Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tunnelnetwerk van Hamas 'geneutraliseerd', zegt Israël

Tunnelnetwerk van Hamas 'geneutraliseerd', zegt Israël

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het leger van Israël zegt een groot tunnelwerk van Hamas te hebben "geneutraliseerd". Gevechtstoestellen zouden meer dan 90 kilometer aan tunnels hebben verwoest. Die maakten deel uit van een ondergronds gangenstelsel dat bekendstaat als een "stad onder een stad".

Het leger zegt dat Hamas het afgelopen decennium heeft gewerkt aan het tunnelnetwerk. "En wij hebben het in slechts vijf dagen geneutraliseerd." De Palestijnse beweging zou de uitgestrekte tunnels gebruiken om strijders, munitie en andere voorraden te verplaatsen.

De Israëlische bombardementen hebben grote schade aangericht aan de infrastructuur in de dichtbevolkte Gazastrook. Honderden gebouwen zijn verwoest of hebben ernstige schade opgelopen. Israël verwijt Hamas de tunnels te hebben gebouwd onder de huizen van burgers.

Het laatste conflict tussen Israël en groepen als Hamas houdt alweer anderhalve week aan. Militante Palestijnen hebben volgens de Israëlische autoriteiten in die periode ruim 4000 raketten afgevuurd. Het dodental door de strijd staat op 240. Verreweg de meeste slachtoffers vielen in de Palestijnse enclave aan de kust.

Internationaal groeit de druk om een wapenstilstand te sluiten. De Duitse minister Heiko Maas (Buitenlandse Zaken) reisde naar Israël om te kijken welke rol de internationale gemeenschap daarbij kan spelen. Hij bezoekt onder meer de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Palestijnse president Mahmoud Abbas.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

6 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

7 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

8 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

10 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

10 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

10 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

10 uur geleden