Turgis wint gevreesde gravelrit in Tour de France
TROYES (ANP) - De Franse wielrenner Anthony Turgis heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was de gevreesde rit over een aantal gravelstroken met start en finish in Troyes.
De renner van TotalEnergies won de sprint van een kopgroep voor de Brit Tom Pidcock en de Canadees Derek Gee. De ontsnapte Belg Jasper Stuyven was kort ervoor in de laatste kilometer achterhaald.
In het klassement bleef de top 3 ongewijzigd. De Sloveen Tadej Pogacar leidt, voor de Belg Remco Evenepoel en de Deen Jonas Vingegaard. Maandag mogen de renners bijkomen op de eerste rustdag van deze Tour.
Kopgroep
Stuyven maakte al deel uit van een kopgroep die voor de eerste gravelstrook was ontstaan. Het peloton brak op de tweede strook en de Sloveen Primoz Roglic zat aan de verkeerde kant van de breuk. Meteen zetten de renners van Visma - Lease a Bike zich op kop. Na die strook keerde de rust even terug. Nog tien renners reden op kop, onder anderen Pidcock was aangesloten. Achter de koplopers kwam alles weer samen.
Op de derde strook reed Vingegaard lek. Hij ging verder op de fiets van zijn Sloveense ploeggenoot Jan Tratnik in een door de ploeg van Pogacar geleid peloton. De kopman zelf besloot op 87 kilometer voor de finish zelf aan te vallen. De schrik zat er even in bij de concurrenten, maar de geletruidrager zette niet door. Evenepoel was de volgende van de klassementsmannen die aanviel. Pogacar zelf ging achter de Belg aan, met Vingegaard in zijn wiel. Het illustere drietal reed in een ruk naar de koplopers. Maar Vingegaard, nog steeds niet op zijn eigen fiets, zag het plan niet zitten, waarna de drie stilvielen.
Van der Poel
Pidcock en Stuyven leken de beste gravelrijders vooraan. Achter het achttal reden 40 kilometer voor de finish onder anderen Mathieu van der Poel en de Eritreeër Biniam Girmay weg uit het peloton. De acht leiders begonnen aan de laatste 25 kilometer met een voorsprong van een kleine minuut op de groep-Van der Poel.
In de groep favorieten probeerde Pogacar 20 kilometer voor de finish nog maar eens weg te rijden. Vingegaard moest door zijn ploeggenoten weer in het spoor van de Sloveen worden gebracht. Ook Evenepoel kostte het even om aan te sluiten.
Vooraan viel Stuyven op 11 kilometer voor de streep aan. Hij reed de laatste strook op met 10 seconden voorsprong op zijn medevluchters. Pas in de laatste kilometer werd de Belg, Europees kampioen gravelrijden, achterhaald.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
10 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden