Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije haalt studenten terug uit het buitenland

Turkije haalt studenten terug uit het buitenland

ISTANBUL (ANP/DPA) - Turkije heeft vanwege de verspreiding van het coronavirus circa 2700 studenten uit het buitenland terug naar huis gehaald. Minister van Buitenlandse Zaken Mevlüt Cavusoglu zei dat de studenten uit acht landen zijn teruggehaald met elf vluchten. Ze moeten twee weken in quarantaine.

Het gaat om studenten uit Europese landen, Noord-Cyprus en Egypte. Er zijn al duizenden Turken onder quarantaine geplaatst, nadat ze waren teruggekeerd van pelgrimsreizen naar Saudi-Arabië. In dat land zijn woensdag extra maatregelen genomen tegen de verspreiding van het virus. Niemand mag meer de steden Mekka, Medina en Riyad in of uit. Elders mogen de Saudi's niet meer naar een andere provincie gaan. Het land heeft een strenge lockdown afgekondigd.

In Turkije zijn inmiddels 44 mensen aan de gevolgen van het nieuwe virus bezweken. Volgens de officiële cijfers zijn er 1872 besmettingen vastgesteld. Het is niet bekendgemaakt waar dat is gedaan. Een vereniging van artsen heeft geklaagd dat de gezondheidszorg slecht is voorbereid en dat de regering meer inzicht moet geven. De hoofdstad Ankara heeft maatregelen ingevoerd die het openbare leven beperken. Zo zijn onder meer scholen en cafés gesloten.

Meer uit Buitenland

BBC schrapt banen en zenders door bezuinigingen

LONDEN (ANP) - De BBC stopt in het voorjaar van 2027 met de lineaire uitzendingen op de tv-zenders BBC Three en BBC Scotland. Ook valt het doek voor BBC Radio 4 Extra. Dat heeft de omroep bekendgemaakt als onderdeel van bezuinigingsmaatregelen. Daarmee moet de komende twee jaar 500 miljoen pond worden bespaard, omgerekend bijna 600 miljoen euro.

10 minuten geleden
Roemenië heeft na maandenlange impasse weer een regering

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft ingestemd met een nieuwe pro-Europese regering. Daarmee komt een einde aan een maandenlange politieke crisis, waarbij drie kandidaat-premiers werden weggestemd.

12 minuten geleden
Zware regenval en overstromingen in Zuidoost-Frankrijk

MARSEILLE (ANP) - Het zuidoosten van Frankrijk en het eiland Corsica hebben te maken met hevige regenval en overstromingen. In het plaatsje Saint-Mitre-les-Remparts troffen brandweerlieden een overleden persoon aan tijdens reddingswerkzaamheden.

34 minuten geleden
Franse premier belooft 'enorme' politie-inzet bij demonstraties

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk brengt komende zaterdag een "enorme" politiemacht op de been om de orde te bewaken tijdens de demonstraties van die dag, aldus premier Sébastien Lecornu. Ook worden er militairen ingezet om de politie te ondersteunen en te ontlasten.

49 minuten geleden
Meta maakt fouten bij moderatie verkiezingen, aldus toezichtsraad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De onafhankelijke toezichtsraad van techgigant Meta ziet dat het nogal eens misgaat bij het modereren van berichten rond de Amerikaanse en Braziliaanse verkiezingen. Hier wordt soms te streng of juist te laks mee omgegaan, wat vergaande gevolgen kan hebben.

2 uur geleden
Ingewijden: Iran vertraagt onderhandelingen met VS bewust

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens hoge functionarissen in Iran heeft Teheran de onderhandelingen met de VS opzettelijk gerekt om Donald Trump politiek te verzwakken in aanloop naar de Amerikaanse Congresverkiezingen in november. Bovendien heeft Iran er geen vertrouwen in dat de Amerikanen zich aan gemaakte afspraken zullen houden als er een akkoord is gesloten om de oorlog te beëindigen.

2 uur geleden
Indonesische betogingen tegen branden en slechte luchtkwaliteit

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Demonstranten zijn in Jakarta en andere Indonesische steden de straat op gegaan uit woede over de natuurbranden en de slechte luchtkwaliteit die daardoor is ontstaan. Honderdduizenden mensen hebben de afgelopen paar maanden ademhalingsproblemen opgelopen.

2 uur geleden