Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije en Syrië zetten toenadering voort met nieuwe ontmoeting

Turkije en Syrië zetten toenadering voort met nieuwe ontmoeting

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Turkije, Syrië en Rusland ontmoeten elkaar "in de tweede helft van januari", meldt de Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Mevlut Cavusoglu. De bijeenkomst zou "in een derde land kunnen plaatsvinden", aldus Cavusoglu.

Woensdag voerden de Syrische en Turkse defensieministers in Moskou al overleg met de Russische defensieminister Sergej Sjojgoe over de burgeroorlog in Syrië en de Syrische vluchtelingen die in Turkije verblijven. Het was voor het eerst sinds het begin van de oorlog in Syrië in 2011 dat de Syrische en Turkse defensieminister met elkaar aan tafel zaten.

Moskou hoopt volgens waarnemers de kloof tussen de twee landen te overbruggen door ze te verenigen in de strijd tegen een gemeenschappelijke vijand: Koerdische troepen in Noord-Syrië, die door Ankara beschreven worden als "terroristen" en die gesteund worden door Washington.

Steunpilaar

Turkije, buurland van Syrië, is al meer dan tien jaar de belangrijkste politieke en militaire steunpilaar van de Syrische oppositie. Turkije heeft zich sinds het begin van de burgeroorlog in Syrië in 2011 hard opgesteld tegen het regime van president Bashar al-Assad, maar heeft de afgelopen maanden zijn houding ten opzichte van Damascus afgezwakt in zijn streven om de betrekkingen met Arabische landen te verbeteren.

Eerder deze maand had de Turkse president Recep Tayyip Erdogan al aangekondigd dat hij via de regering in Moskou het diplomatiek overleg met Syrië makkelijker wilde maken. Erdogan zei toen ook dat hij de Syrische president Bashar al-Assad wilde ontmoeten. Eerder had Erdogan zijn Syrische ambtgenoot nog een moordenaar genoemd.

Eind november voerde de Turkse luchtmacht tientallen luchtaanvallen uit op kampen van de Koerdische milities van de YPG en de PKK in het noorden van Syrië. Die groepen waren volgens Ankara betrokken bij een bomaanslag in een drukke winkelstraat in Istanbul, waardoor zes mensen omkwamen en tientallen gewonden vielen. Ook dreigde Ankara toen met een nieuwe grondoperatie. Sinds 2016 voerden Turkije al drie van dergelijke operaties op Syrisch grondgebied uit.

Meer uit Buitenland

Denemarken: onderhandelingen met VS kunnen snel beginnen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.

51 minuten geleden
Dodental door brand winkelcentrum Pakistan loopt op richting 70

KARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.

1 uur geleden
Spanje sluit zich niet aan bij Trumps Vredesraad

BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.

4 uur geleden
Trump: Amerikaanse vloot is op weg naar Iran

AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.

8 uur geleden
Von der Leyen: snel meer investeren in Arctische veiligheid

BRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."

8 uur geleden
Costa na top: EU zal lidstaten blijven verdedigen tegen dwang

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.

9 uur geleden
Trump over blauwe plekken: hand gestoten aan tafel

AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.

10 uur geleden