Turkije evacueert slachtoffers bloedbad Somalië
MOGADISHU (ANP/AFP) - Turkije heeft een legervliegtuig naar Somalië gestuurd om slachtoffers te evacueren van de zware aanslag van zaterdag. Toen vielen 79 doden en raakten ongeveer 125 mensen gewond doordat een voertuig met explosieven ontplofte bij een controlepost in Mogadishu.
Een hoge politiefunctionaris zegt dat het Turkse vliegtuig zo'n 15 mensen meeneemt die ernstig gewond raakten. Turkije zou verder ook medische voorraden en medisch specialisten hebben gestuurd om te helpen bij de behandeling van het grote aantal slachtoffers. Er wordt maandag ook hulp uit Qatar verwacht.
Bij de aanslag kwamen twee Turken om het leven. Ook raakten twee Turken gewond, zeggen ingewijden. Zij worden teruggevlogen naar hun thuisland. Turkije is een belangrijke bondgenoot van de Somalische regering.
De bomaanslag van zaterdag was de dodelijkste sinds 2017 in het land. Toen kwamen meer dan 500 mensen om het leven toen een truck met explosieven ontplofte in de hoofdstad. Terreurorganisatie al-Shabaab, die de regering omver wil werpen, pleegt geregeld bomaanslagen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De winnende combinatie van het loterijspel EuroMillions is dinsdag geraden door een speler in België. De winnaar ontvangt een kleine 175 miljoen euro - 174.984.088 euro om precies te zijn. Dat staat op de website van de Belgische Nationale Loterij. Het is volgens die website het hoogste bedrag dat in België ooit werd gewonnen met EuroMillions.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Volgens de Iraanse staatsomroep IRIB zijn de Amerikaanse aanvallen langs de Iraanse zuidkust, nabij de Straat van Hormuz, opgehouden. "De situatie is nu naar verluidt rustig", aldus IRIB op Telegram.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft met een nipte meerderheid een wetsvoorstel goedgekeurd dat de financiering van het immigratiebeleid van president Donald Trump regelt. De 70 miljard dollar (ruim 60 miljard euro) gaat onder meer naar migratiedienst ICE en de Border Patrol. Hier was de afgelopen maanden veel kritiek op vanwege het hardhandige optreden van de diensten, onder meer in de staat Minnesota.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger (CENTCOM) meldt dat zijn strijdkrachten begonnen zijn met aanvallen "uit zelfverdediging" op Iran, als reactie op het neerhalen van een Apache-helikopter van het Amerikaanse leger.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Komende donderdag, de dag van de opening van het WK voetbal, moeten alle ambtenaren in Mexico-Stad thuiswerken en blijven alle scholen dicht. Dat heeft president Claudia Sheinbaum besloten uit angst voor verkeerschaos in de Mexicaanse hoofdstad.
10 uur geledenTALLINN (ANP/RTR) - Oekraïne en Letland hebben een dronedeal getekend tijdens een top in Tallinn. Op X deelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky beelden van het tekenmoment in de Estse hoofdstad.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Een groep westerse landen zegt maatregelen te nemen tegen extremistische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Frankrijk, Canada, Australië, Noorwegen, Nieuw-Zeeland en het Verenigd Koninkrijk hebben sancties ingesteld tegen mensen en organisaties die bijdragen aan het geweld tegen Palestijnen.
12 uur geleden