Turkije dringt door tot kwartfinales EK na zege op Oostenrijk
LEIPZIG (ANP) - Turkije is doorgedrongen tot de kwartfinale van het EK voetbal. De ploeg van de Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella won in Leipzig met 2-1 van Oostenrijk, dat in de groepsfase nog van Oranje had gewonnen (3-2). Turkije speelt zaterdag tegen het Nederlands elftal om een plaats in de halve finale.
Oostenrijk had onder bondscoach Ralf Rangnick een reputatie opgebouwd voor snelle openingstreffers. Zo scoorde Xaver Schlager al in de 2e minuut van een zeer ruime oefenzege op Turkije in maart (6-1). Ook Oranje kent inmiddels de stormachtige start van de Oostenrijkers, nadat Donyell Malen in de 6e minuut een eigen doelpunt had gemaakt.
In de Red Bull Arena in Leipzig waren de zaken omgedraaid en verraste juist Turkije na 57 seconden de Oostenrijkse defensie. Na een scrimmage voorkwam keeper Patrick Pentz nog een eigen doelpunt, maar Merih Demiral stond op de juiste plaats om de rebound binnen te schieten, 1-0.
Oostenrijk kreeg na het doelpunt meer controle over de wedstrijd en Christoph Baumgartner was met een schot dicht bij de gelijkmaker. De middenvelder, die tegen Oranje nog op de bank was begonnen, wist daarna onder druk van Demiral een lage corner niet binnen te werken. Na de hectische openingsfase bleven grote kansen lange tijd uit, voordat Baumgartner in de blessuretijd van de eerste helft net naast schoot.
Rangnick bracht meteen na rust Michael Gregoritsch en Alexander Prass. Gregoritsch, die in maart tegen Turkije een hattrick had gemaakt, was meteen dreigend en Oostenrijk creëerde een aantal goede kansen. Marko Arnautovic kreeg de bal niet langs de Turkse keeper en Konrad Laimer en Stefan Posch schoten naast. Na een uur viel de treffer echter aan de andere kant, nadat Demiral een corner had binnengekopt voor zijn tweede doelpunt van de avond, 2-0.
Gregoritsch bracht in de 66e minuut de spanning weer terug door een doorgekopte corner binnen te schieten. Oostenrijk ging meteen op zoek naar meer en opnieuw kreeg Gregoritsch een kopkans. Invaller Florian Grillitsch en Baumgartner waren daarna nog dichtbij, voordat Pentz diep in de blessuretijd met een knappe redding een kopbal van Baumgartner onschadelijk maakte.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
28 minuten geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
17 uur geleden