Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije dringt door tot kwartfinales EK na zege op Oostenrijk

Turkije dringt door tot kwartfinales EK na zege op Oostenrijk

LEIPZIG (ANP) - Turkije is doorgedrongen tot de kwartfinale van het EK voetbal. De ploeg van de Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella won in Leipzig met 2-1 van Oostenrijk, dat in de groepsfase nog van Oranje had gewonnen (3-2). Turkije speelt zaterdag tegen het Nederlands elftal om een plaats in de halve finale.

Oostenrijk had onder bondscoach Ralf Rangnick een reputatie opgebouwd voor snelle openingstreffers. Zo scoorde Xaver Schlager al in de 2e minuut van een zeer ruime oefenzege op Turkije in maart (6-1). Ook Oranje kent inmiddels de stormachtige start van de Oostenrijkers, nadat Donyell Malen in de 6e minuut een eigen doelpunt had gemaakt.

In de Red Bull Arena in Leipzig waren de zaken omgedraaid en verraste juist Turkije na 57 seconden de Oostenrijkse defensie. Na een scrimmage voorkwam keeper Patrick Pentz nog een eigen doelpunt, maar Merih Demiral stond op de juiste plaats om de rebound binnen te schieten, 1-0.

Oostenrijk kreeg na het doelpunt meer controle over de wedstrijd en Christoph Baumgartner was met een schot dicht bij de gelijkmaker. De middenvelder, die tegen Oranje nog op de bank was begonnen, wist daarna onder druk van Demiral een lage corner niet binnen te werken. Na de hectische openingsfase bleven grote kansen lange tijd uit, voordat Baumgartner in de blessuretijd van de eerste helft net naast schoot.

Rangnick bracht meteen na rust Michael Gregoritsch en Alexander Prass. Gregoritsch, die in maart tegen Turkije een hattrick had gemaakt, was meteen dreigend en Oostenrijk creëerde een aantal goede kansen. Marko Arnautovic kreeg de bal niet langs de Turkse keeper en Konrad Laimer en Stefan Posch schoten naast. Na een uur viel de treffer echter aan de andere kant, nadat Demiral een corner had binnengekopt voor zijn tweede doelpunt van de avond, 2-0.

Gregoritsch bracht in de 66e minuut de spanning weer terug door een doorgekopte corner binnen te schieten. Oostenrijk ging meteen op zoek naar meer en opnieuw kreeg Gregoritsch een kopkans. Invaller Florian Grillitsch en Baumgartner waren daarna nog dichtbij, voordat Pentz diep in de blessuretijd met een knappe redding een kopbal van Baumgartner onschadelijk maakte.

Meer uit Voetbal

Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

7 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

20 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

22 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

22 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

23 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

23 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

1 dag geleden