Turkije blokkeert toegang tot Instagram, geeft geen reden
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - Turkije heeft de toegang tot socialmediaplatform Instagram geblokkeerd. Dat meldt de Turkse autoriteit voor informatietechnologie en communicatie, die daarvoor geen reden noemt en ook niet zegt hoelang het verbod geldt. Een hoge Turkse functionaris beschuldigde het platform eerder deze week van "censuur" van posts rond de dood van de Palestijnse ex-premier en Hamasleider Ismail Haniyeh.
Op X schreef Fahrettin Altun, hoofd communicatie van president Recep Tayyip Erdogan, woensdag dat Instagram actief voorkomt dat mensen berichten posten met condoleances voor het overlijden van Haniyeh. Instagram meldt niet welk beleid daarmee geschonden wordt, stelde Altun. "Dit is censuur", zei hij.
Ook de mobiele app van het platform is ontoegankelijk in het land. Gebruikers in Turkije klagen op X dat hun feed op Instagram niet bijgewerkt wordt. Journalisten van het Franse persbureau AFP bevestigen dat.
Volgens Turkse media zijn er meer dan 50 miljoen Instagramgebruikers in Turkije, op een populatie van 85 miljoen mensen. Het is niet de eerste keer dat de Turkse autoriteiten de toegang tot social media hebben geblokkeerd. Tussen 2017 en 2020 was Wikipedia geblokkeerd vanwege twee artikelen die een link suggereerden tussen Turkije en extremisme.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
11 uur geleden