Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turken en Noren kunnen het Oranje lastig maken in WK-kwalificatie

Turken en Noren kunnen het Oranje lastig maken in WK-kwalificatie

ZÜRICH (ANP) - Van de vijf komende tegenstanders van Oranje in het WK-kwalificatietoernooi staat Turkije met de 32e plaats het hoogste op de wereldranglijst van de FIFA. Daarna komen Noorwegen (44e), Montenegro (63e), Letland (136e) en Gibraltar (195e).

Oranje, veertiende op de mondiale ranking, moet in groep G de eindzege pakken om een ticket te bemachtigen voor het eindtoernooi om de wereldtitel eind 2022. De nummer 2 krijgt in de play-offs nog een herkansing.

Van Montenegro, Letland en Gibraltar heeft Nederland komend jaar in poule G normaal gesproken niet zoveel te duchten. Turkije en Noorwegen daarentegen kunnen het de ploeg van bondscoach Frank de Boer zeker lastig gaan maken. Turkije bleef Oranje in de kwalificatie voor het EK van 2016 al eens de baas. Nederland ontbrak daarna ook bij het WK 2018 in Rusland.

Turkije

Turkije, met onder anderen Feyenoorder Orkun Kökcü mogelijk in de gelederen, degradeerde vorige maand nog wel uit divisie B in de Nations League. In de zware groep 3, met Hongarije, Rusland en Servië als tegenstanders, eindigde de ploeg van bondscoach Senol Günes als laatste met 6 punten uit zes wedstrijden.

Noorwegen eindigde in dezelfde divisie van de Nations League als tweede in groep 1. Onder leiding van bondscoach Lars Lagerbäck haalden de Noren 10 punten uit zes duels. Afgelopen donderdag werd Stale Solbakken als nieuwe bondscoach gepresenteerd. Hij mag aan de slag met onder anderen Erling Haaland (20), de inmiddels al vermaarde topscorer van Borussia Dortmund, en met middenvelder Martin Ødegaard, de oud-speler van sc Heerenveen en Vitesse die nu bij Real Madrid probeert een vaste kracht te worden.

Noors elftal

Aanvaller Jørgen Strand Larsen (FC Groningen) maakte half november tegen Oostenrijk (1-1) zijn debuut in het Noors elftal nadat de A-selectie van Lagerbäck in quarantaine moest na een positieve coronatest van international Omar Elabdellaoui. Ook de middenvelders Sondre Tronstad (Vitesse) en Hakon Evjen (AZ) kregen daardoor in Wenen een kans in het Noorse gelegenheidsteam.

In tegenstelling tot Turkije wist Noorwegen zich niet te plaatsen voor het eindtoernooi om de Europese titel, volgend jaar zomer.

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

10 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

11 uur geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

11 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

11 uur geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

13 uur geleden
Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

15 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

15 uur geleden