Turk Yilmaz stopt als international na verloren play-off WK
PORTO (ANP/AFP) - De Turkse spits Burak Yilmaz stopt per direct als international, na 31 doelpunten in 77 interlands voor zijn land. De 36-jarige aanvaller van de Franse club Lille miste donderdag in de play-offs voor het WK in Qatar tegen Portugal in de slotfase een strafschop bij een 2-1-achterstand. De wedstrijd in Porto eindigde in 3-1.
"Ik denk dat ik de rest van mijn leven iedere nacht wakker zal worden met de gedachte dat ik die penalty had moeten maken", zei Yilmaz. In de groepsfase van de WK-kwalificatie was de spits belangrijk voor Turkije tijdens onder meer het gewonnen duel met Oranje in Istanbul, toen hij drie keer scoorde (4-2). Yilmaz deed met Turkije mee aan de EK's van 2016 en 2020.
Lille werd vorig jaar kampioen van Frankrijk. De Turk had daar met zestien competitietreffers een belangrijk aandeel in. Dit seizoen gaat het minder goed met de spits bij Lille, dat zesde staat. Yilmaz scoorde pas vier keer.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste plaats in de Spaanse voetbalcompetitie overgenomen van Real Madrid. Het elftal van trainer Hansi Flick boekte in eigen stadion een overwinning op Athletic Club: 2-0.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met een ruime zege het hoofdtoernooi van de Conference League bereikt. De club was opnieuw veel te sterk voor FC Sion (5-3), na de zege van vorige week in Zwitserland (2-4).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax staat in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club won ook de thuiswedstrijd tegen FC Sion (5-3), na een zege vorige week in Zwitserland (2-4).
6 uur geledenBAKOE (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Conference League. De Enschedeërs wonnen in de play-offs in Azerbeidzjan na verlenging met 4-1 van FK Qarabağ. FC Twente had de thuiswedstrijd vorige week met 1-0 verloren.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Tino Jukić aan de selectie toegevoegd. De 24-jarige Kroatische centrale verdediger komt over van NK Lokomotiva, dat in Kroatië op het hoogste niveau speelt.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Feyenoord speelt in de competitiefase van de Champions League thuis tegen Inter, Como, FC Porto en Leipzig. De Rotterdammers gaan op bezoek bij FC Barcelona, Betis Sevilla, Galatasaray en Viking. Dat heeft de loting in Monaco uitgewezen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint met Tolu Arokodare aan de thuiswedstrijd tegen FC Sion om een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De spits krijgt de voorkeur boven Marcos Leonardo, die op de bank zit als het duel om 20.00 uur begint.
9 uur geleden