Turkije haalt drone neer die boven Zwarte Zee luchtruim naderde
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft maandag een drone neergeschoten die boven de Zwarte Zee vloog en het Turkse luchtruim naderde. Dat meldt het ministerie van Defensie na een reeks veiligheidsincidenten op de Zwarte Zee in verband met de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
Het toestel "werd geïdentificeerd als een onbemand luchtvaartuig dat de controle had verloren", aldus het ministerie in een verklaring. Turkije stuurde F-16-gevechtsvliegtuigen de lucht in om de drone neer te halen.
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan waarschuwde zaterdag dat de Zwarte Zee een "conflictgebied" tussen Rusland en Oekraïne dreigt te worden, na verschillende aanvallen op schepen in de regio in de afgelopen weken.
Turkije ligt net als Rusland, Oekraïne en de door Rusland geannexeerde Krim aan de Zwarte Zee. Ankara onderhoudt nauwe banden met zowel Kyiv als Moskou.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.
12 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
53 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.
3 uur geleden