Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije begint oplevering woningen voor aardbevingsslachtoffers

Turkije begint oplevering woningen voor aardbevingsslachtoffers

ISTANBUL (ANP/DPA) - Een jaar na de verwoestende aardbevingen is Turkije begonnen met de oplevering van nieuwe woningen voor de getroffen bevolking. President Recep Tayyip Erdogan woonde zaterdag een ceremonie bij in de provincie Hatay.

"We blijven de pijn voelen van de levens die we hebben verloren bij de aardbeving", zei Erdogan. Hatay, bij de Syrische grens, was een van de provincies die het zwaarst werd getroffen door de twee aardbevingen van 6 februari 2023.

In de hele regio verblijven nog steeds 690.000 mensen in tijdelijke containerwoningen. Volgens de regering wordt in bepaalde gebieden nog altijd puin geruimd. Erdogan zei dat zijn regering van plan is om tegen het einde van het jaar 200.000 woningen op te leveren, van de in totaal geplande 390.000. 75.000 daarvan moeten in de komende twee maanden klaar zijn.

Felle kritiek

In de nasleep van de aardbeving kwam er felle kritiek op de regering van Erdogan. Bouwvoorschriften zouden niet zijn gehandhaafd, waardoor veel gebouwen instortten. Eerder deze week drong Human Rights Watch er bij Ankara op aan om overheidsfunctionarissen verantwoordelijk te stellen voor het toestaan van gebrekkige constructies.

Door de aardbevingen kwamen volgens de officiële cijfers zeker 53.000 mensen om het leven in Turkije. In buurland Syrië stierven volgens het Syrian Observatory for Human Rights 6800 mensen.

Meer uit Buitenland

Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

5 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

5 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

6 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

7 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

8 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

8 uur geleden