Turkije blokkeert toegang tot Instagram, geeft geen reden
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - Turkije heeft de toegang tot socialmediaplatform Instagram geblokkeerd. Dat meldt de Turkse autoriteit voor informatietechnologie en communicatie, die daarvoor geen reden noemt en ook niet zegt hoelang het verbod geldt. Een hoge Turkse functionaris beschuldigde het platform eerder deze week van "censuur" van posts rond de dood van de Palestijnse ex-premier en Hamasleider Ismail Haniyeh.
Op X schreef Fahrettin Altun, hoofd communicatie van president Recep Tayyip Erdogan, woensdag dat Instagram actief voorkomt dat mensen berichten posten met condoleances voor het overlijden van Haniyeh. Instagram meldt niet welk beleid daarmee geschonden wordt, stelde Altun. "Dit is censuur", zei hij.
Ook de mobiele app van het platform is ontoegankelijk in het land. Gebruikers in Turkije klagen op X dat hun feed op Instagram niet bijgewerkt wordt. Journalisten van het Franse persbureau AFP bevestigen dat.
Volgens Turkse media zijn er meer dan 50 miljoen Instagramgebruikers in Turkije, op een populatie van 85 miljoen mensen. Het is niet de eerste keer dat de Turkse autoriteiten de toegang tot social media hebben geblokkeerd. Tussen 2017 en 2020 was Wikipedia geblokkeerd vanwege twee artikelen die een link suggereerden tussen Turkije en extremisme.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
2 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
2 uur geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
4 uur geleden