Turkije dreigt tegen NAVO-partners
ISTANBUL (ANP) - De Turkse president Tayyip Recep Erdogan eist van de NAVO-bondgenoten volledige steun in het gevecht tegen terroristen. Krijgt Turkije dat niet dan zal Ankara zich keren tegen de plannen voor de verdediging van de Baltische staten, zei de president kort voor aanvang van de NAVO-top in Londen.
Erdogan heeft felle kritiek gekregen van de bondgenoten na de inval in door Koerden beheerste gebieden in Noord-Syrië vlak nadat de Amerikaanse troepen uit dat gebied waren teruggetrokken. De inval vond plaats zonder enig overleg. Onder anderen de Franse president Emmanuel Macron noemde dat een ondermijning van de strijd van de internationale coalitie tegen terreurbeweging IS. Bij die coalitie is ook de NAVO aangesloten.
Ook de Turkse aankoop van het Russische antiraketsysteem S-400 is slecht gevallen bij veel bondgenoten.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese premier Balendra Shah heeft opgeroepen tot eenheid na de dodelijke overstromingen in zijn land. Hij verzekert het volk dat hulp van de staat onderweg is, maar vraagt ook om geduld zodat de hulpverlening goed op gang kan komen.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het zeldzame bezoek van de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA aan Moskou dinsdag had niets te maken met mogelijke Russische plannen om de verdediging van Europa te testen, zegt president Donald Trump. Over de onverwachte visite werd druk gespeculeerd, omdat Amerikaanse inlichtingendiensten volgens meerdere media juist zouden hebben gewaarschuwd dat Rusland op zoiets broedt.
20 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - De overstromingen in de Nepalese regio Rasuwa zijn nog niet voorbij, waarschuwt het Rode Kruis. Volgens de hulporganisatie is het gevaar nog niet geweken voor de mensen die stroomafwaarts aan de overstroomde rivieren wonen.
44 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Rusland heeft de Duitse journalist Michael Martens op een internationale opsporingslijst geplaatst. Dat melden Russische en Oekraïense media, waaronder TASS. Een rechter in Moskou vaardigde eerder al bij verstek een arrestatiebevel uit tegen de correspondent Zuidoost-Europa voor de Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), om aantijgingen van haatzaaien.
45 minuten geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental na de overstroming in Nepal blijft oplopen. De politie meldt dat er zeker 95 doden zijn gevallen door de plotselinge overstroming van woensdag.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Nederland heeft er het afgelopen jaar tienduizenden AOW'ers bijgekregen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) meldt woensdag dat ruim 3,7 miljoen mensen eind juni een AOW-uitkering ontvingen. Dat zijn 78.569 mensen meer dan eind juni vorig jaar.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 31, melden de autoriteiten in het land volgens de BBC. Er zijn 93 mensen gewond geraakt. Over de grens in China zijn volgens staatsmedia ook veel slachtoffers. Daar ontbreken cijfers.
1 uur geleden