Tunnels A73 weer dicht voor onderhoud
ROERMOND (ANP) - De twee tunnels van de A73 in de gemeente Roermond gaan komend weekend opnieuw dicht voor onderhoud. Ze waren al wekenlang afgesloten voor alle verkeer in de zomervakantie, ook voor onderhoud en renovatie. Dit keer worden de resterende werkzaamheden van de tunnelrenovatie uitgevoerd, maakt Midden-Limburg Bereikbaar bekend.
Met ingang van vrijdag 27 oktober gaan de tunnels in beide rijrichtingen om 21.00 uur dicht. De afsluiting duurt tot maandagochtend 30 oktober 06.00 uur. Voor die tijd gaan de tunnels overigens ook 's nachts al twee keer dicht. Woensdagavond wordt de tunnel bij Swalmen volledig afgesloten, om pas donderdagochtend om 06.00 uur weer open te gaan. Donderdagavond gaat de Roertunnel in Roermond in beide richtingen dicht, en ook die afsluiting duurt de hele nacht tot 06.00 uur vrijdagochtend.
Het verkeer wordt omgeleid door Swalmen en Roermond. Mensen wordt geadviseerd waar mogelijk de fiets te pakken of het openbaar vervoer. Volgens Midden-Limburg Bereikbaar maken dagelijks bijna 50.000 voertuigen gebruik van de tunnels.
De tunnelbuizen werden in de zomer ook onder handen genomen. De tunnels zijn in 2008 in gebruik genomen, een aantal veiligheidssystemen was aan vervanging toe.
Meer uit Binnenland
LAUWERSOOG (ANP) - Als financiële steun van de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland uitblijft, dan gaat het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) binnen twee weken failliet. Die boodschap hebben de directeur-bestuurder en de raad van toezicht van Stichting Zeehondencentrum Pieterburen maandag gepubliceerd.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruud Smulders, Lisa Ostermann en het duo Yentl en de Boer hebben maandagavond een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Dat gebeurde tijdens het Cabaretgala in Theater Diligentia in Den Haag. De Neerlands Hoop-prijs voor de meest veelbelovende theatermaker ging naar David Linszen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 13 wekenecho voor zwangere vrouwen verdwijnt na 2027, meldt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ze volgt daarmee het advies van de Gezondheidsraad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel dat de inlichtingendiensten veel meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, krijgt kritiek van twee privacygroepen. "Grootschalige massa-surveillance ligt in het verschiet", schrijft Privacy First, terwijl Bits of Freedom waarschuwt voor "inbreuken op de fundamentele rechten en vrijheden van individuele burgers".
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU is brede steun voor de bescherming van het Internationaal Strafhof (ICC), zei buitenlandminister Tom Berendsen na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De VS hebben vrijdag sancties tegen het hele hof aangekondigd. De sancties worden door de EU-ministers betreurd en als onnodig bestempeld, zei de minister.
5 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft de Nederlandse priester Antoine Bodar benoemd tot zijn kapelaan. Met deze eretitel eert de kerkvorst Bodar voor zijn verdiensten voor de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland, zo heeft het bisdom Haarlem-Amsterdam bekendgemaakt. Bodar is priester in dit bisdom.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag vijftien maanden cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Mike K. De 35-jarige man uit het Utrechtse De Meern wordt ervan verdacht dat hij tijdens de afgelopen jaarwisseling twee bestelbussen in brand heeft gestoken, een politiehond neerstak en agenten bedreigde met messen. K. vertelde op de zitting dat hij doodgeschoten wilde worden door de politie. "Ik had de balans opgemaakt en het hoefde niet meer."
6 uur geleden