Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije begint massa-inenting met Chinees vaccin

Turkije begint massa-inenting met Chinees vaccin

ANKARA (ANP/RTR) - Turkije begint donderdag met het massaal vaccineren van zorgpersoneel en ouderen met het vaccin van het Chinese Sinovac. Het land heeft 50 miljoen doses besteld. De eerste levering van 3 miljoen doses kwam eerder met enige vertraging aan.

Minister van Volksgezondheid Fahrettin Koca kreeg live op televisie een prik in een ziekenhuis in Ankara, gevolgd door leden van een wetenschappelijke adviesraad. Het middel was kort daarvoor goedgekeurd voor gebruik.

Turkije heeft ook 4,5 miljoen stuks besteld van het vaccin van Pfizer/BioNTech waarmee de EU-landen aan het vaccineren zijn. De Turken hebben een optie genomen op nog eens 30 miljoen Pfizervaccins. Ankara is in gesprek met Moskou over het Russische Spoetnik-vaccin.

Werkt bij helft van de mensen

Indonesië begon woensdag met een grote vaccinatiecampagne met het Sinovac-vaccin. Studies wijzen uit dat het werkt bij ongeveer de helft van de mensen, fors minder dan de ruim 90 procent effectiviteit van de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna.

Turkse onderzoekers hebben in een tussentijdse analyse gesteld dat Sinovac bij negen op de tien werkzaam is, maar dat is gebaseerd op een kleine testgroep.

Turkije, een land met zo’n 83 miljoen inwoners, heeft 2,3 miljoen besmettingsgevallen vastgesteld en ongeveer 23.000 doden te betreuren door Covid-19. Dinsdag overleden 171 mensen in een etmaal.

Meer uit Buitenland

Wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland van start gegaan

KYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.

11 minuten geleden
Onderhandelingen VS, Iran en Pakistan begonnen

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.

39 minuten geleden
Meerdere doden in Zuid-Libanon na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.

1 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen weer gevangenen uit

KYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.

1 uur geleden
VS geven naar verluidt Iraanse bevroren tegoeden vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zouden hebben ingestemd met het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden in Qatar en bij andere buitenlandse banken. De stap zou "in direct verband staan" met een veilige doorvaart van de door Iran geblokkeerde Straat van Hormuz, zei een anonieme, hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Tegenover datzelfde persbureau ontkende een Amerikaanse functionaris later op zaterdag dat zou zijn ingestemd met vrijgave.

2 uur geleden
Zelensky waarschuwt Rusland voor schending staakt-het-vuren

KYIV (ANP) - Oekraïne zal "op dezelfde manier" reageren als Rusland het staakt-het-vuren schendt. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gemeld op X. Zijn land zal zich volgens hem houden aan de tijdelijke wapenstilstand, maar schrijft hij: "We weten allemaal met wie we te maken hebben."

3 uur geleden
Steun van Tsjechische premier voor Orbán dag voor verkiezingen

PRAAG (ANP/RTR) - De Tsjechische premier Andrej Babiš heeft zijn steun uitgesproken voor zijn Hongaarse ambtgenoot Viktor Orbán. In een bericht op X schrijft de rechtse regeringsleider dat "in turbulente tijden kiezen voor stabiliteit en bewezen leiderschap er meer dan ooit toe doet".

4 uur geleden