Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tunnels A73 weer dicht voor onderhoud

Tunnels A73 weer dicht voor onderhoud

ROERMOND (ANP) - De twee tunnels van de A73 in de gemeente Roermond gaan komend weekend opnieuw dicht voor onderhoud. Ze waren al wekenlang afgesloten voor alle verkeer in de zomervakantie, ook voor onderhoud en renovatie. Dit keer worden de resterende werkzaamheden van de tunnelrenovatie uitgevoerd, maakt Midden-Limburg Bereikbaar bekend.

Met ingang van vrijdag 27 oktober gaan de tunnels in beide rijrichtingen om 21.00 uur dicht. De afsluiting duurt tot maandagochtend 30 oktober 06.00 uur. Voor die tijd gaan de tunnels overigens ook 's nachts al twee keer dicht. Woensdagavond wordt de tunnel bij Swalmen volledig afgesloten, om pas donderdagochtend om 06.00 uur weer open te gaan. Donderdagavond gaat de Roertunnel in Roermond in beide richtingen dicht, en ook die afsluiting duurt de hele nacht tot 06.00 uur vrijdagochtend.

Het verkeer wordt omgeleid door Swalmen en Roermond. Mensen wordt geadviseerd waar mogelijk de fiets te pakken of het openbaar vervoer. Volgens Midden-Limburg Bereikbaar maken dagelijks bijna 50.000 voertuigen gebruik van de tunnels.

De tunnelbuizen werden in de zomer ook onder handen genomen. De tunnels zijn in 2008 in gebruik genomen, een aantal veiligheidssystemen was aan vervanging toe.

Meer uit Binnenland

Dode en gewonden door explosie bij bedrijf in Rotterdam-Europoort

ROTTERDAM (ANP) - Door een explosie bij een bedrijf aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort zijn donderdag kort na het middaguur zeker een dode en meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Volgens een woordvoerder is de oorzaak van de ontploffing nog niet bekend. "We doen ter plaatse onderzoek. Het is nog onduidelijk hoeveel gewonden er precies zijn gevallen."

16 minuten geleden
Grote inzet brandweer om natuurbrand Rheezerveen

RHEEZERVEEN (ANP) - In een stuk bos even ten westen van Hardenberg heeft rond lunchtijd een zeer grote natuurbrand gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit de regio uit om de brand te bestrijden.

17 minuten geleden
Ruim 20 miljoen illegale sigaretten onderschept in twee weken

DEN HAAG (ANP) - In twee weken tijd zijn ruim 20,7 miljoen illegale sigaretten onderschept. Combiteam SMOKE, een samenwerkingsverband van onder meer de douane en de FIOD, ontdekte ook 3000 kilo waterpijptabak en grondstoffen voor tabak. Als de producten op de markt waren gekomen had de overheid volgens de douane 9 miljoen euro aan accijnzen misgelopen.

21 minuten geleden
Dode en gewonden door incident bij bedrijf in Rotterdam-Europoort

ROTTERDAM (ANP) - Door een incident bij een bedrijf aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort zijn donderdag kort na het middaguur zeker een dode en mogelijk meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Volgens regionale media was er een explosie. Een woordvoerder van de politie bevestigde nog niet dat het om een ontploffing ging.

42 minuten geleden
Meer waterschappen weren schapen van droge dijken

TIEL (ANP) - Meer waterschappen roepen veehouders op geen schapen meer te laten grazen op droge dijken. Door de aanhoudende droogte is de grasmat uitgedroogd en door begrazing kan die verder beschadigd raken. Dat kan weer gevolgen hebben voor de stabiliteit van de dijken. Waterschap Rivierenland verzoekt er daarom geen dieren meer op te weiden. Aa en Maas heeft de begrazing op dijken "stopgezet".

1 uur geleden
Weeronline: verwachte regen biedt weinig verlichting voor droogte

HOUTEN (ANP) - Vanaf zaterdag gaat het waarschijnlijk regenen, maar de verwachte neerslag biedt nog weinig verlichting voor de droogte in Nederland. De minimale neerslag kan niet opboksen tegen het grote neerslagtekort. In het beste geval zal het tekort "niet heel sterk meer toenemen in de komende week", verklaart Weeronline.

1 uur geleden
Dierenrechtenorganisaties doen aangifte om doodschieten wolf Bram

UTRECHT (ANP) - Twee dierenrechtenorganisaties hebben aangifte gedaan tegen de persoon die op 1 december vorig jaar wolf GW3237m, bijgenaamd Bram, doodschoot op de Utrechtse Heuvelrug. Animal Rights en de Werkgroep Wolf Leusden stellen dat het afschieten illegaal was, omdat dit uren later gebeurde dan volgens de vergunning was toegestaan.

1 uur geleden