Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije dringt door tot kwartfinales EK na zege op Oostenrijk

Turkije dringt door tot kwartfinales EK na zege op Oostenrijk

LEIPZIG (ANP) - Turkije is doorgedrongen tot de kwartfinale van het EK voetbal. De ploeg van de Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella won in Leipzig met 2-1 van Oostenrijk, dat in de groepsfase nog van Oranje had gewonnen (3-2). Turkije speelt zaterdag tegen het Nederlands elftal om een plaats in de halve finale.

Oostenrijk had onder bondscoach Ralf Rangnick een reputatie opgebouwd voor snelle openingstreffers. Zo scoorde Xaver Schlager al in de 2e minuut van een zeer ruime oefenzege op Turkije in maart (6-1). Ook Oranje kent inmiddels de stormachtige start van de Oostenrijkers, nadat Donyell Malen in de 6e minuut een eigen doelpunt had gemaakt.

In de Red Bull Arena in Leipzig waren de zaken omgedraaid en verraste juist Turkije na 57 seconden de Oostenrijkse defensie. Na een scrimmage voorkwam keeper Patrick Pentz nog een eigen doelpunt, maar Merih Demiral stond op de juiste plaats om de rebound binnen te schieten, 1-0.

Oostenrijk kreeg na het doelpunt meer controle over de wedstrijd en Christoph Baumgartner was met een schot dicht bij de gelijkmaker. De middenvelder, die tegen Oranje nog op de bank was begonnen, wist daarna onder druk van Demiral een lage corner niet binnen te werken. Na de hectische openingsfase bleven grote kansen lange tijd uit, voordat Baumgartner in de blessuretijd van de eerste helft net naast schoot.

Rangnick bracht meteen na rust Michael Gregoritsch en Alexander Prass. Gregoritsch, die in maart tegen Turkije een hattrick had gemaakt, was meteen dreigend en Oostenrijk creëerde een aantal goede kansen. Marko Arnautovic kreeg de bal niet langs de Turkse keeper en Konrad Laimer en Stefan Posch schoten naast. Na een uur viel de treffer echter aan de andere kant, nadat Demiral een corner had binnengekopt voor zijn tweede doelpunt van de avond, 2-0.

Gregoritsch bracht in de 66e minuut de spanning weer terug door een doorgekopte corner binnen te schieten. Oostenrijk ging meteen op zoek naar meer en opnieuw kreeg Gregoritsch een kopkans. Invaller Florian Grillitsch en Baumgartner waren daarna nog dichtbij, voordat Pentz diep in de blessuretijd met een knappe redding een kopbal van Baumgartner onschadelijk maakte.

Meer uit Voetbal

Depay niet naar Oranje na informatie medische staf Corinthians

ZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).

18 minuten geleden
Organisaties naar Europese Commissie om verkoop WK-tickets

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.

30 minuten geleden
Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

2 uur geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

16 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

18 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

18 uur geleden