Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turken en Noren kunnen het Oranje lastig maken in WK-kwalificatie

Turken en Noren kunnen het Oranje lastig maken in WK-kwalificatie

ZÜRICH (ANP) - Van de vijf komende tegenstanders van Oranje in het WK-kwalificatietoernooi staat Turkije met de 32e plaats het hoogste op de wereldranglijst van de FIFA. Daarna komen Noorwegen (44e), Montenegro (63e), Letland (136e) en Gibraltar (195e).

Oranje, veertiende op de mondiale ranking, moet in groep G de eindzege pakken om een ticket te bemachtigen voor het eindtoernooi om de wereldtitel eind 2022. De nummer 2 krijgt in de play-offs nog een herkansing.

Van Montenegro, Letland en Gibraltar heeft Nederland komend jaar in poule G normaal gesproken niet zoveel te duchten. Turkije en Noorwegen daarentegen kunnen het de ploeg van bondscoach Frank de Boer zeker lastig gaan maken. Turkije bleef Oranje in de kwalificatie voor het EK van 2016 al eens de baas. Nederland ontbrak daarna ook bij het WK 2018 in Rusland.

Turkije

Turkije, met onder anderen Feyenoorder Orkun Kökcü mogelijk in de gelederen, degradeerde vorige maand nog wel uit divisie B in de Nations League. In de zware groep 3, met Hongarije, Rusland en Servië als tegenstanders, eindigde de ploeg van bondscoach Senol Günes als laatste met 6 punten uit zes wedstrijden.

Noorwegen eindigde in dezelfde divisie van de Nations League als tweede in groep 1. Onder leiding van bondscoach Lars Lagerbäck haalden de Noren 10 punten uit zes duels. Afgelopen donderdag werd Stale Solbakken als nieuwe bondscoach gepresenteerd. Hij mag aan de slag met onder anderen Erling Haaland (20), de inmiddels al vermaarde topscorer van Borussia Dortmund, en met middenvelder Martin Ødegaard, de oud-speler van sc Heerenveen en Vitesse die nu bij Real Madrid probeert een vaste kracht te worden.

Noors elftal

Aanvaller Jørgen Strand Larsen (FC Groningen) maakte half november tegen Oostenrijk (1-1) zijn debuut in het Noors elftal nadat de A-selectie van Lagerbäck in quarantaine moest na een positieve coronatest van international Omar Elabdellaoui. Ook de middenvelders Sondre Tronstad (Vitesse) en Hakon Evjen (AZ) kregen daardoor in Wenen een kans in het Noorse gelegenheidsteam.

In tegenstelling tot Turkije wist Noorwegen zich niet te plaatsen voor het eindtoernooi om de Europese titel, volgend jaar zomer.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

1 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

3 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

6 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

6 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

8 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

13 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

13 uur geleden