Turkije evacueert slachtoffers bloedbad Somalië
MOGADISHU (ANP/AFP) - Turkije heeft een legervliegtuig naar Somalië gestuurd om slachtoffers te evacueren van de zware aanslag van zaterdag. Toen vielen 79 doden en raakten ongeveer 125 mensen gewond doordat een voertuig met explosieven ontplofte bij een controlepost in Mogadishu.
Een hoge politiefunctionaris zegt dat het Turkse vliegtuig zo'n 15 mensen meeneemt die ernstig gewond raakten. Turkije zou verder ook medische voorraden en medisch specialisten hebben gestuurd om te helpen bij de behandeling van het grote aantal slachtoffers. Er wordt maandag ook hulp uit Qatar verwacht.
Bij de aanslag kwamen twee Turken om het leven. Ook raakten twee Turken gewond, zeggen ingewijden. Zij worden teruggevlogen naar hun thuisland. Turkije is een belangrijke bondgenoot van de Somalische regering.
De bomaanslag van zaterdag was de dodelijkste sinds 2017 in het land. Toen kwamen meer dan 500 mensen om het leven toen een truck met explosieven ontplofte in de hoofdstad. Terreurorganisatie al-Shabaab, die de regering omver wil werpen, pleegt geregeld bomaanslagen.
Meer uit Buitenland
ZADAR (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen bij het neerstorten van een vliegtuigje bij de Kroatische stad Zadar, zo maakten de autoriteiten bekend.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gaat terug naar MAGA Inc., een politiek actiecomité dat de Amerikaanse president Donald Trump steunt. Dat zei ze vrijdag tegen verslaggevers aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.
58 minuten geledenKRYVY RIH (ANP/DPA/RTR) - Russische drones hebben een dodelijke aanval uitgevoerd op een winkelcentrum in de Oekraïense stad Kryvy Rih, meldt Oekraïne. Volgens het land zijn er minstens vijftien doden gevallen en ruim 130 gewonden, onder wie ook enkele tientallen kinderen.
5 uur geledenFAGERSTA (ANP/RTR) - De aanval met een zwaard op een middelbare school in Zweden heeft een persoon het leven gekost, meldt de politie. Die heeft ook bekendgemaakt dat de verdachte een 18-jarige oud-leerling is.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft bepaald dat president Donald Trump voorlopig mag doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Twee lagere rechtbanken zeiden eerder dat al het werk boven de grond moest worden gepauzeerd.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/DPA) - Franse autoriteiten hebben zo'n 300.000 condooms teruggeroepen, nadat uit laboratoriumtests naar voren was gekomen dat twee producten het risico op scheuren of gaatjes vertonen. Mensen die de condooms al hebben gebruikt, wordt aangeraden zich te laten testen op seksueel overdraagbare aandoeningen en een zwangerschapstest te doen als de menstruatie uitblijft.
8 uur geledenFAGERSTA (ANP/AFP) - Bij een zwaardaanval op een middelbare school in Zweden zijn zeker drie gewonden gevallen. Twee jongens van 12 en 17 jaar raakten ernstig gewond. Hun toestand is stabiel. Er zijn nog geen details bekend over de derde gewonde.
9 uur geleden