Tunesische tennisster Jabeur schrijft geschiedenis in Madrid
MADRID (ANP) - De Tunesische tennisster Ons Jabeur heeft geschiedenis geschreven op het grote WTA-toernooi van Madrid. Nooit eerder reikte een Afrikaanse tennisster tot de finale van een zogenoemd WTA 1000-toernooi, de hoogste categorie onder de grand slams. De als achtste geplaatste Jabeur had bij de laatste vier weinig problemen met Ekatarina Alexandrova uit Rusland. In 61 minuten werd het 6-2 6-3.
De 27 jaar oude Jabeur neemt het in de eindstrijd op tegen de winnaar van het treffen tussen Jil Teichmann uit Zwitserland en de Amerikaanse Jessica Pegula. Die twee speelsters treffen elkaar pas donderdagavond om 21.00 uur.
Voor Jabeur is het ook het hoogtepunt van haar loopbaan. Vorig jaar reikte ze op Indian Wells, net als Madrid een WTA 1000-toernooi, tot de laatste vier. Ze verloor toen van de uiteindelijke winnares Paula Badosa.
Op grandslamtoernooien kwam Jabeur nog niet voorbij de kwartfinales.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
17 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
18 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden