Turkije dringt door tot kwartfinales EK na zege op Oostenrijk
LEIPZIG (ANP) - Turkije is doorgedrongen tot de kwartfinale van het EK voetbal. De ploeg van de Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella won in Leipzig met 2-1 van Oostenrijk, dat in de groepsfase nog van Oranje had gewonnen (3-2). Turkije speelt zaterdag tegen het Nederlands elftal om een plaats in de halve finale.
Oostenrijk had onder bondscoach Ralf Rangnick een reputatie opgebouwd voor snelle openingstreffers. Zo scoorde Xaver Schlager al in de 2e minuut van een zeer ruime oefenzege op Turkije in maart (6-1). Ook Oranje kent inmiddels de stormachtige start van de Oostenrijkers, nadat Donyell Malen in de 6e minuut een eigen doelpunt had gemaakt.
In de Red Bull Arena in Leipzig waren de zaken omgedraaid en verraste juist Turkije na 57 seconden de Oostenrijkse defensie. Na een scrimmage voorkwam keeper Patrick Pentz nog een eigen doelpunt, maar Merih Demiral stond op de juiste plaats om de rebound binnen te schieten, 1-0.
Oostenrijk kreeg na het doelpunt meer controle over de wedstrijd en Christoph Baumgartner was met een schot dicht bij de gelijkmaker. De middenvelder, die tegen Oranje nog op de bank was begonnen, wist daarna onder druk van Demiral een lage corner niet binnen te werken. Na de hectische openingsfase bleven grote kansen lange tijd uit, voordat Baumgartner in de blessuretijd van de eerste helft net naast schoot.
Rangnick bracht meteen na rust Michael Gregoritsch en Alexander Prass. Gregoritsch, die in maart tegen Turkije een hattrick had gemaakt, was meteen dreigend en Oostenrijk creëerde een aantal goede kansen. Marko Arnautovic kreeg de bal niet langs de Turkse keeper en Konrad Laimer en Stefan Posch schoten naast. Na een uur viel de treffer echter aan de andere kant, nadat Demiral een corner had binnengekopt voor zijn tweede doelpunt van de avond, 2-0.
Gregoritsch bracht in de 66e minuut de spanning weer terug door een doorgekopte corner binnen te schieten. Oostenrijk ging meteen op zoek naar meer en opnieuw kreeg Gregoritsch een kopkans. Invaller Florian Grillitsch en Baumgartner waren daarna nog dichtbij, voordat Pentz diep in de blessuretijd met een knappe redding een kopbal van Baumgartner onschadelijk maakte.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
3 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
21 uur geleden