Turgis wint gevreesde gravelrit in Tour de France
TROYES (ANP) - De Franse wielrenner Anthony Turgis heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was de gevreesde rit over een aantal gravelstroken met start en finish in Troyes.
De renner van TotalEnergies won de sprint van een kopgroep voor de Brit Tom Pidcock en de Canadees Derek Gee. De ontsnapte Belg Jasper Stuyven was kort ervoor in de laatste kilometer achterhaald.
In het klassement bleef de top 3 ongewijzigd. De Sloveen Tadej Pogacar leidt, voor de Belg Remco Evenepoel en de Deen Jonas Vingegaard. Maandag mogen de renners bijkomen op de eerste rustdag van deze Tour.
Kopgroep
Stuyven maakte al deel uit van een kopgroep die voor de eerste gravelstrook was ontstaan. Het peloton brak op de tweede strook en de Sloveen Primoz Roglic zat aan de verkeerde kant van de breuk. Meteen zetten de renners van Visma - Lease a Bike zich op kop. Na die strook keerde de rust even terug. Nog tien renners reden op kop, onder anderen Pidcock was aangesloten. Achter de koplopers kwam alles weer samen.
Op de derde strook reed Vingegaard lek. Hij ging verder op de fiets van zijn Sloveense ploeggenoot Jan Tratnik in een door de ploeg van Pogacar geleid peloton. De kopman zelf besloot op 87 kilometer voor de finish zelf aan te vallen. De schrik zat er even in bij de concurrenten, maar de geletruidrager zette niet door. Evenepoel was de volgende van de klassementsmannen die aanviel. Pogacar zelf ging achter de Belg aan, met Vingegaard in zijn wiel. Het illustere drietal reed in een ruk naar de koplopers. Maar Vingegaard, nog steeds niet op zijn eigen fiets, zag het plan niet zitten, waarna de drie stilvielen.
Van der Poel
Pidcock en Stuyven leken de beste gravelrijders vooraan. Achter het achttal reden 40 kilometer voor de finish onder anderen Mathieu van der Poel en de Eritreeër Biniam Girmay weg uit het peloton. De acht leiders begonnen aan de laatste 25 kilometer met een voorsprong van een kleine minuut op de groep-Van der Poel.
In de groep favorieten probeerde Pogacar 20 kilometer voor de finish nog maar eens weg te rijden. Vingegaard moest door zijn ploeggenoten weer in het spoor van de Sloveen worden gebracht. Ook Evenepoel kostte het even om aan te sluiten.
Vooraan viel Stuyven op 11 kilometer voor de streep aan. Hij reed de laatste strook op met 10 seconden voorsprong op zijn medevluchters. Pas in de laatste kilometer werd de Belg, Europees kampioen gravelrijden, achterhaald.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
8 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geleden