Turken en Noren kunnen het Oranje lastig maken in WK-kwalificatie
ZÜRICH (ANP) - Van de vijf komende tegenstanders van Oranje in het WK-kwalificatietoernooi staat Turkije met de 32e plaats het hoogste op de wereldranglijst van de FIFA. Daarna komen Noorwegen (44e), Montenegro (63e), Letland (136e) en Gibraltar (195e).
Oranje, veertiende op de mondiale ranking, moet in groep G de eindzege pakken om een ticket te bemachtigen voor het eindtoernooi om de wereldtitel eind 2022. De nummer 2 krijgt in de play-offs nog een herkansing.
Van Montenegro, Letland en Gibraltar heeft Nederland komend jaar in poule G normaal gesproken niet zoveel te duchten. Turkije en Noorwegen daarentegen kunnen het de ploeg van bondscoach Frank de Boer zeker lastig gaan maken. Turkije bleef Oranje in de kwalificatie voor het EK van 2016 al eens de baas. Nederland ontbrak daarna ook bij het WK 2018 in Rusland.
Turkije
Turkije, met onder anderen Feyenoorder Orkun Kökcü mogelijk in de gelederen, degradeerde vorige maand nog wel uit divisie B in de Nations League. In de zware groep 3, met Hongarije, Rusland en Servië als tegenstanders, eindigde de ploeg van bondscoach Senol Günes als laatste met 6 punten uit zes wedstrijden.
Noorwegen eindigde in dezelfde divisie van de Nations League als tweede in groep 1. Onder leiding van bondscoach Lars Lagerbäck haalden de Noren 10 punten uit zes duels. Afgelopen donderdag werd Stale Solbakken als nieuwe bondscoach gepresenteerd. Hij mag aan de slag met onder anderen Erling Haaland (20), de inmiddels al vermaarde topscorer van Borussia Dortmund, en met middenvelder Martin Ødegaard, de oud-speler van sc Heerenveen en Vitesse die nu bij Real Madrid probeert een vaste kracht te worden.
Noors elftal
Aanvaller Jørgen Strand Larsen (FC Groningen) maakte half november tegen Oostenrijk (1-1) zijn debuut in het Noors elftal nadat de A-selectie van Lagerbäck in quarantaine moest na een positieve coronatest van international Omar Elabdellaoui. Ook de middenvelders Sondre Tronstad (Vitesse) en Hakon Evjen (AZ) kregen daardoor in Wenen een kans in het Noorse gelegenheidsteam.
In tegenstelling tot Turkije wist Noorwegen zich niet te plaatsen voor het eindtoernooi om de Europese titel, volgend jaar zomer.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
14 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
11 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
13 uur geleden