Turkije dreigt met nieuwe operatie in N-Syrië
ISTANBUL (ANP/RTR) - Turkije zal een nieuwe militaire operatie in Noord-Syrië beginnen als het gebied niet tijdig is vrijgemaakt van Koerdische YPG-strijders. Dit dreigement uitte de Turkse minister van Buitenlandse Zaken maandag, meldde staatspersbureau Anadolou.
Minister Mevlüt Çavuşoğlu zei dat de Verenigde Staten en Rusland niet hadden gedaan wat nodig was volgens overeenkomsten van vorige maand. Een Turks offensief tegen de Koerden in Noordoost-Syrië was daardoor stopgezet. De overeenkomsten bepaalden dat de YPG-milities zich zouden terugtrekken uit een strook land grenzend aan Turkije.
Çavuşoğlu riep Washington en Moskou maandag op te doen wat nodig is onder de deal. "Als we geen resultaat krijgen, zullen we doen wat nodig is", dreigde hij.
Terroristische groep
Ankara beschouwt de YPG als een terroristische groep die banden heeft met Koerdische militanten op Turkse bodem. De milities waren de belangrijkste steunpilaar van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) die de Verenigde Staten hielpen om Islamitische Staat te verslaan.
Het laatste offensief van Turkije werd breed veroordeeld door de westerse bondgenoten van Ankara, die zeiden dat dit de strijd tegen militanten van Islamitische Staat in Syrië kan belemmeren.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".
4 uur geledenBEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.
4 uur geleden