Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turken en Noren kunnen het Oranje lastig maken in WK-kwalificatie

Turken en Noren kunnen het Oranje lastig maken in WK-kwalificatie

ZÜRICH (ANP) - Van de vijf komende tegenstanders van Oranje in het WK-kwalificatietoernooi staat Turkije met de 32e plaats het hoogste op de wereldranglijst van de FIFA. Daarna komen Noorwegen (44e), Montenegro (63e), Letland (136e) en Gibraltar (195e).

Oranje, veertiende op de mondiale ranking, moet in groep G de eindzege pakken om een ticket te bemachtigen voor het eindtoernooi om de wereldtitel eind 2022. De nummer 2 krijgt in de play-offs nog een herkansing.

Van Montenegro, Letland en Gibraltar heeft Nederland komend jaar in poule G normaal gesproken niet zoveel te duchten. Turkije en Noorwegen daarentegen kunnen het de ploeg van bondscoach Frank de Boer zeker lastig gaan maken. Turkije bleef Oranje in de kwalificatie voor het EK van 2016 al eens de baas. Nederland ontbrak daarna ook bij het WK 2018 in Rusland.

Turkije

Turkije, met onder anderen Feyenoorder Orkun Kökcü mogelijk in de gelederen, degradeerde vorige maand nog wel uit divisie B in de Nations League. In de zware groep 3, met Hongarije, Rusland en Servië als tegenstanders, eindigde de ploeg van bondscoach Senol Günes als laatste met 6 punten uit zes wedstrijden.

Noorwegen eindigde in dezelfde divisie van de Nations League als tweede in groep 1. Onder leiding van bondscoach Lars Lagerbäck haalden de Noren 10 punten uit zes duels. Afgelopen donderdag werd Stale Solbakken als nieuwe bondscoach gepresenteerd. Hij mag aan de slag met onder anderen Erling Haaland (20), de inmiddels al vermaarde topscorer van Borussia Dortmund, en met middenvelder Martin Ødegaard, de oud-speler van sc Heerenveen en Vitesse die nu bij Real Madrid probeert een vaste kracht te worden.

Noors elftal

Aanvaller Jørgen Strand Larsen (FC Groningen) maakte half november tegen Oostenrijk (1-1) zijn debuut in het Noors elftal nadat de A-selectie van Lagerbäck in quarantaine moest na een positieve coronatest van international Omar Elabdellaoui. Ook de middenvelders Sondre Tronstad (Vitesse) en Hakon Evjen (AZ) kregen daardoor in Wenen een kans in het Noorse gelegenheidsteam.

In tegenstelling tot Turkije wist Noorwegen zich niet te plaatsen voor het eindtoernooi om de Europese titel, volgend jaar zomer.

Meer uit Voetbal

AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

34 minuten geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

35 minuten geleden
Infantino 'geschokt' na vermeend racisme tegen Vinícius Júnior

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.

4 uur geleden
Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Sevilla-coach Almeyda zeven duels geschorst na wangedrag

SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.

7 uur geleden
Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

10 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

22 uur geleden