Tunnelnetwerk van Hamas 'geneutraliseerd', zegt Israël
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het leger van Israël zegt een groot tunnelwerk van Hamas te hebben "geneutraliseerd". Gevechtstoestellen zouden meer dan 90 kilometer aan tunnels hebben verwoest. Die maakten deel uit van een ondergronds gangenstelsel dat bekendstaat als een "stad onder een stad".
Het leger zegt dat Hamas het afgelopen decennium heeft gewerkt aan het tunnelnetwerk. "En wij hebben het in slechts vijf dagen geneutraliseerd." De Palestijnse beweging zou de uitgestrekte tunnels gebruiken om strijders, munitie en andere voorraden te verplaatsen.
De Israëlische bombardementen hebben grote schade aangericht aan de infrastructuur in de dichtbevolkte Gazastrook. Honderden gebouwen zijn verwoest of hebben ernstige schade opgelopen. Israël verwijt Hamas de tunnels te hebben gebouwd onder de huizen van burgers.
Het laatste conflict tussen Israël en groepen als Hamas houdt alweer anderhalve week aan. Militante Palestijnen hebben volgens de Israëlische autoriteiten in die periode ruim 4000 raketten afgevuurd. Het dodental door de strijd staat op 240. Verreweg de meeste slachtoffers vielen in de Palestijnse enclave aan de kust.
Internationaal groeit de druk om een wapenstilstand te sluiten. De Duitse minister Heiko Maas (Buitenlandse Zaken) reisde naar Israël om te kijken welke rol de internationale gemeenschap daarbij kan spelen. Hij bezoekt onder meer de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Palestijnse president Mahmoud Abbas.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
4 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
4 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
6 uur geleden