tyfoon

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.

2 uur geleden
Minder verlies voor woonwinkelketen Xenos

WAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.

3 uur geleden
Koffieketen Starbucks zet technologiecentrum op in India

CHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.

3 uur geleden
Olieprijzen dalen opnieuw, maar blijven op hoog niveau

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.

3 uur geleden