Turgis wint gevreesde gravelrit in Tour de France
TROYES (ANP) - De Franse wielrenner Anthony Turgis heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was de gevreesde rit over een aantal gravelstroken met start en finish in Troyes.
De renner van TotalEnergies won de sprint van een kopgroep voor de Brit Tom Pidcock en de Canadees Derek Gee. De ontsnapte Belg Jasper Stuyven was kort ervoor in de laatste kilometer achterhaald.
In het klassement bleef de top 3 ongewijzigd. De Sloveen Tadej Pogacar leidt, voor de Belg Remco Evenepoel en de Deen Jonas Vingegaard. Maandag mogen de renners bijkomen op de eerste rustdag van deze Tour.
Kopgroep
Stuyven maakte al deel uit van een kopgroep die voor de eerste gravelstrook was ontstaan. Het peloton brak op de tweede strook en de Sloveen Primoz Roglic zat aan de verkeerde kant van de breuk. Meteen zetten de renners van Visma - Lease a Bike zich op kop. Na die strook keerde de rust even terug. Nog tien renners reden op kop, onder anderen Pidcock was aangesloten. Achter de koplopers kwam alles weer samen.
Op de derde strook reed Vingegaard lek. Hij ging verder op de fiets van zijn Sloveense ploeggenoot Jan Tratnik in een door de ploeg van Pogacar geleid peloton. De kopman zelf besloot op 87 kilometer voor de finish zelf aan te vallen. De schrik zat er even in bij de concurrenten, maar de geletruidrager zette niet door. Evenepoel was de volgende van de klassementsmannen die aanviel. Pogacar zelf ging achter de Belg aan, met Vingegaard in zijn wiel. Het illustere drietal reed in een ruk naar de koplopers. Maar Vingegaard, nog steeds niet op zijn eigen fiets, zag het plan niet zitten, waarna de drie stilvielen.
Van der Poel
Pidcock en Stuyven leken de beste gravelrijders vooraan. Achter het achttal reden 40 kilometer voor de finish onder anderen Mathieu van der Poel en de Eritreeër Biniam Girmay weg uit het peloton. De acht leiders begonnen aan de laatste 25 kilometer met een voorsprong van een kleine minuut op de groep-Van der Poel.
In de groep favorieten probeerde Pogacar 20 kilometer voor de finish nog maar eens weg te rijden. Vingegaard moest door zijn ploeggenoten weer in het spoor van de Sloveen worden gebracht. Ook Evenepoel kostte het even om aan te sluiten.
Vooraan viel Stuyven op 11 kilometer voor de streep aan. Hij reed de laatste strook op met 10 seconden voorsprong op zijn medevluchters. Pas in de laatste kilometer werd de Belg, Europees kampioen gravelrijden, achterhaald.
Meer uit Sport
EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
7 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
20 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
21 uur geleden