Tunnels A73 weer dicht voor onderhoud
ROERMOND (ANP) - De twee tunnels van de A73 in de gemeente Roermond gaan komend weekend opnieuw dicht voor onderhoud. Ze waren al wekenlang afgesloten voor alle verkeer in de zomervakantie, ook voor onderhoud en renovatie. Dit keer worden de resterende werkzaamheden van de tunnelrenovatie uitgevoerd, maakt Midden-Limburg Bereikbaar bekend.
Met ingang van vrijdag 27 oktober gaan de tunnels in beide rijrichtingen om 21.00 uur dicht. De afsluiting duurt tot maandagochtend 30 oktober 06.00 uur. Voor die tijd gaan de tunnels overigens ook 's nachts al twee keer dicht. Woensdagavond wordt de tunnel bij Swalmen volledig afgesloten, om pas donderdagochtend om 06.00 uur weer open te gaan. Donderdagavond gaat de Roertunnel in Roermond in beide richtingen dicht, en ook die afsluiting duurt de hele nacht tot 06.00 uur vrijdagochtend.
Het verkeer wordt omgeleid door Swalmen en Roermond. Mensen wordt geadviseerd waar mogelijk de fiets te pakken of het openbaar vervoer. Volgens Midden-Limburg Bereikbaar maken dagelijks bijna 50.000 voertuigen gebruik van de tunnels.
De tunnelbuizen werden in de zomer ook onder handen genomen. De tunnels zijn in 2008 in gebruik genomen, een aantal veiligheidssystemen was aan vervanging toe.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
15 uur geleden