Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije begint oplevering woningen voor aardbevingsslachtoffers

Turkije begint oplevering woningen voor aardbevingsslachtoffers

ISTANBUL (ANP/DPA) - Een jaar na de verwoestende aardbevingen is Turkije begonnen met de oplevering van nieuwe woningen voor de getroffen bevolking. President Recep Tayyip Erdogan woonde zaterdag een ceremonie bij in de provincie Hatay.

"We blijven de pijn voelen van de levens die we hebben verloren bij de aardbeving", zei Erdogan. Hatay, bij de Syrische grens, was een van de provincies die het zwaarst werd getroffen door de twee aardbevingen van 6 februari 2023.

In de hele regio verblijven nog steeds 690.000 mensen in tijdelijke containerwoningen. Volgens de regering wordt in bepaalde gebieden nog altijd puin geruimd. Erdogan zei dat zijn regering van plan is om tegen het einde van het jaar 200.000 woningen op te leveren, van de in totaal geplande 390.000. 75.000 daarvan moeten in de komende twee maanden klaar zijn.

Felle kritiek

In de nasleep van de aardbeving kwam er felle kritiek op de regering van Erdogan. Bouwvoorschriften zouden niet zijn gehandhaafd, waardoor veel gebouwen instortten. Eerder deze week drong Human Rights Watch er bij Ankara op aan om overheidsfunctionarissen verantwoordelijk te stellen voor het toestaan van gebrekkige constructies.

Door de aardbevingen kwamen volgens de officiële cijfers zeker 53.000 mensen om het leven in Turkije. In buurland Syrië stierven volgens het Syrian Observatory for Human Rights 6800 mensen.

Meer uit Buitenland

Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

1 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

2 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

2 uur geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

3 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

4 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

4 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

4 uur geleden