Turkije begint massa-inenting met Chinees vaccin
ANKARA (ANP/RTR) - Turkije begint donderdag met het massaal vaccineren van zorgpersoneel en ouderen met het vaccin van het Chinese Sinovac. Het land heeft 50 miljoen doses besteld. De eerste levering van 3 miljoen doses kwam eerder met enige vertraging aan.
Minister van Volksgezondheid Fahrettin Koca kreeg live op televisie een prik in een ziekenhuis in Ankara, gevolgd door leden van een wetenschappelijke adviesraad. Het middel was kort daarvoor goedgekeurd voor gebruik.
Turkije heeft ook 4,5 miljoen stuks besteld van het vaccin van Pfizer/BioNTech waarmee de EU-landen aan het vaccineren zijn. De Turken hebben een optie genomen op nog eens 30 miljoen Pfizervaccins. Ankara is in gesprek met Moskou over het Russische Spoetnik-vaccin.
Werkt bij helft van de mensen
Indonesië begon woensdag met een grote vaccinatiecampagne met het Sinovac-vaccin. Studies wijzen uit dat het werkt bij ongeveer de helft van de mensen, fors minder dan de ruim 90 procent effectiviteit van de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna.
Turkse onderzoekers hebben in een tussentijdse analyse gesteld dat Sinovac bij negen op de tien werkzaam is, maar dat is gebaseerd op een kleine testgroep.
Turkije, een land met zo’n 83 miljoen inwoners, heeft 2,3 miljoen besmettingsgevallen vastgesteld en ongeveer 23.000 doden te betreuren door Covid-19. Dinsdag overleden 171 mensen in een etmaal.
Meer uit Buitenland
BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
30 minuten geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
4 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
6 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
10 uur geleden