Tunesiër krijgt levenslang voor fatale steekpartij in Nice
NICE (ANP/AFP/DPA) - Een Franse rechtbank heeft een 25-jarige Tunesiër veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor het doden van drie personen in Nice. De slachtoffers werden op 29 oktober 2020 doodgestoken in de Notre-Dame in die stad.
Bij de steekpartij liepen ook zeven personen ernstige verwondingen op. De Tunesiër, Brahim Aouissaoui, werd neergeschoten door de politie. Hij zei aan het begin van het proces zich niets te herinneren, maar maandag kwam hij onverwacht met een bekentenis. De man beweerde dat de moorden "gerechtvaardigd" waren als wraak voor "het Westen" dat "onschuldige moslims doodt".
Aouissaoui arriveerde volgens onderzoek kort voor de steekpartij via Italië in Frankrijk. Op zijn telefoons zijn beelden gevonden die in verband kunnen worden gebracht met de terroristische organisatie Islamitische Staat. Aouissaoui had ook een audiobestand opgenomen waarin hij Frankrijk omschreef als "land van ongelovigen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
4 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
6 uur geleden