Turkije begint oplevering woningen voor aardbevingsslachtoffers
ISTANBUL (ANP/DPA) - Een jaar na de verwoestende aardbevingen is Turkije begonnen met de oplevering van nieuwe woningen voor de getroffen bevolking. President Recep Tayyip Erdogan woonde zaterdag een ceremonie bij in de provincie Hatay.
"We blijven de pijn voelen van de levens die we hebben verloren bij de aardbeving", zei Erdogan. Hatay, bij de Syrische grens, was een van de provincies die het zwaarst werd getroffen door de twee aardbevingen van 6 februari 2023.
In de hele regio verblijven nog steeds 690.000 mensen in tijdelijke containerwoningen. Volgens de regering wordt in bepaalde gebieden nog altijd puin geruimd. Erdogan zei dat zijn regering van plan is om tegen het einde van het jaar 200.000 woningen op te leveren, van de in totaal geplande 390.000. 75.000 daarvan moeten in de komende twee maanden klaar zijn.
Felle kritiek
In de nasleep van de aardbeving kwam er felle kritiek op de regering van Erdogan. Bouwvoorschriften zouden niet zijn gehandhaafd, waardoor veel gebouwen instortten. Eerder deze week drong Human Rights Watch er bij Ankara op aan om overheidsfunctionarissen verantwoordelijk te stellen voor het toestaan van gebrekkige constructies.
Door de aardbevingen kwamen volgens de officiële cijfers zeker 53.000 mensen om het leven in Turkije. In buurland Syrië stierven volgens het Syrian Observatory for Human Rights 6800 mensen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
5 uur geleden