Tunesische tennisster Jabeur schrijft geschiedenis in Madrid
MADRID (ANP) - De Tunesische tennisster Ons Jabeur heeft geschiedenis geschreven op het grote WTA-toernooi van Madrid. Nooit eerder reikte een Afrikaanse tennisster tot de finale van een zogenoemd WTA 1000-toernooi, de hoogste categorie onder de grand slams. De als achtste geplaatste Jabeur had bij de laatste vier weinig problemen met Ekatarina Alexandrova uit Rusland. In 61 minuten werd het 6-2 6-3.
De 27 jaar oude Jabeur neemt het in de eindstrijd op tegen de winnaar van het treffen tussen Jil Teichmann uit Zwitserland en de Amerikaanse Jessica Pegula. Die twee speelsters treffen elkaar pas donderdagavond om 21.00 uur.
Voor Jabeur is het ook het hoogtepunt van haar loopbaan. Vorig jaar reikte ze op Indian Wells, net als Madrid een WTA 1000-toernooi, tot de laatste vier. Ze verloor toen van de uiteindelijke winnares Paula Badosa.
Op grandslamtoernooien kwam Jabeur nog niet voorbij de kwartfinales.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
11 uur geleden