Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije beperkt export naar Israël na verbod luchtdroppings Gaza

Turkije beperkt export naar Israël na verbod luchtdroppings Gaza

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft beperkingen op de export naar Israël aangekondigd. De stap volgt op de afwijzing door de Israëlische regering van het Turkse verzoek om hulpgoederen vanuit de lucht in de Gazastrook te droppen. De Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Hakan Fidan, beloofde eerder al tegenmaatregelen te nemen tegen Israël.

Het Turkse ministerie van Handel heeft nu exportbeperkingen aangekondigd voor producten die ook voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt. De door het ministerie verstrekte lijst bevat 54 items, waaronder bouwmaterialen zoals cement-, staal- en aluminiumproducten.

De beperkingen blijven volgens het ministerie van kracht totdat Israël een onmiddellijk staakt-het-vuren in Gaza afkondigt en een voldoende en ononderbroken stroom van humanitaire hulp naar de Gazastrook toestaat.

Felle kritiek

De spanningen tussen beide landen zijn hoog opgelopen sinds de Israëlische invasie in de Gazastrook. Zo heeft de Turkse president Erdogan herhaaldelijk felle kritiek geuit op het optreden van de Israëlische strijdkrachten. Israël beschuldigt Turkije er daarentegen van Hamas te steunen.

Turkije is lid van de NAVO, maar in tegenstelling tot de Verenigde Staten en de Europese Unie beschouwt Turkije Hamas niet als een terroristische organisatie. Erdogan heeft de militanten van de groep 'vrijheidsstrijders' genoemd. Israël heeft andere landen, zoals Nederland, wel toestemming gegeven hulpgoederen vanuit de lucht in het Palestijnse gebied te droppen.

Meer uit Financieel

Slovenen mogen nog maar 50 liter per dag tanken

LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.

5 uur geleden
Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

8 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

11 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

13 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

14 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 dag geleden