Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije beperkt export naar Israël na verbod luchtdroppings Gaza

Turkije beperkt export naar Israël na verbod luchtdroppings Gaza

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft beperkingen op de export naar Israël aangekondigd. De stap volgt op de afwijzing door de Israëlische regering van het Turkse verzoek om hulpgoederen vanuit de lucht in de Gazastrook te droppen. De Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Hakan Fidan, beloofde eerder al tegenmaatregelen te nemen tegen Israël.

Het Turkse ministerie van Handel heeft nu exportbeperkingen aangekondigd voor producten die ook voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt. De door het ministerie verstrekte lijst bevat 54 items, waaronder bouwmaterialen zoals cement-, staal- en aluminiumproducten.

De beperkingen blijven volgens het ministerie van kracht totdat Israël een onmiddellijk staakt-het-vuren in Gaza afkondigt en een voldoende en ononderbroken stroom van humanitaire hulp naar de Gazastrook toestaat.

Felle kritiek

De spanningen tussen beide landen zijn hoog opgelopen sinds de Israëlische invasie in de Gazastrook. Zo heeft de Turkse president Erdogan herhaaldelijk felle kritiek geuit op het optreden van de Israëlische strijdkrachten. Israël beschuldigt Turkije er daarentegen van Hamas te steunen.

Turkije is lid van de NAVO, maar in tegenstelling tot de Verenigde Staten en de Europese Unie beschouwt Turkije Hamas niet als een terroristische organisatie. Erdogan heeft de militanten van de groep 'vrijheidsstrijders' genoemd. Israël heeft andere landen, zoals Nederland, wel toestemming gegeven hulpgoederen vanuit de lucht in het Palestijnse gebied te droppen.

Meer uit Financieel

Sportscholen in Europa zien ledental groeien

KEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.

35 minuten geleden
Rijstprijzen in Azië stijgen het sterkst in ruim twee jaar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.

36 minuten geleden
EU-app voor leeftijdsverificatie klaar voor gebruik, zegt EU-chef

BRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een ​​leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.

1 uur geleden
Noorse olie-export naar recordwaarde door oorlog Midden-Oosten

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.

1 uur geleden
Financieel topman ASML: exportcontroles bij grootste zorgpunten

VELDHOVEN (ANP) - Mogelijke nieuwe exportcontroles behoren tot de grootste punten van zorg van ASML, zei financieel topman Roger Dassen in een toelichting op de kwartaalcijfers. Hij verwees naar een nieuw wetsvoorstel dat congresleden in de Verenigde Staten onlangs hebben ingediend over beperkingen voor de export van technologie naar China.

1 uur geleden
Wettelijke bezorgtaak PostNL niet naar andere aanbieders

DEN HAAG (ANP) - De reguliere postbezorging blijft in handen van PostNL. Twee andere bedrijven hadden aangeboden de zogenoemde universele postdienst (UPD) over te nemen, maar hun verzoek om daar een selectieprocedure voor te starten, is afgewezen. Zij hebben daartegen geen bezwaar gemaakt, meldt minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Schoonmaak in Antwerpse haven na olielek gaat zesde dag in

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - In de haven van Antwerpen worden voor de zesde dag op rij schepen en kaaien gereinigd, nadat vorige week zware stookolie in het water terechtkwam bij het tanken van een schip. Zondag komt de Schelde hoger te staan door springtij en zullen de gevolgen voor de natuur pas echt zichtbaar worden.

1 uur geleden