Turkije haalt omstreden onderzoeksschip terug
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - Het Turkse onderzoeksschip Oruc Reis is zondag teruggekeerd van een omstreden missie in de buurt van Kreta. Spanningen tussen Turkije en Griekenland liepen de afgelopen weken op toen het schip onderzoek ging doen naar mogelijke olie- en gasvoorraden in gebied in de Middellandse Zee dat geclaimd wordt door de beide landen en door Cyprus.
De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis noemde de terugkeer van de Oruc Reis naar wateren voor de kust van Antalya zondag "een positieve eerste stap om spanningen met Turkije te verlichten". Athene had eerder gezegd niet te willen praten tot Ankara zou stoppen met zijn "provocaties". In gesprekken in NAVO-verband probeerden de beide landen militaire confrontaties in de Middellandse Zee te vermijden.
Turkije had te maken kunnen krijgen met sancties van de Europese Unie, dat achter de EU-leden Griekenland en Cyprus staat, al zijn er ook lidstaten, waaronder Duitsland, die de impasse tussen Griekenland en Turkije met gesprekken willen doorbreken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
6 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.
13 uur geleden