Turkije evacueert slachtoffers bloedbad Somalië
MOGADISHU (ANP/AFP) - Turkije heeft een legervliegtuig naar Somalië gestuurd om slachtoffers te evacueren van de zware aanslag van zaterdag. Toen vielen 79 doden en raakten ongeveer 125 mensen gewond doordat een voertuig met explosieven ontplofte bij een controlepost in Mogadishu.
Een hoge politiefunctionaris zegt dat het Turkse vliegtuig zo'n 15 mensen meeneemt die ernstig gewond raakten. Turkije zou verder ook medische voorraden en medisch specialisten hebben gestuurd om te helpen bij de behandeling van het grote aantal slachtoffers. Er wordt maandag ook hulp uit Qatar verwacht.
Bij de aanslag kwamen twee Turken om het leven. Ook raakten twee Turken gewond, zeggen ingewijden. Zij worden teruggevlogen naar hun thuisland. Turkije is een belangrijke bondgenoot van de Somalische regering.
De bomaanslag van zaterdag was de dodelijkste sinds 2017 in het land. Toen kwamen meer dan 500 mensen om het leven toen een truck met explosieven ontplofte in de hoofdstad. Terreurorganisatie al-Shabaab, die de regering omver wil werpen, pleegt geregeld bomaanslagen.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben maandagavond in Barcelona gedemonstreerd tegen de wooncrisis. De schattingen over de opkomst bij de bijeenkomst in het centrum van de Catalaanse metropool liepen sterk uiteen. De autoriteiten spraken van 20.000 deelnemers, de organisatoren schatten het aantal op 120.000.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social verklaard dat hij de kosten voor drie recente tv-commercials zelf zal dragen, of zal betalen met geld dat is ingezameld via het politieke comité MAGA. Daarmee reageerde de Amerikaanse president op kritiek over het gebruik van Republikeinse tv-spots waarin hijzelf te zien is en die vlak voor de parlementsverkiezingen van november met belastinggeld werden gefinancierd.
1 uur geledenALBANY (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Amerikaanse staat New York, Kathy Hochul, heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege het stijgende aantal mazelengevallen in haar staat. Hochuls decreet stelt New York in staat sneller op de uitbraak te reageren en het testen en vaccineren te versnellen, aldus Hochul in een verklaring.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.
10 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.
12 uur geleden