Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije begint oplevering woningen voor aardbevingsslachtoffers

Turkije begint oplevering woningen voor aardbevingsslachtoffers

ISTANBUL (ANP/DPA) - Een jaar na de verwoestende aardbevingen is Turkije begonnen met de oplevering van nieuwe woningen voor de getroffen bevolking. President Recep Tayyip Erdogan woonde zaterdag een ceremonie bij in de provincie Hatay.

"We blijven de pijn voelen van de levens die we hebben verloren bij de aardbeving", zei Erdogan. Hatay, bij de Syrische grens, was een van de provincies die het zwaarst werd getroffen door de twee aardbevingen van 6 februari 2023.

In de hele regio verblijven nog steeds 690.000 mensen in tijdelijke containerwoningen. Volgens de regering wordt in bepaalde gebieden nog altijd puin geruimd. Erdogan zei dat zijn regering van plan is om tegen het einde van het jaar 200.000 woningen op te leveren, van de in totaal geplande 390.000. 75.000 daarvan moeten in de komende twee maanden klaar zijn.

Felle kritiek

In de nasleep van de aardbeving kwam er felle kritiek op de regering van Erdogan. Bouwvoorschriften zouden niet zijn gehandhaafd, waardoor veel gebouwen instortten. Eerder deze week drong Human Rights Watch er bij Ankara op aan om overheidsfunctionarissen verantwoordelijk te stellen voor het toestaan van gebrekkige constructies.

Door de aardbevingen kwamen volgens de officiële cijfers zeker 53.000 mensen om het leven in Turkije. In buurland Syrië stierven volgens het Syrian Observatory for Human Rights 6800 mensen.

Meer uit Buitenland

Israëlische legerchef waarschuwt voor langdurige oorlog met Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider Eyal Zamir zei vrijdag dat zijn land zich moet voorbereiden op een langdurige oorlog met Iran.

1 uur geleden
Spaanse koning wijst juist op noodzaak NAVO en sterkere defensie

BRUGGE (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft gewaarschuwd dat het versterken van de Europese defensie een "reële en dreigende noodzaak" is. Dat zei de Spaanse vorst in een toespraak bij het Europacollege in Brugge. Het Spaanse kabinet verzet zich binnen de NAVO juist tegen hogere defensiebudgetten. Daarmee dreigt het de komende NAVO-top in Den Haag te verstoren.

1 uur geleden
President Roemenië benoemt na lange onderhandelingen premier

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - De Roemeense president Nicusor Dan heeft de liberale politicus Ilie Bolojan benoemd als nieuwe premier. Zijn benoeming volgt op wekenlange onderhandelingen gericht op het vormen van een nieuwe regering na maanden van politieke onrust.

2 uur geleden
Grote betogingen tegen Israël in Teheran en andere plaatsen

TEHERAN (ANP/AFP) - Vele duizenden Iraniërs hebben op deze vrijdagse gebedsdag in meerdere steden betoogd tegen Israël. De staatstelevisie toonde beelden van betogers die ook hun steun betuigden aan de regering en de geestelijken. Ook nieuwszender Al-Jazeera meldt massale betogingen voor vergelding en tegen de Israëlische aanvallen. Mensen gingen de straat op in Teheran, en onder meer in Isfahan, Mashad, Qom en Tabriz.

2 uur geleden
Brits Lagerhuis stemt in met 'historische' euthanasiewet

LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse Lagerhuis heeft vrijdag ingestemd met een wetsvoorstel om euthanasie in sommige gevallen te legaliseren. 314 parlementsleden stemden voor het wetsvoorstel, 291 stemden tegen. Als de wet wordt doorgevoerd gaat het om de grootste sociale wetswijziging in het Verenigd Koninkrijk in tientallen jaren.

2 uur geleden
Poetin zegt niet uit te zijn op capitulatie Oekraïne

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij niet uit is op de volledige overgave van Oekraïne. Hij zou de soevereiniteit van het buurland niet ontkennen, maar alleen willen dat de regering in Kyiv "de realiteit op de grond erkent".

2 uur geleden
EU-lidstaten op zoek naar meer en ander geld voor Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - De EU-lidstaten zijn op zoek naar meer geld voor militaire steun aan Oekraïne, waarbij naar andere mogelijkheden wordt gekeken om geld vrij te spelen. De financiële steun die Oekraïne sinds de Russische agressieoorlog krijgt, komt tot nu toe onder andere uit de rente op bevroren Russische tegoeden. De EU-ministers van Financiën brengen nu andere mogelijkheden in kaart, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag na afloop van een vergadering met de ministers.

3 uur geleden