Tunesische tennisster Jabeur schrijft geschiedenis in Madrid
MADRID (ANP) - De Tunesische tennisster Ons Jabeur heeft geschiedenis geschreven op het grote WTA-toernooi van Madrid. Nooit eerder reikte een Afrikaanse tennisster tot de finale van een zogenoemd WTA 1000-toernooi, de hoogste categorie onder de grand slams. De als achtste geplaatste Jabeur had bij de laatste vier weinig problemen met Ekatarina Alexandrova uit Rusland. In 61 minuten werd het 6-2 6-3.
De 27 jaar oude Jabeur neemt het in de eindstrijd op tegen de winnaar van het treffen tussen Jil Teichmann uit Zwitserland en de Amerikaanse Jessica Pegula. Die twee speelsters treffen elkaar pas donderdagavond om 21.00 uur.
Voor Jabeur is het ook het hoogtepunt van haar loopbaan. Vorig jaar reikte ze op Indian Wells, net als Madrid een WTA 1000-toernooi, tot de laatste vier. Ze verloor toen van de uiteindelijke winnares Paula Badosa.
Op grandslamtoernooien kwam Jabeur nog niet voorbij de kwartfinales.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
20 minuten geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
1 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
18 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
19 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
23 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden