
Turkije bereid Libië militair te steunen
ISTANBUL (ANP/RTR) - Turkije is bereid de internationaal erkende regering van Libië, geleid door premier Fayez al-Sarraj, militaire steun te verlenen. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft dat zondag gezegd op tv, na in Istanbul een veiligheidsovereenkomst met Tripoli te hebben gesloten
"We zullen de rechten van Libië en Turkije in het oosten van de Middellandse Zee beschermen. We staan klaar om Libië alle noodzakelijk hulp te bieden", aldus Erdogan. Hij nam afstand van krijgsheer Khalifa Haftar, die met zijn troepen het oostelijk deel van Libië controleert. "Hij is geen legitieme leider maar representant van een illegale structuur."
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - De bezuinigingen op het onderwijs van het kabinet-Schoof zijn "pijnlijk". Dat zei VVD-Kamerlid Queeny Rajkowski in een verkiezingsdebat over de toekomst van studenten op de Vrije Universiteit in Amsterdam. Tijdens het debat stelde Rajkowski dat de overheid de studiekeuze van studenten meer moet sturen. De liberaal wil "met het oog op de toekomst" bepaalde opleidingen, zoals mbo Techniek, financieel aantrekkelijker maken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister David van Weel verhoogt de drempel voor Jemenieten om asiel te krijgen in Nederland, meldt hij in een Kamerbrief. De VVD-bewindsman heeft besloten dat drie provincies veilig genoeg zijn dat vluchtelingen geen beroep meer kunnen doen op het Europese wetsartikel dat voorschrijft dat ze recht hebben op bescherming door het risico op willekeurig geweld. Van vijf provincies stelt Van Weel dat dit risico nog steeds bestaat, maar wel kleiner is geworden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt wil bij het lijsttrekkersdebat van de NOS op Radio 1 niet een een-op-een debat voeren met Forum voor Democratie (FVD). Ook in de Tweede Kamer wil de pro-Europese partij "in principe" niet meer het debat aangaan met FVD, laat een woordvoerder weten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cees van de Sanden stapt uit de fractie van de VVD in de Eerste Kamer. "De VVD is de afgelopen jaren steeds verder weggedreven van haar eigen liberale kernwaarden", laat hij al reden in een verklaring weten. Hij neemt zijn zetel mee en gaat verder als onafhankelijk senator.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Friezen hebben zich kandidaat gesteld voor een zetel in de Tweede Kamer. Op de stembiljetten staan in totaal 73 mensen uit de provincie. Dat is 6,3 procent van het totale aantal kandidaten, terwijl Friesland maar 3,7 procent van het totale aantal Nederlanders vertegenwoordigt. Bij de vorige verkiezingen, in 2023, kwam 4,5 procent van de kandidaten uit Friesland.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mei Li Vos is dinsdag gekozen tot voorzitter van de Eerste Kamer. De senator van GroenLinks-PvdA kreeg met 39 stemmen de voorkeur boven Tanja Klip-Martin (VVD), die 33 stemmen kreeg. Drie senatoren stemden blanco.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zes internationale gezondheidsorganisaties krijgen vanaf volgend jaar 31 miljoen euro minder van het kabinet. Alleen in de bijdrage aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) wordt niet gesneden, schrijft demissionair staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) dinsdag aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden